Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Студоустойчиви Палми

раздел палми

Студоустойчиви Палми

Мнениеот Ksaviera » 11 Авг 2013, 21:30

Moже ли някой да ме светне коя палма мога да си я посадя в двора , тъй като съм новак-градинарка и нищо не разбирам и не знам кое как става. Благодаря ! :-da
Аватар
Ksaviera
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Авг 2013, 21:22

Re: Студоустойчиви Палми

Мнениеот cvetar » 12 Авг 2013, 15:23

Ksaviera написа:Moже ли някой да ме светне коя палма мога да си я посадя в двора , тъй като съм новак-градинарка и нищо не разбирам и не знам кое как става. Благодаря ! :-da


А добре си дошла,Ksaviera...! Можем да те светнем,да...
То всички някога сме били начинаещи...Четем,садим...научаваме се,стига да има желание.

Твоята работа няма да стане без още малко информация.Не зная защо си я спестяваш - откъде сте например се попълва в профила ви и улеснява отговарящите при въпроси...

Защото за България не е все едно откъде си - дали от Южна България или от Североизточна ...
Това е поради климатичните особености на районите - зимите в тях са различни и достигането на ниски зимни температури е от съществено значение за това дали там,където живееш,биха се развивали палми ,посадени в земята.Повечето райони не са подходящи за външно посадени палми без те да се защитят през зимата от измръзване.
И като научим откъде си или поне къде ще расте тази твоя мечтана палма - ще може и да те посъветваме от какъв вид да си вземеш.

А по принцип студоустойчива палма е трахикарпусът - има го в много дворове в Южното Черноморие и Сандански.Другите като вашингтонията и хамеропсът няма да презимуват без зимна защита.

Ако си близо до Пловдив,иди до палмцентъра на Кирил Конов на изхода от Пловдив към Асеновград - там той има разсадник... продава и развъжда много видове памми и ще те светне как се защитават.
Ако не - трахикарпусът е твоята палма за външни проби,ако няма да я защитаваш.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Студоустойчиви Палми

Мнениеот simeonovall » 25 Ное 2018, 21:20

И аз искам за пред блока.
Аватар
simeonovall
Малко цвете
 
Мнения: 10
Регистриран на: 25 Ное 2018, 19:40

Re: Студоустойчиви Палми

Мнениеот elinpelin03 » 11 Ное 2021, 01:11

Много е важно като отглеждате куче да го храните правилно. Сега има висококачествена кучешка храна, която поддържа здравето и животното расте силно и жизнеспособно. Просто трябва да се внимава с дозите.
Аватар
elinpelin03
Малко цвете
 
Мнения: 10
Регистриран на: 11 Ное 2021, 01:10



Подобни теми


Назад към ПАЛМИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron