Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Студоустойчиви кактуси и сукуленти

Форум кактуси

Студоустойчиви кактуси и сукуленти

Мнениеот zamakat » 05 Апр 2009, 22:56

Студоустойчиви кактуси и сукуленти

Ако някой знае случайно името на този зимоустойчив кактус, може да го напише.

Изображение

Изображение


Този, вече го знам.. Опунция! Цъфти в жълти красиви цветове летем. Ще го снимам по-натъй.

Изображение

Изображение

Това е нова придобивка, този сукулент също зимува отвън и цъфтял красиво в лилаво. Ще чакам с нетърпение.

Изображение

Изображение

Тази алпийска роза - седум семпервивум си го носим за спомен от връх Вихрен. От една миниатюрна розичка сега е цяла туфичка.

Изображение

Този седум се навира навсякъде измежду цветята и камъните. Цяла зима е зелен, а лете цъфти в бяло и става също красив като каскаден вид.

Изображение

Изображение

Този е направо разкошен, по име неизвестен. Сега цъфти в жълто, но уви, снимката ми е размазана и утре ще трябва да го снимам пак.

Изображение
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Студоустойчиви кактуси и сукуленти

Мнениеот Neli Maneva » 06 Апр 2009, 11:23

zamakat страхотни екземпляри имаш. На първата снимка е пак опунция но не смея да я определя точно каква. Ако цъфти червено може да е Opuntia subulata. Другата ти опунция, която казваш, че цъфти в жълто мисля, че е Opuntia humifusa.
На мен ми са слабост семпервивумите. Видовото им разнообразие е огромно и могат да се правят скални кътове, които да изглеждат буквално като дъга.
Тепърва започвам да колекционирам от тях, още не съм се втурнала да купувам, ама малко ми трябва :)
ето ги и мойте сладури :-D
Изображение
в този издълбан морски камък някога дядо ми е хранил прасетата
Изображение
Изображение
дядо ми е имал повече от едно прасе :)
Изображение
двата камъка мъжът ми си ги взема от село и после аз им намерих предназначение, сега всяка сутрин като мина покрай тях ми замирисва на море и денят ми започва с прекрасни мисли :da1
Аватар
Neli Maneva
Експерт
 
Мнения: 147
Регистриран на: 19 Яну 2009, 21:04

Re: Студоустойчиви кактуси и сукуленти

Мнениеот zamakat » 06 Апр 2009, 23:15

Супер яко, тези махнатите ги нямам. А ти знаеш ли, че Седум Семпервивум е най-ефикасното лекарство за уши, което знам. Като капна една-две капчици от сока на листенцето на най-обикновенната алпийска розичка, дето расте в селата по керемидите на покривите по довари и тоалетни. Болката в ушите на децата веднага преминава. Лятото така съм лекувала и клиенти в ресторанта с възпалени уши от морето, от студаната вода. А ето сега и още няколко такива розички.

Изображение

Ето един неизвестен за мен сукулент, който е много красив според мен.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Зимува си отвънка. Нели, твоята колекция от сукуленти отвънка ли зимува?
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Студоустойчиви кактуси и сукуленти

Мнениеот Neli Maneva » 07 Апр 2009, 08:52

И моите сукуленти са студоустойчиви и най интересното е, че зимуват успешно в нашата част на българия. В най-студените дни когато паднат температурите до -20 градуса се задържат поне 10 дни и милите ми сукулентчета оживяват :)
Това за ушите баба ми го въдеше и аз съм го ползвала за децата понякога :-D
Аватар
Neli Maneva
Експерт
 
Мнения: 147
Регистриран на: 19 Яну 2009, 21:04

Re: Студоустойчиви кактуси и сукуленти

Мнениеот Алпина » 08 Апр 2009, 20:02

Zamakat, лилавоцъфтящият ти сукулент е делосперма - Delosperma cooperi, бялоцъфтящият седум е Sedum album. Семпервивумът може да бъде определен като цъфне. А от жълтоцъфтящият седум бих те помолила за едно парченце, като идваш. Толкова раноцъфтящ седум нямам, но за сметка на това имам и другата делосперма (жълтоцъфтяща) Delosperma nobigeum.
Аватар
Алпина
Експерт
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Яну 2009, 13:24



Подобни теми


Назад към Кактуси

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron