Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Кактуси от семена!

Форум кактуси

Re: Кактуси от семена!

Мнениеот Charodeika » 21 Яну 2009, 13:15

Нели колекцията ти е страхотна ,направо съм влюбена :-p
всички са страхотни но в тези направо ми останаха очите :D
http://www.nelimaneva.snimka.bg/photo.p ... id=5594183
http://www.nelimaneva.snimka.bg/photo.p ... id=6092960
http://www.nelimaneva.snimka.bg/photo.p ... id=6206152
Абе въобще всички са изключителни ,всеки си има своята красота :da1
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Кактуси от семена!

Мнениеот Neli Maneva » 21 Яну 2009, 15:52

зарибяв, зарибяв :da
Поне знаеш вече, че харесваш - Mammillaria и Gymnocalycium. Сега само трябва да копираш тези имена и да ги пуснеш на картинки в гугъла и после да не можеш да спиш по цели нощи заради някакви си тръни :-D :D
Аватар
Neli Maneva
Експерт
 
Мнения: 147
Регистриран на: 19 Яну 2009, 21:04

Re: Кактуси от семена!

Мнениеот Charodeika » 21 Яну 2009, 16:12

Страхотни са ,а кажи имаш ли от онези дето растат в нестандартни форми ,едни такива нагънати като мозъци те ми харесват много :-p ,майками преди години отглеждаше ,ама аз все се бодях от тях ,имаше едни като ги пипнеш няма отърване от малки микроскопични бодлички ,и по езика ми се залепиха веднъж :P

иначе това чудо ми хареса как цъфти под формата на венец Mammillaria spinosissima :D
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Кактуси от семена!

Мнениеот scleri » 21 Яну 2009, 16:42

Това е част от колекцията на сем. Серафимови от с. Велика общ. Царево
Нелка извинявай че се намесвам в разговора ви, но не мога да се здържа когато някой каже че харесва кактуси.

Изображение
Аватар
scleri
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 20 Яну 2009, 15:44

Re: Кактуси от семена!

Мнениеот iliyana » 21 Яну 2009, 16:45

Чародейка написа:Привет на всички :D
Днес получих семенцата си за кактуси ,сега се чудя и мая ,дали да ги садя ,някой има ли опит с такива семенца ,моля нека сподели .
Ето и семената !
ИзображениеСеят се от януари до юли ,но на мен януари ми се струва раничко за такива растения.

Здравейте,
аз миналата година си поръчах такива семенца. Поникнаха 8 какатуса, но сега ми останаха само тези.

Изображение

Начина на садене е написан на пакетчето. Семената не се покриват с пръст,а се покриват със стъклен капак, аз го посях в един малък аквариум. сега искам да си намеря някаква тор за кактуси, за да засиля разтежа им.
Аватар
iliyana
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Яну 2009, 15:51

Re: Кактуси от семена!

Мнениеот Charodeika » 21 Яну 2009, 16:59

iliyana ти ме обнадежди ,че ще поникне нещо , :da понеже някои хора ми споделиха ,че от това пакетче не им поникнало нищо или само 1 ,иначе за начина на сеене прочетох на пакетчето ,ама друго си е да чуеш и мнението на хора с опит :da1

А за колекцията тя си е направо ботаническа градина :D
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Кактуси от семена!

Мнениеот scleri » 21 Яну 2009, 17:01

Това също е кактус - Лофофора уйлямси. Това трънче съдържа в себе си психотропно вещество наречено Мескалин. Индиянските шамани са го пушили за да влязат във връзка с духовете на предците. Сега е забранен за отглеждане в някои южни щати на Америка, а от скоро и в Русия. Почнаха да го пушат хора които нямат нищо общо със духовете.

Изображение
Аватар
scleri
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 20 Яну 2009, 15:44

Re: Кактуси от семена!

Мнениеот Neli Maneva » 21 Яну 2009, 17:32

Склери само така. Да не могат да спят колежките довечера и да кроят планове как да търсят макар и такива като сбръчкани мозъци.
Точно тази Mammillaria spinosissima ми е от Радка Серафимова и виж как ми се отблагодарява за грижите. На живо цъфналият кактус изглежда прелестно, съчетанието на бодли, косми и много нежни цветчета е невероятно.
Чародейка тези сбръчканите са кристатни форми, имам една мамилария такава и една опунция но не са ми слабост.
Аватар
Neli Maneva
Експерт
 
Мнения: 147
Регистриран на: 19 Яну 2009, 21:04

Re: Кактуси от семена!

Мнениеот zamakat » 21 Яну 2009, 18:44

Нели и Scleri,направо ме побъркахте.Виждала съм колекцията на сем. Серафимови,но и вашите по нищо не отстъпват- едни такива са засукани, модерни с присадки - браво ,искрено се радвам като ги гледам.Но си признавам трудно се оправям с тези дреболийки.Обичам голееемите кактуси. Ако искате нещо от сорта на големите агавета и алоета кажете.Още веднъж -имате нашето признание. :-da :f :b И понеже много ми харесаха като решите да подарявате излишните и повтарящи се, слагайте в графата-Подарявам,разменям....-аз съм кандидат. :) :DМоже пък случайно и с триста зора да умеря нещо дето да го нямате.Забравих да кажа,че тая предната тиква-кактус много ме впечатли. :?
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Кактуси от семена!

Мнениеот Charodeika » 27 Яну 2009, 19:34

УРААААААААААА имам първите покълнали семенца от кактусите :da
утре ще ги снимам ,стискайте палци да продължат в същия дух :D
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към Кактуси

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]