Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Храсти и дървета устойчиви на студ


Re: Храсти и дървета устойчиви на студ

Мнениеот cvetar » 11 Яну 2009, 15:19

Този храст расте пред балкона ми и всяка година цъфти в бяло - и със сигурност е проверен студоустойчив...Това е Philadelphus pubescens Lois по определение от нета...
Изображение

А японската вишна - сакурата - Sakura (Cherry Blossoms) - ми е любимото дърво,цъфтящо напролет по алеята към Община Варна...Има го и в Морската градина.
Изображение
за него вече стана дума тук - как да си облагородим подложка /от джанка или вишна / на пъпка...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Храсти и дървета устойчиви на студ

Мнениеот marchela » 11 Яну 2009, 20:38

Аз си търся точно такива издръжливи и красиви храстчета.
От къде да си купя и аз?
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Храсти и дървета устойчиви на студ

Мнениеот zamakat » 11 Яну 2009, 20:51

такива има много по градинските центрове и разсадници. повечето от това, което се предлага го имам и номера е да си намерим нещо по-така. филаделфуса, дето е сниман по-горе го имам и аз, ще се опитаме да му вземем издънки. купих си и един такъв кичест, но още не ми е цъфтял. Като дойдеш другия път ще прегледаме за издънки. Все още нямам японската вишна. Много е красива, но става доста голяма и все още се чудя къде да и намеря място, пък и май плодове не дава. Затова засега съм в двуумение. :da1 Иначе е много красиво.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Храсти и дървета устойчиви на студ

Мнениеот cvetar » 11 Яну 2009, 20:51

marchela написа:Аз си търся точно такива издръжливи и красиви храстчета.
От къде да си купя и аз?

Аз не съм срещал обяви да се продават,трябва да питате по разсадници..Но не е проблем да си облагородите сами.Ето как цъфти едно от "япончетата" по алеята до нас - с кичести едри цветове.
Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Храсти и дървета устойчиви на студ

Мнениеот Strict » 12 Яну 2009, 00:22

много е важно като кажем че нещо цъфти да се споменава и колко дълго е това :da1
защото имам разни цъфтят по една седмица и после само листа и сега трябва да ги заменям с такива които цъфтят поне 3 месеца :da
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: Храсти и дървета устойчиви на студ

Мнениеот svetlozelen » 16 Фев 2009, 12:14

Strict написа:много е важно като кажем че нещо цъфти да се споменава и колко дълго е това :da1
защото имам разни цъфтят по една седмица и после само листа и сега трябва да ги заменям с такива които цъфтят поне 3 месеца :da

Значи не става въпрос само за храсти и дървета,устойчиви на студ-а да са и цъфтящи при това.Самото понятие дърво за мен означава само едно-че се засажда навън,т.е. най-разпространените в бг. природа дървета са приспособени към нашия климат.За цъфтящи храсти има много примери,но нямам на всички снимки-форзиция,люляк,спирея,лавровишня,градинска ружа,зимен жасмин,ерика,будлея,цеанотус,зановецдоиция,вайгела,ескалония,гениста...това са храсти,изпитани и "куче марка".Няма храст,който да цъфти целогодишно,но умело подбрани по време на цъфтеж,могат да украсяват градината от февруари до ноември.
Аватар
svetlozelen
Експерт
 
Мнения: 107
Регистриран на: 02 Фев 2009, 12:53

Re: Храсти и дървета устойчиви на студ

Мнениеот Мериголд » 16 Фев 2009, 21:18

Най-продължително цъфтящият храст според мен е абелията. Цъфти от средата на юни до края на ноември. Продължително цъфтящ е и цеанотуса - от края на май до средата на ноември. Харесвам и японската спирея, която след първия си обилен цъфтеж, ако се изреже около 1/2 бързо зацъфтява наново и продължава до есента. Харесвам новите сортове бордюрни рози (погрешно наричани минирози или стайни рози), които цъфтят от май до началото на декември (за съжаление без аромат). Някои клематиси също цъфтят от средата на май до ноември без прекъсване.
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Re: Храсти и дървета устойчиви на студ

Мнениеот keisi-flowers » 23 Мар 2009, 20:15

cvetar написа:
marchela написа:Аз си търся точно такива издръжливи и красиви храстчета.
От къде да си купя и аз?

Аз не съм срещал обяви да се продават,трябва да питате по разсадници..Но не е проблем да си облагородите сами.Ето как цъфти едно от "япончетата" по алеята до нас - с кичести едри цветове.
Изображение

Cvetar как да те измоля за резници от тази японска красавица или сега не му е времето.....имам една ялова нискостеблена вишна мисля че ще е добра подложка......
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

Re: Храсти и дървета устойчиви на студ

Мнениеот cvetar » 23 Мар 2009, 20:23

keisi-flowers написа:
cvetar написа:
marchela написа:Аз си търся точно такива издръжливи и красиви храстчета.
От къде да си купя и аз?

Аз не съм срещал обяви да се продават,трябва да питате по разсадници..Но не е проблем да си облагородите сами.Ето как цъфти едно от "япончетата" по алеята до нас - с кичести едри цветове.

Cvetar как да те измоля за резници от тази японска красавица или сега не му е времето.....имам една ялова нискостеблена вишна мисля че ще е добра подложка......

Разбирам те - красиво цъфти.... ама се облагородява на пъпка през август. И то на млада,едногодишна подложка,която ще си отгледаш отсега - нямаш ли някоя издънка ? По-старото дърво не е подходящо да се облагороди - трудно се отлепя кората му.Прочети пак темата за облагородяване и виж.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Следваща


Подобни теми


Назад към ПОРЪЧКА НА СЕМЕНА И ЦВЕТЯ ОТ ЧУЖБИНА

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани