раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

08 Юни 2012, 18:26

Измина точно месец от развързването на облагородените пъпки на подложката.И както си му е ред,да видим резултата...кой как се разви...

Изображение

а ако се върнете през един пост нагоре,ще видите,че само за седмица леторастчето е пораснало почти двойно - безпристрастният оценител / рулетката / говори за резултата без думи...

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

23 Юни 2012, 17:15

Днес ви показвам как се развиха леторастите на облагородената подложка хибискус след месец и половина
така изглеждаше същата тази подложка на 6 май 2012 г

Изображение

а така изглежда след 45 дни....

Изображение

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

03 Юли 2012, 00:06

Вече може да видите и филмчето,посветено на развитието на миналогодишната облагородена подложка с 4 пъпки ...а също и сравнението между вкореняването на резник и развитието на леторасти от пъпки,взети от същия вид хибискус и облагородени отнова тази пролет на подложка червена фуния.Цъкнете на надписа "Youtube" в долния десен ъгъл,за да гледате филмчето от сайта с по-добро качество.

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

10 Юли 2012, 14:22

Дебна този момент от доста време - да сваря да ви покажа как цъфтят едновременно цветовете на облагородения ми хибискус от миналата пролет...Е,днес се виждат 3 различни разтворили се цвята.А скоро ще цъфне и летораст,който тази пролет се разви от спяща пъпка на подложката и и ма вече пъпки.

Изображение

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

02 Авг 2012, 17:19

И така,три месеца след облагородяването на пъпка на тазгодишната показана ви подложка,вече може да видите какво се получи...просто красиво двуцветно дръвче...

Изображение

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

27 Сеп 2012, 17:09

А облагороденият ми хибискус от миналото лято в тези последни топли септемврийски дни ме радва също - днес с 3 различни цвята.

Изображение


Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

21 Окт 2012, 16:26

Днес и двата облагородени на пъпка хибита са разцъфтели

Изображение

Изображение

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

27 Окт 2012, 11:26

Облагороденият двуцветен хибо сериозно се старае, и днес се представя добре...

Изображение

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

11 Ное 2012, 00:12

хм... за добре дошла почвам с питанките си . Цветар си ме знае , няма да се сърди ... но много важен въпрос . Когато се резва кората било то за калем или за пъпка , само кората ли се обелва или кората с ликото заедно? Къде се подпъхва пъпката или калема , под ликото или м/у кората и ликото ? Ще кажете сетила се посред зима ...като си нямам друга работа докато разхождам кучката , нищо не ми пречи да тренирам по разни сливаци операцийките , все пак си иска и малко рутина , да свикне ръката. Не знам с колко подложки ще разполагам напролет , само една е сигурна и пак ако изкара зимата . Та не боли глава от малко тренировки , най-много някой пръст да подшиля , ама то и това е в програмата , нали ?

А колко съм навита - съдете сами ...преди 7-8 години изхвърлих всики хибита и казах карай с тия ... бая време без нито едно , но сега за месец и половина доволно клечкалак и шумак насвъртях по никое време , дано се прихванат проклетите резници , че не им е времето...ама крастата ме закрасти .

Re: Облагородяване на хибискус "на пъпка"/Т - Вudding hibiscus/

11 Ное 2012, 18:05

dobis написа:хм... за добре дошла почвам с питанките си . Цветар си ме знае , няма да се сърди ... но много важен въпрос . Когато се резва кората било то за калем или за пъпка , само кората ли се обелва или кората с ликото заедно? Къде се подпъхва пъпката или калема , под ликото или м/у кората и ликото ?

Е за какво да ти се сърдя ? Че не се представи в темата, за това ли...Ние си се знаем....Верно,въпросът ти е важен.Кората на подложката не се бели,забелва или както там си го казваш.Кората просто се срязва с остро ножче вертикално(при облагородяване на калем) или Т- образно(при облагородяване на пъпка) и се повдига нагоре,за да се отдели от стъблото.А лико...т.е. нещо между стеблото и кората - такова няма тук.Важно е да спазиш напролет това - да изнесеш постепенно подложката на топличко и слънце,и да почнеш полека да поливаш - целта е,както вече съм писал назад в темата,да се възстанови сокодвижението на подложката.Без това при срязване и повдигане на кората тя се къса,а не се отделя от стъблото и не се получава облагородяването ти.При мен това става в края на март-началото на април - това изнасяне на слънце.И някъде в края на април в зависимост от времето правя самото облагородяване.И пъпката или калемът се пъхат в отреза,направен за целта - под кората,и се притиска и превързва както съм показвал вече по снимките ми.Разбрахме се,че лико няма...кора и под нея си е стъблото.
И за тренировките на ръката си мноооого права...помагат на несвикнали.
Добис, ако това те затруднява и наистина искаш да можеш да облагородяваш - каня те напролет да се видим във Варна когато ти е удобно някой ден...Ще ти покажа всички чалъми,които зная - в удобно за тебе време.Кое как се прави,как се отрязва пъпката и се превързва - а ако имаш подложка и я донесеш - може да я облагородим заедно,ако има сокодвижение и се отделя кората и.Радвам се на интереса ти и бих искал наистина да съм ти от помощ.Като ти се покаже,сама ще се увериш колко е лесно да го направиш.Става за минутка,а колко приказки изприказвахме .... :)
Прочети цялата тази тема -намери време, ще ти е от полза.И картинки има за любознателни....
viewtopic.php?f=17&t=103
Добави отговор