Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Относно каланхое

раздел декоративно-цъфтящи

Относно каланхое

Мнениеот Нивея » 03 Ное 2008, 11:24

Имам листни въшки по каланхоето ми. Някой има ли идеи?
Нивея
 

Re: Оносно каланхое

Мнениеот Gradinar » 03 Ное 2008, 11:36

Вариант 1: Сложи във вряща вода цигари. Прецади я и избърши листата с нея . На другия ден ги измии с вода.

Вариант 2: Използвай ектокил, продават го в агроаптеките. Доста силен препарат! Ако решиш да го ползваш, трябва да те предупредя, че след първото пръскане, второ не се налага, но има вероятност част от листата да паднат.

Вариант 3: Купуваш си едно прахче "моспилан" от агроаптека струва 1 лв., разтваряш го в 3 л.вода и с тази вода го пръскаш.Аз скоро така се отървах от листни въшки, които бяха нападнали китайската ми роза.Този препарат става за всякакви летящи гадинки.

Вариант 4: 500гр. свежа коприва,преди да е цъфтяла заливаш с 4 литра вода.Престоява от 12 до 24 часа и пръскаш.Това е специално за листни въшки.
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50

Re: Относно каланхое

Мнениеот mama Dani » 07 Дек 2008, 14:19

След като опитах какви ли не препарати и ......след време гадните въшки пак се появиха, му намерих майстора - значи взимаш "Райд", пръскаш от флакона в мерителна чашка , или каквото там имаш, да се събере течност около 1 ч.л., вливаш я в пулверизатора на 1 л. вода и пръскаш яко. Може и да позасъхне някое и друго листо, но въшките ще загинат всякак! Не забравяй да обръщаш растението така, че да напръскаш листата и от долната им страна! Напръскай малко и почвата, защото личинките на разните гадове се крият и там. Датурата например я напръсках директно с райд / да ме прощава горката китчица/,просто вече ми се беше свършило търпението!!! ..естествено всички листа окапаха, но после пусна нови и сега няма ни въшка, ни нищо!
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Относно каланхое

Мнениеот mama Dani » 27 Мар 2009, 08:37

имам си ново "приятелче" от Бриколаж. Его го :
Изображение
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Относно каланхое

Мнениеот tancheto86 » 27 Мар 2009, 10:55

Gradinar написа:Вариант 1: Сложи във вряща вода цигари. Прецади я и избърши листата с нея . На другия ден ги измии с вода.

Вариант 2: Използвай ектокил, продават го в агроаптеките. Доста силен препарат! Ако решиш да го ползваш, трябва да те предупредя, че след първото пръскане, второ не се налага, но има вероятност част от листата да паднат.

Вариант 3: Купуваш си едно прахче "моспилан" от агроаптека струва 1 лв., разтваряш го в 3 л.вода и с тази вода го пръскаш.Аз скоро така се отървах от листни въшки, които бяха нападнали китайската ми роза.Този препарат става за всякакви летящи гадинки.

Вариант 4: 500гр. свежа коприва,преди да е цъфтяла заливаш с 4 литра вода.Престоява от 12 до 24 часа и пръскаш.Това е специално за листни въшки.


Това с цигарите не го знаех!Благодаря и аз за инфото,мойте китки мн.рядко хващат гадни твари(да чукна на дърво-чук чук)и то най вече лисни въшки по розите и аз ги пръскам с препарати от агроаптеката,но тези съвете ще са ми от полза.
mama Dani написа:имам си ново "приятелче" от Бриколаж. Его го :
Изображение

Голяма красавица.
Животът е тъкъв,какъвто си го направиш!
Аватар
tancheto86
Средно цветенце
 
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Мар 2009, 10:47
Местоположение: Елхово

Re: Относно каланхое

Мнениеот HobGoblin » 27 Мар 2009, 11:38

Искам само да отправя предупреждение към всички които решат да използват цигарения "чай", наистина върши работа но е отровен, т.е. отнасяйте се с него все едно е силен препарат купен от агроаптека. Никотина е в доста голямо количество и в тази доза е смъртоносен за човека, така че след употреба излейте това което няма да ви трябва, не го оставяйте просто така някъде захвърлен.
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Относно каланхое

Мнениеот tancheto86 » 27 Мар 2009, 12:35

HobGoblin написа:Искам само да отправя предупреждение към всички които решат да използват цигарения "чай", наистина върши работа но е отровен, т.е. отнасяйте се с него все едно е силен препарат купен от агроаптека. Никотина е в доста голямо количество и в тази доза е смъртоносен за човека, така че след употреба излейте това което няма да ви трябва, не го оставяйте просто така някъде захвърлен.

Благодаря за предупреждението.
Животът е тъкъв,какъвто си го направиш!
Аватар
tancheto86
Средно цветенце
 
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Мар 2009, 10:47
Местоположение: Елхово

Re: Относно каланхое

Мнениеот zamakat » 05 Апр 2009, 23:02

ето едно от моите каланхоета - каскадно каланхое

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Пада дълго около метър и нещо..

Изенете за размазаните снимки, ама майсторката е такава. :)
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39



Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], herryggg


cron