Switch to full style
раздел палми
Добави отговор

Re: Коя е любимата Ви палма?

30 Авг 2009, 15:43

Аха, мерси Плами ! :da

Re: Коя е любимата Ви палма?

18 Апр 2010, 23:44

Здравейте, аз имам много любими палми: хамедорея, кенция, рапис, трахикарпус, хамеропс, финикова, рубелини, от всеки вид имам по 2-3 и нямам вече място за тях. Затова и пуснах двете за продажба, но сърце не ми дава, направо ме боли, всичките ги гледам от над 10 години, а пък тук в къщи все се мрънка за моите цветя. Лошото е че ги имам по няколко пъти, ама аз си ги обичам много...

Re: Коя е любимата Ви палма?

09 Ное 2010, 09:47

gerry1976 написа:Здравейте, аз имам много любими палми: хамедорея, кенция, рапис, трахикарпус, хамеропс, финикова, рубелини, от всеки вид имам по 2-3 и нямам вече място за тях. Затова и пуснах двете за продажба, но сърце не ми дава, направо ме боли, всичките ги гледам от над 10 години, а пък тук в къщи все се мрънка за моите цветя. Лошото е че ги имам по няколко пъти, ама аз си ги обичам много...

разбирам те напълно и вкъщи ми мрънкат за 40-те цветя да съм ги махнела ама съм казала че посмеят ли ще бия някой буквално :( :( иначе за любима палма Циперис или Водна палма :) иначе много харесвам кокосовата и банановата а най ненавиждам вашингтонията незнам защо антипатична ми е нещо може би защото имах наследство от наще след като се разведоха беше висока почти 1 метър и 70 обаче баба ми я поливала всеки ден и логично палмичката изгнила иначе аз си я гледах и при мен вървеше добре ама баща ми ме изгони и беше малко трудно да гледам цветя на улицата и докато ме нямало баба ми уморила почти всичко което съм гледала аз сега успешно възтановявам старата райска градина у нас и то доста успешно :D надявам се много да не съм ви затормозила с историята ми ако е така простете ...

Re: Коя е любимата Ви палма?

07 Дек 2010, 22:41

Здравеите,аз имам много палми,но те са оште малки :f ,оште неса си разцепили листата.Посяла сам ги от семена,много ги обичам.Имам и закупени арека,която я гледам от доста год.,беше с много стракчета,а сега е само с едно-едва я опазих.Не и харесваше не6то,но така и неразбрах какво.Сега е добре.Гордоста ми обаче са ми хомедореиките.Миналата год. ми цъфтяха и сега пак ми е напъпила едната. :da Наи харесвам цикас,но нямам :l ,затова се радвам на това което имам :-p

Re: Коя е любимата Ви палма?

05 Мар 2011, 23:04

Любимата ми е вашинктонята ,а иначе отледжа и финикова(1 на 2г.,и 3 посадени от мен на 7 месеца,2 трахикарпуса по на 2 г,2 вашинктони (едната на 4 г, др на 3г. и 20 посадени на 6 месеца),4 хамеропса и 1 хемедорея .
Последна промяна pachetooo на 06 Мар 2011, 17:18, променена общо 1 път

Re: Коя е любимата Ви палма?

06 Мар 2011, 17:07

pachetooo написа:Любимата ми е вашонктонята ,а иначе отледжа и финокова...

Паче,това някакви нови видове палми ли са... :) Чувал съм за Вашингтония и Финикова...

Re: Коя е любимата Ви палма?

06 Мар 2011, 17:19

cvetar написа:
pachetooo написа:Любимата ми е вашонктонята ,а иначе отледжа и финокова...

Паче,това някакви нови видове палми ли са... :) Чувал съм за Вашингтония и Финикова...
не просто по друг начин н а правопис съм писал поста :P

Re: Коя е любимата Ви палма?

11 Мар 2011, 11:19

Обичам всякакви палми,но нормално е да искам това което нямам.Много ми харесва Цикас и Кокосова палма. :-D Няма и да си купя :l в къщи няма вече никакво място,а и комшийка си купи кокос и тя изсъхна :l ,а беше много голяма.Аз и се радвах много,но уви :(
Добави отговор