Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Oтносно една палмa.

раздел палми

Oтносно една палмa.

Мнениеот evax » 04 Юни 2009, 17:27

Zdraveite!!

Ako nqkoi moje da mi otgovori, ste se radvam da 4uq saveta my:))
Imam palma, koqto ne znam kak se kazva. Razgledax snimkite v saita i re6ix, 4e e traxikarpus, mai! Vzex q predi 1 godina, no sas sigurnost e po-golqma. Darja q na ostaklen i iujen balkon, no kam kraq na zimata zapo4na da pla4e i da izsaxvat listata. Predi 1 mesec q presadix v po-golqma saksia, no polojenieto ne e "rozovo", prodaljava da e zle:(((

Blagodarq predvaritelno! :))
Аватар
evax
Малко цвете
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юни 2009, 17:11
Местоположение: София

Re: Otnosno edna palma.

Мнениеот cvetar » 04 Юни 2009, 20:37

Здравей и добре дошла / дошъл ??? :-D / ! Хубаво би било да си коригираш горното мнение,използвайки кирилицата - все пак това е български форум и писането на кирилица е залегнало в правилата на форума ни....И ако можеш,за да не хвърляме боб да гадаем каква е палмата ти, ни пусни една снимка поне - знам какво е трахикарпус,но бих искал да се уверя с очите си,за да не те заблудя.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Otnosno edna palma.

Мнениеот evax » 09 Юни 2009, 12:07

Здравейте отново!

Извинявам се, грешката е моя. Не съм съобразила, че трябва да се пише на кирилица. Поправям се!
Благодаря, че си ми писал веднага! За жалост в момента не мога да сложа снимка, но след като разглеждах мойта и др. палми съм убедена, че е трахикарпус. Дано не бъркам. Ако можеш да ми дадеш съвет, благодаря. Когато мога ще сложа и снимка.
:)))

Поздрави!
Аватар
evax
Малко цвете
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юни 2009, 17:11
Местоположение: София

Re: Otnosno edna palma.

Мнениеот cvetar » 09 Юни 2009, 12:49

evax написа:Здравейте отново!

Извинявам се, грешката е моя. Не съм съобразила, че трябва да се пише на кирилица. Поправям се!
Благодаря, че си ми писал веднага! За жалост в момента не мога да сложа снимка, но след като разглеждах мойта и др. палми съм убедена, че е трахикарпус. Дано не бъркам. Ако можеш да ми дадеш съвет, благодаря. Когато мога ще сложа и снимка.
:)))

Поздрави!

Ами аз неслучайно исках снимка - за това "плачене" причините може да са няколко,а не дай боже и да са заедно...възможно е например да е нападната от щитоносни въшки,от действията на които се отделя сладък лепкав сок и жълтеят и съхнат листата.Там пресаждане не помага - ако са те,трябва пръскане с препарат.Освен това не пишеш нищо за корените - как ти се видяха при пресаждането ? Сухи ли са краищата,гнили ли са...това са важни неща,които не описваш...На сянка в стая ли е била,на студено или в отоплена стая,как е поливана - все неща,които си спестяваш...Прегледай листата и стъблата им за малки светлокафеви точици с размер 2-4 мм,овални - особено отдолу на листата - това са щитоносните въшки,и при леко стискане те се пукат,като отделят белезникав сок - провери за тях сега.Ако връхчето в средата е зелено и развива нов лист - може и да се оправи...ако не - лошо.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Otnosno edna palma.

Мнениеот evax » 26 Юни 2009, 11:55

Благодаря много за съветите ти!
Мисля, че палмата ми е "нападната" от въшки, ще си купя препарат. Пък дано да се оправи...:)

Пак благодаря!

Поздрави!
Аватар
evax
Малко цвете
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юни 2009, 17:11
Местоположение: София

Re: Otnosno edna palma.

Мнениеот cvetar » 26 Юни 2009, 13:16

evax написа:Благодаря много за съветите ти!
Мисля, че палмата ми е "нападната" от въшки, ще си купя препарат. Пък дано да се оправи...:)

Пак благодаря!

Поздрави!

Препаратът,който ползвам аз, е проверен през годините...и ако желаеш,си го купи от агроаптека,за да напръскаш обилно листата и стъблото на палмата отвсякъде ! Отгоре,отдолу под листата,почвата - не си спестявай пръскането,за да се отървеш от гадинките....Казва се Нуреле Дурсбан и се продава в стъклено шишенце 50 мл , 3-4 лв беше.На етикета му си пише всичко необходимо,за да си приготвиш разтвора за пръскане с обикновена пластмасова пръскалка от магазините за 1 лев.Хубавото при него е,че има 28 дни карантинен срок - толкова време си действа,за разлика от други,които са с по-малък срок.Отровен за домашни любимци и хора - пръскай на тераса или навън в тихо време.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Otnosno edna palma.

Мнениеот evax » 26 Юни 2009, 15:00

Благодаря за подробното обяснение!

Приятна събота и неделя!
Аватар
evax
Малко цвете
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юни 2009, 17:11
Местоположение: София

Re: Oтносно една палмa.

Мнениеот cvetar » 02 Яну 2010, 17:31

sk4 написа:и аз имам такава палма....
но сърцевината и е изсъхнала/средното листенце/
останалите 2 са свежи
ще изсъхне ли ?

Eee,как да ти отговоря,като по Коледа свърши бобът в къщи.... :) и не мога да гадая...А ако качиш някоя снимка - би станало по-ясно.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Oтносно една палмa.

Мнениеот Мериголд » 07 Яну 2010, 17:33

Повечето палми имат само един растежен връх (включително трахикарпуса) и ако той загине, палмата няма как да нараства и загива. Ако в сърцевината на палмата се е задържала вода и е било студено, може да започне загниване на растежния връх. Погледни дали излиза ново свежо листо. Ако е тръгнало нещо, може да се спаси. Ако жълтото е единственото и най-вътрешно листо, има голяма вероятност растежният връх да е загнил.
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив


Назад към ПАЛМИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: ipizsagozabeo