Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

циклама

раздел луковични

Re: циклама

Мнениеот Cvete » 20 Сеп 2010, 22:31

http://www.zeleno.bg/bg/articles/340-ka ... amata.html - Тук има коментар.

Аз уморих 2 едната като я видях, че вехне и започнах бързо да поливам и тя съответно изгни! Втората, вече знаех че спи един вид освен, че я приспах я и "събудих" цъвтя още една година, но имаше рязка смяна в климата излезе виелица по никое време и ... премръзна горката. Сега им е сезона ще пробвам с още една. :) Да ми стискате палци! :)
Аватар
Cvete
Малко цвете
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Сеп 2010, 00:04

Re: циклама

Мнениеот kiara04 » 07 Дек 2010, 12:23

И аз имам това прекрасно цвете и бих казала че не е капризно при мен стои в кухнята където е доста студено и само я поливам от време на време и има 7 цвята и има още 3 пъпки и и е доста добре незнам защо казват че е капризна .. :da1 :da1
ако сърцето ти е тясно,какво значение има, че светът е широк?
Аватар
kiara04
Малко цвете
 
Мнения: 47
Регистриран на: 02 Ное 2010, 14:15

Re: циклама

Мнениеот cvetar » 03 Апр 2012, 18:52

Не зная още дали е капризна,тепърва ще видим как ще се гледаме - вече имам циклама и аз...

Изображение

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: циклама

Мнениеот Phanagoria632 » 23 Май 2013, 23:00

Аз да се набутам и в тази тема.
Миналата година подариха на систъра една циклама за 7-ми декември. Така беше нацъфтяла едни прекрасни бели цветове с по една розова чертичка. Като нарисувани. На всичкото отгоре и ароматна. Първоначално мислех че сестра ми е купила някакъв нов прах за пране с много готин аромат. В последствие разбрах че е от цикламата. Та въпросната красавица цъфтя два месеца. После взеха да вехнат цветовете и на края опадаха и листата (около началото на февруари). Бях я скрила за на тъмно и възможно най хладно както бях прочела и случайно около две три седмици след това рекох да погледна какво се случва с нея и дали да не й подготвям по-голяма саксийка. Гледам - започнали нови листенца да подават. Веднага я извадих пак на най светлото ама по топло неможах да й намеря и така си остана. Точно преди малко я вдигнах за да я огледам как е дали са се подали корени отдолу дали случайно не съм я преполяла или засушила прекомерно (просто ми е на неудобно място за директен оглед) и бях много приятно изненадана като видях че са започнали и цветни пъпки да се разпукват. :da

Условията които и съсдадох не са нищо по различно от тези на останалите цветя (основно мушката и сакъзи) през зимата. Разликата е в това че си остана на прозореза в кухнята докато останалите китки ги "пръждосах" на балкона (изцяло южно изложение). Поливах я вечер само в паничката - като видя че е празна напълня паничката. Ако се случи че сутринта още има остатъци от вода пропускам с поливането. Два пъти я поливах с тор който ползвам за стартиране на разсадите. Сега след като е нацъфтяла мисля само с чиста водичка че съм чувала че по време на цъфтеж не е хубаво да се тори.

Ако има някой който има повече опит да ме поправя ако нещо не правя както трябва, защото втора такава не съм виждала никъде. Също така не ми е ясно размножаването как става. Само семена или има и други начини. Размножаване с портфейл ми е ясно, ама няма да е същата. :pp7
Аватар
Phanagoria632
Малко цвете
 
Мнения: 53
Регистриран на: 22 Май 2013, 19:27
Местоположение: София

Предишна


Подобни теми


Назад към ЛУКОВИЧНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], uudovofimefuh


cron