Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Кокосова палма

раздел палми

Кокосова палма

Мнениеот Джими » 22 Окт 2008, 08:37

Има ли някой който да е гледал кокосова палма ?
Джими
 


кокосова палма

Мнениеот светла » 23 Окт 2009, 22:34

какво мислите за кокосовата палма дали ако се постави кокос ( от кауфланд , билла например ) в саксия ще порасне :P :?
Аватар
светла
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Сеп 2009, 20:42

Re: кокосова палма

Мнениеот cvetar » 23 Окт 2009, 23:49

светла написа:какво мислите за кокосовата палма дали ако се постави кокос ( от кауфланд , билла например ) в саксия ще порасне :P :?

Светла,ако имаш търпение - пробвай ! Но като те чета...не ти се чака май.Първо трябва да поникне палмата,като се развие зародишът и от ореха,че тогава ще расте...Но периодът на поникване трае доста - понякога и до 3 месеца...Поставяш кокосовия орех в саксия така,че да е заровен до половината във влажна почва / почвата се поддържа влажна непрекъснато/,и чакаш...а и после расте бавно.При това тази палма е от тропиците - дали ще можеш да и осигуриш постоянна влажност на въздуха,много светлина и високи температури ? Аз лично знам за 5-6 палми на мои познати,които си отидоха след доста мъки - съхнеха им листата непрекъснато.През лятото добре,но зимната оскъдна светлина и ниски температури са причина да се развиват лошо - е,освен ако не разполагаш с отопляема оранжерия...Има да се продават такива палми - но не им понася добре нашия климат...Така си мисля аз - а ти пробвай,ако желаеш...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: кокосова палма

Мнениеот светла » 24 Окт 2009, 13:06

ами аз си засъдих кокос преди 2 месеца :) ама като го гледам не ми вдъхва доверие напука се отгоре ама нищо.Където и да видя снимка на кокосова палма кокоса има и още една обвивка зелена а при мен е ядката само затова се чудя дали ще стане :P
Аватар
светла
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Сеп 2009, 20:42



Подобни теми


Назад към ПАЛМИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: ipizsagozabeo