раздел луковични
Добави отговор

Re: Хипеаструм - Hippeastrum vittatum

28 Мар 2009, 10:17

ilimili написа:
tancheto86 написа:Хи хи хи колко съм радостна :da преди малко се върнах от село с 2 нови китки.Ходих на гости на свекървата а тя има поне 20 саксий с хипеаструми и си гепнах една саксийка с три грудки и набол цвят(да видим какъв ще е) и една сладка колерия :P :P :P

Леле,Танче,ще я усмъртиш,ако наистина си ги "гепнала" :) :) :)

Е не точно гепване ама нали съм си нахалитет :) си ги пойсках,а тя кво да прави давааа :) :) :)

Re: Хипеаструм - Hippeastrum vittatum

28 Мар 2009, 10:32

tancheto86 написа:
ilimili написа:
tancheto86 написа:Хи хи хи колко съм радостна :da преди малко се върнах от село с 2 нови китки.Ходих на гости на свекървата а тя има поне 20 саксий с хипеаструми и си гепнах една саксийка с три грудки и набол цвят(да видим какъв ще е) и една сладка колерия :P :P :P

Леле,Танче,ще я усмъртиш,ако наистина си ги "гепнала" :) :) :)

Е не точно гепване ама нали съм си нахалитет :) си ги пойсках,а тя кво да прави давааа :) :) :)

Притесних се да не вземе да опъне петалата,че да ти развали празника! :) :) :)

Re: Хипеаструм - Hippeastrum vittatum

29 Мар 2009, 10:06

ilimili написа:
tancheto86 написа:Хи хи хи колко съм радостна :da преди малко се върнах от село с 2 нови китки.Ходих на гости на свекървата а тя има поне 20 саксий с хипеаструми и си гепнах една саксийка с три грудки и набол цвят(да видим какъв ще е) и една сладка колерия :P :P :P

Леле,Танче,ще я усмъртиш,ако наистина си ги "гепнала" :) :) :)

Тане нали знаеш какво казват за крадените :P :P

Re: Хипеаструм - Hippeastrum vittatum

30 Мар 2009, 22:19

liljana написа:
ilimili написа:
tancheto86 написа:Хи хи хи колко съм радостна :da преди малко се върнах от село с 2 нови китки.Ходих на гости на свекървата а тя има поне 20 саксий с хипеаструми и си гепнах една саксийка с три грудки и набол цвят(да видим какъв ще е) и една сладка колерия :P :P :P

Леле,Танче,ще я усмъртиш,ако наистина си ги "гепнала" :) :) :)

Тане нали знаеш какво казват за крадените :P :P

Лили знам знам аз какво казват,но тези определено не ги откраднах,просто казах че ги искам и тя веднага ми ги стегна,обаче ви казвам свекърва ми е бог на тези хипита.Какво ги прави незнам но всяка година цъфтят и има страшно много саксий с поне 3 грудки в тях. :P :P :P

Re: Хипеаструм - Hippeastrum vittatum

03 Апр 2009, 12:18

И аз да се похваля с първото цъфнало хипи :da :da :da


Изображение

След няколко дни ще има и друг..... :-p

Re: Хипеаструм - Hippeastrum vittatum

07 Апр 2009, 16:17

Здравейте!Подариха ми такава луковица ,посадена,избили са й връхчетата на листата.Отстрани се виждат две по -малки луковички ,от които също се показват листа.Какво да я правя?Да ги разделя ли?И какво да правя по малките?

Re: Хипеаструм - Hippeastrum vittatum

07 Апр 2009, 18:00

Според мен сега не трябва да се разделят луковиците,а на есен.
Малките луковици се засаждат поотделно :-D

Re: Хипеаструм - Hippeastrum vittatum

07 Апр 2009, 19:08

И според мен не е необходимо да се вадят .Имам една приятелка -в саксията са поне 5-6 луковици и все големи и се скъсват да цъфтят ,защото ги тори яката.

Re: Хипеаструм - Hippeastrum vittatum

07 Апр 2009, 21:12

joji04 написа:Здравейте!Подариха ми такава луковица ,посадена,избили са й връхчетата на листата.Отстрани се виждат две по -малки луковички ,от които също се показват листа.Какво да я правя?Да ги разделя ли?И какво да правя по малките?

Жожи,честита ти луковица,ама не бързай да разделяш...Изчакай сега да видиш дали освен листа ще се покажат и цветоноси.Ако излязат цветоноси - изчакай да прецъфтят цветовете им,отрежи цветоносите след прецъфтяване и тогава виж по колко листа имат малките луковички отстрани.Ако не ти се покажат цветоноси,а само листа се развиват - значи луковицата ти е или млада,или слабичка.Отдели малките странични луковички само след като видиш,че направят поне по 4 листа всяка от тях,докато са заедно с голямата - тя ги храни да нараснат.Иначе ще ти са много малки и няма да са направили достатъчно свои коренчета - и ако ги разделиш - може да ги повредиш или да нямат корени.Като ги разделиш,посей всяка самостоятелно в хубава почва в отделна саксия с диаметър и дълбочина поне 20 см.За да цъфнат,трябва да пораснат доста - поне 3 години им трябват... Успех ! :f :f

Re: Хипеаструм - Hippeastrum vittatum

21 Апр 2009, 16:10

Двата ми хипеаструма вече разцъфтели - единият се вижда с двата цветоноса,а другият,който също цъфтя с два,разви и цъфна с трети.... Zamakat, докъде стигнаха твоите ?

Изображение

Изображение

Изображение
Добави отговор