раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Re: Хибискус /hibiscus rosa sinensis / - красив и изящен

13 Сеп 2009, 13:09

Още едно попълнение от тази година :

Изображение

И старата ми горичка :

Изображение

Снимките са от преди няколко месеца,но при нас имаше невероятни жеги и пъпките се хвърляха поголовно.Сега отново колективно имат пъпки и като цъфнат ще ви се похваля :D

Re: Хибискус / hibiscus rosa sinensis / - красив и изящен

13 Сеп 2009, 19:42

Цвети, чудесни са. Аз ги разгледах оня ден като ми прати линка. Страхотни са. Къде ги намираш? Каних се да ти пиша и наистина утре ще го направя. Като бройка колко хибискуса имаш? Тоест като разнообразие на цветове, а не с опитите и мъничетата.

Ето розовата ми:

Изображение

Изображение

Re: Хибискус /hibiscus rosa sinensis / - красив и изящен

14 Сеп 2009, 20:41

Не са много на фона на това,което имат хората :)
Имам 8 сортови,утре чакам попълнение с още 3,а на пролет с още 4.
От домашните имам 7 вида.Значи общо 18 вида/като разцветка/
Но пък утре очаквам един,който го няма в България,поне не е показван никъде.Той е призьор за 2008г.-Tigerama.Изглежда така :
Изображение

Ще ме извините за тази нескромност,но много се вълнувам.Този хибискус е от моите мечти,които не съм вярвала ,че ще се сбъднат :-p

Re: Хибискус /hibiscus rosa sinensis / - красив и изящен

14 Сеп 2009, 21:39

TSVETA написа:Не са много на фона на това,което имат хората :)
Имам 8 сортови,утре чакам попълнение с още 3,а на пролет с още 4.
От домашните имам 7 вида.Значи общо 18 вида/като разцветка/
Но пhttp://forum.cvetq.info/posting.php?mode=quote&f=6&p=6090#ък утре очаквам един,който го няма в България,поне не е показван никъде.Той е призьор за 2008г.-Tigerama.Изглежда така :
Изображение

Ще ме извините за тази нескромност,но много се вълнувам.Този хибискус е от моите мечти,които не съм вярвала ,че ще се сбъднат :-p



Е,сега стана вече мечта на всички :-Dнаистина нещо невиждано.
Цвети , не съм забравила, ще ти заложа веднага от трите цвята абутилончета и пак ще ти се обадя.

Re: Хибискус /hibiscus rosa sinensis / - красив и изящен

19 Сеп 2009, 09:54

Ани , и аз искам абутилони, но ме хвана срам да искам още и още :D .

Re: Хибискус /hibiscus rosa sinensis / - красив и изящен

11 Окт 2009, 09:56

cvetar, изни ме за невежеството :b няколко пъти прочетох и пак не мога да разера .Ако исползвам за подложка червен кичест хибискус и на нея сложа калем от жълт кичест ,ще се получи ли друг цвят хиби ?

Re: Хибискус /hibiscus rosa sinensis / - красив и изящен

11 Окт 2009, 13:24

SuN написа:cvetar, изни ме за невежеството :b няколко пъти прочетох и пак не мога да разера .Ако исползвам за подложка червен кичест хибискус и на нея сложа калем от жълт кичест ,ще се получи ли друг цвят хиби ?

Ако присаденият резник от жълт /в случая / хибискус се прихване върху споменатата подложка - той ще се развива и цъфти с неговия си цвят - жълт.Няма причина за промяна на цвета му от жълт в друг някакъв.

Re: Хибискус /hibiscus rosa sinensis / - красив и изящен

11 Окт 2009, 14:01

Ами как тогава мога да си направя двуцветен, в смисъл от червения и жълтия кичести да си направя хиби което да цъфти в червено жълто или жълто червено -с една дума шарен ?Нещо като тези вносните хибита ,или няма да стане ?Заложила съм доста резници и искам догодина да си правя разни опити ,ама нещо не ми се връзва как точно трябва да процедирам за целта. Ако пък на червената подложка използвам начина с пъпка от жълтото хиби ,пак ли в жълто ще си цъфти ?Извинявай за многото въпроси .

Re: Хибискус /hibiscus rosa sinensis / - красив и изящен

11 Окт 2009, 18:52

SuN написа:Ами как тогава мога да си направя двуцветен, в смисъл от червения и жълтия кичести да си направя хиби което да цъфти в червено жълто или жълто червено -с една дума шарен ?Нещо като тези вносните хибита ,или няма да стане ?Заложила съм доста резници и искам догодина да си правя разни опити ,ама нещо не ми се връзва как точно трябва да процедирам за целта. Ако пък на червената подложка използвам начина с пъпка от жълтото хиби ,пак ли в жълто ще си цъфти ?Извинявай за многото въпроси .

Шарен в смисъл че цветът е обагрен в червено и жълто едновременно - това няма как да стане по този начин...а ако имаш предвид двуцветно хиби с червени и жълти цветове - това да.Вносните скъпи хибита са продукт на сложни и продължителни селекции - а това,че се продават облагородени се дължи на факта,че някои от тях трудно се вкореняват и за производителя е по-лесно и бързо размножаването им чрез облагородяване на калем.Чети и се пробвай,щом желаеш - приготви подложки и напролет действай... :-p Изписахме много по темата,стана ясно вече,надявам се...Ама хайде да ви посоча още един руски форум - рускините са много напред с облагородяването...и тук има много хубави и подробни обяснения и снимки на всичко,което се прави - тук специално в този форум е показано облагородяване на калем.

http://www.forum.kwetki.ru/index.php?sh ... entry47356

Re: Хибискус /hibiscus rosa sinensis / - красив и изящен

13 Окт 2009, 09:51

Да ,знаех си аз че ще е прекалено лесно за да е истина :) :(
Благодаря ти :D
Добави отговор