Switch to full style
Форум кактуси
Добави отговор

Проблем с кактусите ми!

03 Ное 2009, 19:15

Здравейте!

От доста одавна се занимавам с кактуси. Много ги харесвам. Дори си бях записал имената им. Проблема обаче е, че загубих листа с иманета им. Моля да ми кажете как се казват.
Освен това имам един кактус , който е изгнил на нивото на почвата /снимка 3/.Това много ме притеснява. На снимка е 4 е другият ми кактус. Товя лято порасна. Едната топка обаче е кафява. На снимка 5 кактусът ми е наклонен. Това проблем ли е?

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Благодаря предварително!

Re: Проблем с кактусите ми!

05 Ное 2009, 21:06

здравей Цеци :-vv
хубаво си си подредила кактусчетата. Тези които имат жълти петна предполагам, че загниват. Зимата кактусите трябва да са в покой т.е. да не се поливат , разбира се има видове които трябва да са на топло и със съвсем оскъдна поливка. Тези загнивания - единствено можеш да отрежеш кактусът до здраво място да го напудриш със счукан дървен въглен и да го оставиш поне един месец да поизсъхне раната. След това можеш вече да вкореняваш. Този който се е наклонил, явно не му стига слънцето. Това наклоняване може да се получи и през зимата при неправилно засушаване или незасушаване в повечето случаи, растението не спира да расте през зимният период и не му стига светлина и топлина и то се източва и става рахитично, обикновенно и не цъфти на следващият сезон.

Re: Проблем с кактусите ми!

18 Фев 2010, 17:22

Изображение[/quote]

В темата за алое, на тази снимка видях един кактус (най-горе в дясно). Имам същия, трябва да е на повече от 20-тина години, до скоро не му обръщах никакво внимание(по принцип съм скарана с катусите-поливам до смърт), но тези дни забелязах, че някои от разклоненията са започнали да се навеждат много, реших, че е от тежестта, но се ужасих, като видях, че те много са омекнали, в основата си пожълтяват и като че ли загиват. Кажете какво да правя, да режа ли до здраво?
Нели Манева, извинявай,че ти ползвам снимката, но нямам снимка на моя болен.
Ако кажете, ще снимам.

Re: Проблем с кактусите ми!

19 Фев 2010, 13:33

Режи и не поливай още.
Добави отговор