Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

раздел палми

ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

Мнениеот milenskaj » 03 Фев 2009, 11:00

През пролетта мъжа ми ми подари сикас. Беше с 5 много добре оформени листа и се развиваше чудесно- до зимата. Не съм го изнасяла навън дори и лятото да не би да е на течение. Добре си беше и вътре, явно мястото му харесваше. Когато обаче трябваше да го преместя и светлината му дойде сигурно малко започна да жълтее. Всичките му листа изсъхнаха. Отрязах ги. Казаха ми, че ако стеблото му е твърдо може и пак да пукне и изкара листа. Вярно ли е това?
Аватар
milenskaj
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Фев 2009, 10:44

Re: ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

Мнениеот cvetar » 03 Фев 2009, 14:42

milenskaj написа:През пролетта мъжа ми ми подари сикас. Беше с 5 много добре оформени листа и се развиваше чудесно- до зимата. Не съм го изнасяла навън дори и лятото да не би да е на течение. Добре си беше и вътре, явно мястото му харесваше. Когато обаче трябваше да го преместя и светлината му дойде сигурно малко започна да жълтее. Всичките му листа изсъхнаха. Отрязах ги. Казаха ми, че ако стеблото му е твърдо може и пак да пукне и изкара листа. Вярно ли е това?

Налага се сама да провериш... :) Цикасът не е капризен,ако не го местиш и не му променяш рязко условията на отглеждане....Сега внимавай с поливането - като е без листа,се нуждае от по-малко вода - да не го преполееш .Осигури му по възможност много светлина и да е на топло...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

Мнениеот victory_ » 08 Фев 2009, 13:41

Искам и аз да се включа в темата за цикаса
Подариха ми цикас на 26.01.2009г. и като го разпаковах от целуфана жидях че киренчетата са ми ислезли от саксията отдолу тои е е 5 добре ухорменои листа ,а в почвата до шишарката има някакви малки топчета които изглехдат като издънки на бебета. Искам да попитам някой които може да ми каже кога се пресажда и дали трябва да го пресадя и в колко до голяма саксия.
И да пипитам някой дали са му се появявали бебета и ако го пресада да ги покрия ли с земя или да ги иставя отгоре както са?
Аватар
victory_
Малко цвете
 
Мнения: 59
Регистриран на: 03 Фев 2009, 20:18
Местоположение: Костинброд

Re: ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

Мнениеот cvetar » 08 Фев 2009, 14:16

victory_ написа:Искам и аз да се включа в темата за цикаса
Подариха ми цикас на 26.01.2009г. и като го разпаковах от целуфана жидях че киренчетата са ми ислезли от саксията отдолу тои е е 5 добре ухорменои листа ,а в почвата до шишарката има някакви малки топчета които изглехдат като издънки на бебета. Искам да попитам някой които може да ми каже кога се пресажда и дали трябва да го пресадя и в колко до голяма саксия.
И да пипитам някой дали са му се появявали бебета и ако го пресада да ги покрия ли с земя или да ги иставя отгоре както са?

Корените трябва да са в почва - мисля,че трябва да се пресади в саксия с по-голям размер...Но е хубаво да пуснеш тук снимка на цикаса ти - за да видим тези топчета дали не са нещо друго - производителите на цветя често ги използват,напълнени с дълговременно действащи торове.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

Мнениеот Strict » 08 Фев 2009, 15:51

не ги разбирам цикасите но ще кажа нещо принципно
и да внимавате много :-da
тези бели топчета в корените на много китки са вид бавноразграждаща се тор и не бива да се махат и пипат...
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

Мнениеот victory_ » 10 Фев 2009, 12:41

значи тези белезникави образувания не са на самите корени или вътре в почвана те да на повърхноста и са закрепени кум шишаркатав неината основа точно над почвата на другият краи има няколко които излизан от почвата като издънки като ги пипам са твърди и едното се опитах да ги отделя от почвата и видях че в земята има коренче
според мене това са млади издънки които пускат котените
това са снимки на моят цикас, ще направя още....
http://snimka.bg/album.php?album_id=339677
Аватар
victory_
Малко цвете
 
Мнения: 59
Регистриран на: 03 Фев 2009, 20:18
Местоположение: Костинброд

Re: ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

Мнениеот MEGGI » 11 Фев 2009, 13:48

щастливка си ако имаш и малки в саксийката.
видях по пазара да продават на няколко места цикаси.направи ми впечатление че на едното место по шишарката има някаква можеби плесен,мъхъл,едно сиво по нея.дали е наистина мухъл се чудя.
започва новия сезон на ''искам това цвете''Изображение
Аватар
MEGGI
Напредващи
 
Мнения: 36
Регистриран на: 14 Яну 2009, 21:25
Местоположение: пред компа-пазарджик

Re: ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

Мнениеот victory_ » 14 Фев 2009, 10:35

вече направих по хубава снимка и я качих тук http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... d=10551853
на моят цикас са му излезнали корените от саксията и мисля че сега му е времето да го пресадя но се притеснявам да не навредя евентуално на бебетата ,ако наистина са бебета и дали когато го пресадя да ги покрия със земя или не
това е че моите не са мъхести образувания а са твърди и белички
Аватар
victory_
Малко цвете
 
Мнения: 59
Регистриран на: 03 Фев 2009, 20:18
Местоположение: Костинброд

Re: ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

Мнениеот mama Dani » 14 Фев 2009, 11:43

Бре, ма е интересен тоя твой цикас - прилича на рибка, която хвърля хайвер..., със сигурност това не са торни топчета, дано да е каквото всички искаме - бебчета цикаси! И аз имах преди години - и на мен мъжът ми чак от Израел го домъкна, но така и не оживя...., а иначе в подходящи условия е прекрасен. И само на има-няма 200 км. от нас - в едно градче в северна Гърция - Хрисополи, ето как си расте на пътя просто...

Изображение
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

Мнениеот marchela » 14 Фев 2009, 16:15

Дани строхотен е тоз цикас но тук едва ли ще вирее на улицата.
Ако знам,че ще може ще си взема. :-vv :f :-v
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Следваща


Подобни теми


Назад към ПАЛМИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], Google Adsense [Bot]