Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

раздел палми

Re: ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

Мнениеот mama Dani » 14 Фев 2009, 16:46

marchela написа:Дани строхотен е тоз цикас но тук едва ли ще вирее на улицата.
Ако знам,че ще може ще си взема. :-vv :f :-v


мммм, каприз-кокона е той, та малко ме съмнява...пък и там е близо до морето - въздухът е по-влажен и не е така студено през зимата, питах и ми казаха, че веднъж на 2-3 години пада по малко сняг и веднага се топи. Но ти също си близо до морето... :da, но не рискувай- скъпо растение е и ако го загубиш, най-малкото ще те е яд....да не говорим, че аз рева като ми умре някоя китка и то зарад нея, а не заради парите...
Последна промяна mama Dani на 14 Фев 2009, 17:15, променена общо 1 път
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

Мнениеот cvetar » 14 Фев 2009, 16:58

mama Dani написа:
marchela написа:Дани строхотен е тоз цикас но тук едва ли ще вирее на улицата.
Ако знам,че ще може ще си взема. :-vv :f :-v

мммм, каприз-кокона е той, та малко ме съмнява... :da

E,не е лошо да помечтае човек - красив е пущината...ама за нашите условия цикас навън...само в саксия през лятото.Обаче на улицата баш ще го краднат,без да се замислят !Така че като умерен реалист ще ти кажа - в дворчето е най-добре да му се наслаждаваш... :)
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

Мнениеот victory_ » 19 Фев 2009, 00:26

na 17.02.2009 si kupih now cikas http://www.snimka.bg/album.php?album_id=339677
namerih go mnogo izgodno v nashiqt cvetarnik
Аватар
victory_
Малко цвете
 
Мнения: 59
Регистриран на: 03 Фев 2009, 20:18
Местоположение: Костинброд

Re: ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

Мнениеот vorlon » 10 Май 2009, 22:05

Аз все още се чудя защо Цикаса е сложен в раздел палми?! Колкото да изглежда странно той все пак си е папрат.
Аватар
vorlon
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Май 2009, 21:54

Re: ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

Мнениеот victory_ » 12 Май 2009, 09:55

това означава ли че обича повече вода и влага какво папратите
Аватар
victory_
Малко цвете
 
Мнения: 59
Регистриран на: 03 Фев 2009, 20:18
Местоположение: Костинброд

Re: ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

Мнениеот sisi » 13 Май 2009, 12:27

victory_ написа:Искам и аз да се включа в темата за цикаса
Подариха ми цикас на 26.01.2009г. и като го разпаковах от целуфана жидях че киренчетата са ми ислезли от саксията отдолу тои е е 5 добре ухорменои листа ,а в почвата до шишарката има някакви малки топчета които изглехдат като издънки на бебета. Искам да попитам някой които може да ми каже кога се пресажда и дали трябва да го пресадя и в колко до голяма саксия.
И да пипитам някой дали са му се появявали бебета и ако го пресада да ги покрия ли с земя или да ги иставя отгоре както са?

виж това http://www.semencesdupuy.com/2F821-Cham ... -Palm.html
в ляво в зеленото поле има изброени имената на видовете палми избираш си цикас и натискаш ок
Размножаване: Чрез издънки. След отделянето, поръсете с прах от дървени въглища. Поставете в смес от торф, пясък и дървени въглища. Поливайте умерено.

Възможно е и със семена при подгряване отдолу.
И при двата случая отнема около 2 месеца.
дано да ти е от полза
Аватар
sisi
Малко цвете
 
Мнения: 17
Регистриран на: 09 Май 2009, 08:59
Местоположение: Нова Загора

Re: ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

Мнениеот lusien » 21 Авг 2009, 10:22

Отглеждам моето цикасче откакто листата му бяха големи колкото еедин пръст и много си го харесвам. От опит мога да кажа, че той обича много светлина, но не пряка и не много вода. Поливам го само, когато пръстта отгоре му е суха. Също мисля, че не трябва да се засажда много дълбоко и в не голяма саксия. Чувала съм, че саксията на едно цвете му е малка едва когато може да се нанесе повече от три пъти по височината му. А, ето го и моят сладур:
Изображение
Изображение
Аватар
lusien
Малко цвете
 
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Авг 2009, 18:04

Re: ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

Мнениеот kiara04 » 09 Ное 2010, 09:37

http://kiara04.snimka.bg/flowers/moite- ... 4.21309364 ето го и моя красавец само че е малък купих го когато беше някаде с 30 ст по малък смисал че имаше 3 листа и това най-голямото беше едно жълто .. Хвана се :D :-p голяма радост обаче четох някаде че е отровен .. вярно ли е? и да ви кажа моя го местя от 1 месец че му търся място десега не се е оплакал да му е зле нищо че все го местя .. иначе за мен не е капризен по малко вода подхранвам го зимата по съвсем малко на 3 месеца и досега си живее а и четох че растат много бавно .. ще ми е радост като стана на 100 поне той да ми остане :)
ако сърцето ти е тясно,какво значение има, че светът е широк?
Аватар
kiara04
Малко цвете
 
Мнения: 47
Регистриран на: 02 Ное 2010, 14:15

Re: ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

Мнениеот cvetar » 29 Юли 2013, 18:06

Сега и аз ще се пробвам да си отгледам цикас от посадена костилка....След тазгодишната ни разходка из Европа най-неочаквано успях да си събера лично костилки от цикас в Генуа...от палма,растяща в земята.Ето и как изглежда част от събраната колекция от костилки...

Изображение

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

Мнениеот polids » 16 Сеп 2013, 16:10

Аз си купих Цикас преди 1 седмица. Много красиво цвете е! Тъй като искам да го отглеждам правилно, се зарових в различни чатове и публикации за отглеждането на растението. Попаднах на една статия, която силно ме обезпокои и ще ви я копна и за вашите мнения:
http://snaiper-bg.net/2013/03/biolozi-k ... z2f3kpPF3k
Биолози: Красивият цикас вреди много на здравето
"19/03/2013
Изследвания, проведени от служители на Националната тропическа ботаническа градина, накара доста хора във Виетнам да се изнервят. Учените твърдят, че контактът с някои декоративни дървета могат да са смъртоносни за хората.
В “черния списък” на ботаниците по-специално се оказало дървото цикас (Cycas revoluta), много разпространено в тази азиатска страна, пише Vietnam.net.Това красиво растение масово се продава и отглежда и в България по стаите и офисите.
Изследователите открили, че алкалоидите, които се съдържат в ствола му, могат да причинят рак, аминокиселините му може да доведат до хронични заболявания, а семената му са силно токсични.
Постояннният контакт с такова дърво може да доведе до заболяване или смърт, смятат експерти. Междувременно цикасът, чието име се превежда от виетнамски като “дълъг живот”, много хора отглеждат в градините и дори го използват като стайно растение.
Като цяло списъкът, който е публикувал докторът по биология в университета Хо Ши Мин – Буй Ван Ле, съдържа 22 вида токсични декоративни дървета, много популярни във Виетнам. Според експертите, някои от тях може да предизвикат тежки отравяния, да станат причина за слепота или кома."
Аватар
polids
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Сеп 2013, 16:02

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ПАЛМИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани