Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Палма Юка торене.

раздел палми

Палма Юка торене.

Мнениеот borkata » 19 Авг 2014, 12:41

Здравейте на всички.
Искам да попитам дали съм направил фатална грешка , като наторих моята Юка с червен кристалон. В саксията са три Юки - голяма около 1.60м, средна около 1м, и малка около 50 см.Малката ми започна да съхне.Листата и започнаха да пожълтяват и затова реших да ги наторя.Разтворих една супена лъжица в 2л вода и сипах около 300мл в саксията.После реших да разцъкам нета и видях че универсалния кристалон е зелен.
За първи път гледам палма Юка и ме подведоха от магазина от който си купих растението че трябвало да я наторя с червен кристалон.Сега не знам дали ще оживее горкото растение.Моля дайте съвет какво да направя.
ПС: Преди около месец сменихме почвата.
Аватар
borkata
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Авг 2014, 12:25

Re: Палма Юка торене.

Мнениеот cvetar » 19 Авг 2014, 19:42

Нищо фатално не е станало.Няма да ти загине юката,гледай да не я преполееш за да не загният корените и.Но ...да знаеш,че юката не е палма ! Нищо общо няма с палмите,тя не е от тяхното семейство.Тя е от семейството на агаветата - чети ...

http://www.segabg.com/article.php?id=170538
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Палма Юка торене.

Мнениеот borkata » 20 Авг 2014, 12:09

Благодаря за информацията.Мислех че растението се води палма но явно спада към друг вид растения.Вчера отидох до магазина и си купих зелен кристалон , който го дават за универсален.Ще почна да я торя с него.
Аватар
borkata
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Авг 2014, 12:25



Подобни теми


Назад към ПАЛМИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: eruleyakuxey, Google Adsense [Bot]