Switch to full style
раздел палми
Добави отговор

Мадагаскарска палма

02 Дек 2009, 20:46

Имам мадагаскарска палма, която за почна да загнива на нивото на почвата. Отрязах я до здраво, засуших я 5 дни и я посадих в субстрат за сукулентни. Някаде прочетох, че има стимулатор за вкореняване. Какво представлява и как се използва? Мога ли да го използвам в моя случай за да си спася палмичката?
Благодаря предварително

Re: Мадагаскарска палма

03 Дек 2009, 10:11

Tity написа:Имам мадагаскарска палма, която за почна да загнива на нивото на почвата. Отрязах я до здраво, засуших я 5 дни и я посадих в субстрат за сукулентни. Някаде прочетох, че има стимулатор за вкореняване. Какво представлява и как се използва? Мога ли да го използвам в моя случай за да си спася палмичката?
Благодаря предварително

Не мога да помогна със съвет за палмичката, но за стимулаторите за вкореняване, макар че излизаме от темата- има в повечето цветарски магазини, към някои от тях дават листовки с дозирането и начина на приложение, а най-хубавото, че може да се ползва смесен с водата за поливане, ако някое растение не върви добре. Остава само да попиташ в магазините. Аз го използвам непрекъснато за вкореняване на резници-има страхотен ефект.

Re: Мадагаскарска палма

28 Сеп 2010, 03:50

Моля вииии помагайте със съвети за отглеждането на Мадагаскарската палма. :l Имам една и за малко щях да я убия,искам да знам къде съм сгрешила,за да не го повтарям в бъдеще!!!Ще чакам с нетърпение :f
Добави отговор