Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

кактуси в общ съд

Форум кактуси

Re: кактуси в общ съд

Мнениеот Neli Maneva » 15 Фев 2009, 14:03

сега сериозно по въпроса за общите съдове
аз не сея кактуси и сукуленти в общ съд, защото двата вида растения са на различен режим на поливане през зимата/макар, че и сукулентите не поливам през зимният период, но ги наблюдавам внимателно, случва и да полея оскъдно/.
Комбинация от сукуленти в общ съд е добре но пак трябва да се съобразите, например литопси и алоета според мен не може поради същата причина /аз на литопсите чистосърдечно си признавам още не съм им хванала цаката/.
Кактуси от един вид в една саксия - например пародии или мамиларии, ако са насяти точно в средата на саксията образуват прекрасна цъфтяща групичка;
Комбинацията от колоновидни и топчести кактуси, след време вече няма да изглеждат добре, защото ще си пречат, ще се изкривят и ще станат грозни.
Това което се продава по магазините и изглежда страхотно с разни цветни пясъци и красиви растения е направено само за да се продаде на по-висока цена, ефектно е и става за подарък на колеги, които ще си държат на бюрото красотната комбинация две три години и после в коша и пясъците и кактусите.
Не е лошо да пробвате, ако имате семеначета и да си направите нещо подобно, но ще се изгуби индивидуалната красота на отделните видове кактуси според мен.
Аватар
Neli Maneva
Експерт
 
Мнения: 147
Регистриран на: 19 Яну 2009, 21:04

Re: кактуси в общ съд

Мнениеот mama Dani » 16 Фев 2009, 11:29

Нелчо, много изчерпателно мнение, в което не се и съмнявах де ...За твое успокоение да ти кажа, че всички кактуси които ми прати са :) :) :) в един съд и сега вече можеш да ме натупаш...Обаче само с цел презимуване де ...за да не въртя сто саксии насам - натам. Сега, напролет ще ги пресадя. :da
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: кактуси в общ съд

Мнениеот Neli Maneva » 16 Фев 2009, 15:23

Дани много си крехка за бой :-D аз съм ти пратила мънички кактусчета и все едно, че си ги пикирала в общ съд въобще няма проблем можеш да си ги държиш така докато не почнат да се допират.
Аватар
Neli Maneva
Експерт
 
Мнения: 147
Регистриран на: 19 Яну 2009, 21:04

Re: кактуси в общ съд

Мнениеот mama Dani » 16 Фев 2009, 16:17

Въх, додет вземат да се допират аз ша са пенсионирам ма жена..... :) :)
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: кактуси в общ съд

Мнениеот Neli Maneva » 16 Фев 2009, 17:33

то докато се пенсионираме ние с тебе/нали сме наборки/ може пък да станем баби европейки и пенсиите да ни стигат да си ходим на гости и да си менкаме тръните не по пощата :)
Аватар
Neli Maneva
Експерт
 
Мнения: 147
Регистриран на: 19 Яну 2009, 21:04

Re: кактуси в общ съд

Мнениеот icegirl » 26 Апр 2009, 20:45

icegirl
Аватар
icegirl
Малко цвете
 
Мнения: 63
Регистриран на: 22 Апр 2009, 10:52
Местоположение: София

Re: кактуси в общ съд

Мнениеот sisi » 09 Май 2009, 23:00


:da1 прекрасни кактусчета.много ми харесаха
Аватар
sisi
Малко цвете
 
Мнения: 17
Регистриран на: 09 Май 2009, 08:59
Местоположение: Нова Загора

Re: кактуси в общ съд

Мнениеот Neli Maneva » 10 Май 2009, 12:27

хубави са ти кактусчетата обаче тия изкуствени цветенца задължително трябва да ги махнеш, предполагам че са залепени със силикон. Ще им паднат доста бодличките и никога няма да се възстановят, ще си останат с един ред голо място, но като израстнат може и да не се виждат тези места.
Немога да разбера, как ще отгледат хонланците кактус до този размер и после ще го окепазят с тези искуствени цветчета :(
Аватар
Neli Maneva
Експерт
 
Мнения: 147
Регистриран на: 19 Яну 2009, 21:04

Re: кактуси в общ съд

Мнениеот icegirl » 11 Май 2009, 13:37

Neli Maneva написа:хубави са ти кактусчетата обаче тия изкуствени цветенца задължително трябва да ги махнеш, предполагам че са залепени със силикон. Ще им паднат доста бодличките и никога няма да се възстановят, ще си останат с един ред голо място, но като израстнат може и да не се виждат тези места.
Немога да разбера, как ще отгледат хонланците кактус до този размер и после ще го окепазят с тези искуствени цветчета :(
бе де да знам бе нели че са изкуствени :? :( реших че са цъфнали ,ще ги махна обещавам
icegirl
Аватар
icegirl
Малко цвете
 
Мнения: 63
Регистриран на: 22 Апр 2009, 10:52
Местоположение: София

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към Кактуси

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], oradebonoyo


cron