Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Проблеми с перуника (ирис)

Проблеми с перуника (ирис)

Мнениеот freako » 04 Май 2015, 19:55

Тази година имам проблем с обикновената селска лилава перуника. Качвам 2 снимки. Тези многото дето са на преден план са лилави, има ги във всяка къща, а тези двете дето са в ляво и по на зад са бели. Та тази година взеха да се израждат. Лилавите цветове не са така многобройни, даже по средата долу се вижда как се израждат в бели мини-цветчета като коронки, които се виждат на другата снимка. Същото се отнася и за белите, които бяха 3, но едната изобщо не изкара шума. До сега освен да ги ръпат охлювите друг проблем с тях не е имало. Нещо вирусно ли е?
Изображение Изображение
Аватар
freako
Малко цвете
 
Мнения: 7
Регистриран на: 11 Юни 2014, 08:00

Re: Проблеми с перуника (ирис)

Мнениеот itanalex » 11 Май 2015, 07:53

freako написа:Тази година имам проблем с обикновената селска лилава перуника. Качвам 2 снимки. Тези многото дето са на преден план са лилави, има ги във всяка къща, а тези двете дето са в ляво и по на зад са бели. Та тази година взеха да се израждат. Лилавите цветове не са така многобройни, даже по средата долу се вижда как се израждат в бели мини-цветчета като коронки, които се виждат на другата снимка. Същото се отнася и за белите, които бяха 3, но едната изобщо не изкара шума. До сега освен да ги ръпат охлювите друг проблем с тях не е имало. Нещо вирусно ли е?
Изображение Изображение

Здравейте,бих искала да ви споделя мнението си за грижите към перуниките,които имам от доста години в двора и никога не са боледували.След всяко прецъфтяване изрязвам цветоносите и листата до 20-тина см над грудката и почиствам от изсъхналите вече такива.Не ме е съветвал никой по този въпрос,но редовното подрязване им се отразява много добре.Желая ви успех и дано не съм закъсняла много със съвета си! :pp2
Аватар
itanalex
Малко цвете
 
Мнения: 6
Регистриран на: 06 Май 2015, 22:54

Re: Проблеми с перуника (ирис)

Мнениеот freako » 11 Май 2015, 13:45

Ами аз ги имам от 4 години и до сега проблеми са били само охлювите. Не съм ги рязал, а само съм махал изсъхналите листя.
Мисля че тази зима са се повредили с тия температури. А и са под 1 бор дето има повече иглички отколкото почва.
Аватар
freako
Малко цвете
 
Мнения: 7
Регистриран на: 11 Юни 2014, 08:00

Re: Проблеми с перуника (ирис)

Мнениеот itanalex » 12 Май 2015, 08:05

freako написа:Ами аз ги имам от 4 години и до сега проблеми са били само охлювите. Не съм ги рязал, а само съм махал изсъхналите листя.
Мисля че тази зима са се повредили с тия температури. А и са под 1 бор дето има повече иглички отколкото почва.

Много е вероятно да им липсва светлина след като са под бора,опитайте да пресадите грудките на по- светло място,и без това те стават толкова много,а колкото до измръзването,не вярвам,те са много издръжливи,грудките им не са даже изцяло в почвата и нищо им няма.Изрежете както ви казах и пресадете на друго място,ще се възстановят.Успех! :P
Аватар
itanalex
Малко цвете
 
Мнения: 6
Регистриран на: 06 Май 2015, 22:54

Re: Проблеми с перуника (ирис)

Мнениеот freako » 13 Май 2015, 12:27

Ами ще ги изрежа, но няма да ги пресаждам защото няма къде. А бора е окастрен отдолу и си има светлина.
М/у другото под бора какво друго може да вирее? В момента са само те и минзухари.
Аватар
freako
Малко цвете
 
Мнения: 7
Регистриран на: 11 Юни 2014, 08:00

Re: Проблеми с перуника (ирис)

Мнениеот itanalex » 15 Май 2015, 07:38

freako написа:Ами ще ги изрежа, но няма да ги пресаждам защото няма къде. А бора е окастрен отдолу и си има светлина.
М/у другото под бора какво друго може да вирее? В момента са само те и минзухари.

Здравейте отново.За съжаление под самият бор почти нищо не вирее.Бях засадила нарциси под един от боровете,докато беше малък всичко бе наред,сега вече дори и грудките не мога да извадя.Тежкият сняг от миналата зима го изкриви и не зная дали ще успея да го изправя до първоначалното му състояние.Вероятно ще се наложи да го поокастря малко.Под него имам засаден котонеастър,вирее добре и покрива добре голите места,когато разцъфти с белите си цветчета създава една приятна гледка за окото.Той расте ниско по земята,така,че няма да попречи на ирисите и ще се получи една добра композиция.Не е капризен,само иска орязване при достигане на необходимата покривност на терена.
Аватар
itanalex
Малко цвете
 
Мнения: 6
Регистриран на: 06 Май 2015, 22:54



Подобни теми


Назад към БОРБА С ВРЕДИТЕЛИ И БОЛЕСТИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron