Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ ЗА ОТГЛЕЖДАНЕТО НА ЦИКЛАМА

раздел декоративно-цъфтящи

ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ ЗА ОТГЛЕЖДАНЕТО НА ЦИКЛАМА

Мнениеот Азалия » 28 Ное 2008, 23:45

Реших да пробвам с по-капризни цветя. Купих си циклама,но нещо не се справям. Листата и започнаха да жълтеят. Помогнете със съвет! Благодаря ви за съдействието! :)
Аватар
Азалия
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Ное 2008, 22:53

Re: ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ ЗА ОТГЛЕЖДАНЕТО НА ЦИКЛАМА

Мнениеот cvetar » 29 Ное 2008, 15:10

Азалия написа:Реших да пробвам с по-капризни цветя. Купих си циклама,но нещо не се справям. Листата и започнаха да жълтеят. Помогнете със съвет! Благодаря ви за съдействието! :)

А снимка ще покажеш ли...нали не искаш да гадаем...но май я преполиваш.. Виж за подробности тук - в статията на Gradinar
http://cvetq.info/news.php?extend.138.3
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ ЗА ОТГЛЕЖДАНЕТО НА ЦИКЛАМА

Мнениеот mama Dani » 07 Дек 2008, 14:08

Много е странно, че когато "зарежеш" въпросната принцеса, или просто я посадиш в земята-расте и цъфти, та се къса. Но когато е в саксия и така искаш да и се порадваш - капризничи до безобразие. Найстина може би е преполята, или пък поливаш отгоре, което вреди на грудката, пресади я просто, макар да не е време за пресаждане и дори да е в цъфтеж - не се притеснявай толкова, направи дренаж на саксията и я сложи на светло място, макар в естествения си ареал цикламите да са сенколюбиви...Просто хибридите са по-различни.
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ ЗА ОТГЛЕЖДАНЕТО НА ЦИКЛАМА

Мнениеот dotca75 » 10 Фев 2009, 21:36

много капризно цвете аз уморих две несъм се отказала ще пробвам с оше една и ако не се получи щесе откажа :P
Аватар
dotca75
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Фев 2009, 22:58
Местоположение: Varna

Re: ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ ЗА ОТГЛЕЖДАНЕТО НА ЦИКЛАМА

Мнениеот zamakat » 10 Фев 2009, 22:00

И аз така се отказах от тях :l минах на дивите и те са на самоотглеждане-имам 2 вида :da
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ ЗА ОТГЛЕЖДАНЕТО НА ЦИКЛАМА

Мнениеот MEGGI » 11 Фев 2009, 13:45

май вече е време да се поуспокоят малко тези глезли.мойта е в един застой ,има нови излизащи цветчета от цял месец а си стоят все същите,може и да не цъфне повече за този сезон.на пролет ще е оставя на открито и ще видим.
започва новия сезон на ''искам това цвете''Изображение
Аватар
MEGGI
Напредващи
 
Мнения: 36
Регистриран на: 14 Яну 2009, 21:25
Местоположение: пред компа-пазарджик

Re: ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ ЗА ОТГЛЕЖДАНЕТО НА ЦИКЛАМА

Мнениеот mama Dani » 11 Фев 2009, 21:12

Просто не знам какво да кажа, защото на мен ми умряха поне 5 циклами през годините, въпреки грижите! В същото време дивакът от гората расте и цъфти под хортензията на двора без да го погледна дори... Вуйна ми пък имаше една стара циклама и "с голямата брадва" хакна на пет парчета грудката и сега си има 5 циклами...Явно растението е с характер и ...както си реши :da
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ ЗА ОТГЛЕЖДАНЕТО НА ЦИКЛАМА

Мнениеот Charodeika » 23 Фев 2009, 16:25

Е вие направо ме отчаяхте с цикламата ,моя мъж ми донесе една чак от Италия ,и ще бъде жалко ако я погубя , :)
много и се радвам :-p
Изображение
Изображение
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ ЗА ОТГЛЕЖДАНЕТО НА ЦИКЛАМА

Мнениеот mama Dani » 23 Фев 2009, 21:43

Аууууу, трепач е тая циклама. :-da Дано я опазиш и дано хване семена, опрашвай изкуствено цветовете, защото после от семенцата се отглежда сравнително лесно. Евала на мажо за избора! :f
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ ЗА ОТГЛЕЖДАНЕТО НА ЦИКЛАМА

Мнениеот Charodeika » 24 Фев 2009, 11:57

Благодаря Дани :da1
Беше малко поувяхнала ,но се съвзе дано отцелее под моите грижи :) ,иначе аз не бих си купила циклама сама ,но той каза такава нямаш и затова такава ти купих ,макар че имам от дивата в градината :) относно опрашването започнах веднага ,дано наистина върже семнца ,ако стане нещо ще има за всички :D
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Следваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron