Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

паразити

Re: паразити

Мнениеот ilian_tedi1 » 28 Окт 2009, 13:54

светла написа:здравейте май имам проблем и незнам как да го реша в почти всички саксий забелязвам едни малки мушици взех един препарат продавача каза че е добър EKTO KILL пръсках с него но ефекта е временен до 3-4 дни пак се появяват и аз пак пръскам а трябва на 15 дни днес дори видях малки бели червейчета и си мисля че това са ларвите на мухичките една от драцените започна да образува светли петна по листата точно при нея видях малките гадинки образува се и нещо като плесен по повърхноста на почвата :l моля дайте ми съвет благодаря предварително :-vv

здравей Светла аз се оттървах от тези мушици с децис . Купих го от агроаптека и с него пръсках листата и поливах направо почвата за да умрат ларвите . Оттървах се успешно от тях дано и ти да успееш. :D :D :D
Аватар
ilian_tedi1
Малко цвете
 
Мнения: 70
Регистриран на: 06 Фев 2009, 12:31

Re: паразити

Мнениеот marchela » 28 Окт 2009, 15:10

Аз съм на същото мнение за дециса наистина ги мори страхотно.Изображение
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: паразити

Мнениеот axsel » 23 Авг 2010, 18:58

Здравейте,имам някакви гадове по листата на лимона и си взех Нуреле ,само че не видях ,че на шишето не пише как се разрежда.Ако може някой да ми каже как да го разредя ще съм Ви много благодарен.Мисля ,че гадовете са некви акари.
Аватар
axsel
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Авг 2010, 18:48

Re: паразити

Мнениеот cvetar » 23 Авг 2010, 20:27

axsel написа:Здравейте,имам някакви гадове по листата на лимона и си взех Нуреле ,само че не видях ,че на шишето не пише как се разрежда.Ако може някой да ми каже как да го разредя ще съм Ви много благодарен.Мисля ,че гадовете са некви акари.

Добре си дошъл,axsel ! Ако имаш акари,Нуреле не ти помага...Нуреле-то трепе смучещи - например листни въшки,щитоносни въшки,мравки...А за борба с акарите ти трябва препарат - акарицид , например Нисоран.Този го ползвах скоро,защото наистина имах акари,и е много добър.С Нурелето няма да стане твоята работа,ако наистина имаш акари.Вземи пусни тук една снимка с предполагаемите ти твари,та да се види какви са - в едричък план.Има ли паяжинки ? Нурелето го разреждам 10-12 капки на половинлитрова пластмасова пръскалка.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: паразити

Мнениеот axsel » 25 Авг 2010, 19:45

cvetar написа:
axsel написа:Здравейте,имам някакви гадове по листата на лимона и си взех Нуреле ,само че не видях ,че на шишето не пише как се разрежда.Ако може някой да ми каже как да го разредя ще съм Ви много благодарен.Мисля ,че гадовете са некви акари.

Добре си дошъл,axsel ! Ако имаш акари,Нуреле не ти помага...Нуреле-то трепе смучещи - например листни въшки,щитоносни въшки,мравки...А за борба с акарите ти трябва препарат - акарицид , например Нисоран.Този го ползвах скоро,защото наистина имах акари,и е много добър.С Нурелето няма да стане твоята работа,ако наистина имаш акари.Вземи пусни тук една снимка с предполагаемите ти твари,та да се види какви са - в едричък план.Има ли паяжинки ? Нурелето го разреждам 10-12 капки на половинлитрова пластмасова пръскалка.


Добре заварили....И мерси за инфото пич.Купих си някакво друго което е за акари и напръсках,и сега ще чакам да видя какво ще се получи.
Аватар
axsel
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Авг 2010, 18:48

Re: паразити

Мнениеот svetlana-burgas » 04 Сеп 2010, 21:20

Здравейте,
Моля и аз за помощ.
по лимона и по кафето ми са се завъдили акари - бели, мъхнати, произвеждат си паяжинки и се настаняват точно където избиват новите листенца и по плода - нурелето не помага при тях, макар че преди това успешно ме отърва от щитоносните въшки. пробвах и с разреден препарат за съдове PUR, но след няколко дни пак се появяват.
Аватар
svetlana-burgas
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Сеп 2010, 21:09

Re: паразити

Мнениеот cvetar » 05 Сеп 2010, 07:26

Да,за борба с акарите е нужен друг препарат - аз съм писал за него в поста над твоя,Светлана,ама кой да чете ...Трябва ти препарат-акарицид и подходящи такива са Омит,Нисоран...Пробвай и с двата,за да се отървеш изцяло от акарите.Омитът ще унищожи възрастните особи :( ,а Нисоранът в контакт с тях прави така,че снасят вече стерилни яйца, от които не се развиват акари - така прекъсваш развитието на нови поколения.Това си го пише на етикета на шишенцето,което може да си купиш от агроаптека.Там питай и за разреждането на препарата за пръскане.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: паразити

Мнениеот axsel » 06 Окт 2010, 20:09

Здравейте лимона вече е добре.Оживя и е пуснал около 30см филиз.Акарите ги уморих с някакъв готов препарат от магазина.
Аватар
axsel
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Авг 2010, 18:48

Re: паразити

Мнениеот svetlozelen » 08 Окт 2010, 11:19

Ако не отстраниш причините за поява на акарите,ще си пръскаш цял живот.Пулверизирай редовно,те както и др.паяци обичат сухия въздух,а ти им го отнеминека подложката е пълна винаги с вода и поне на седмицата 2 пъти оросявай около растението.Успех!Относно препаратите има вече доста отдавна и инсекто-акарициди,които действат и на въшките ,и на акарите едновременно-"Санмайт","Талстар,"Даниран".Успех!
Аватар
svetlozelen
Експерт
 
Мнения: 107
Регистриран на: 02 Фев 2009, 12:53

Re: паразити

Мнениеот axsel » 09 Окт 2010, 14:20

На лимона изрично пише,че не трябва да има вода в подложката.Така,че тоя вариант отпада.Но както вече писах по горе се оттървах от гадовете,ще видиме до кога....
Аватар
axsel
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Авг 2010, 18:48

ПредишнаСледваща

Назад към БОРБА С ВРЕДИТЕЛИ И БОЛЕСТИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: husayzopefodi, oyecupjakomo


cron