Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

фритилария-Fritillaria imperialis (Ходжово лале)

раздел луковични

фритилария-Fritillaria imperialis (Ходжово лале)

Мнениеот zamakat » 08 Ное 2009, 15:27

Тази фритилария е по-често срещана по нашите дворове.Но аз за жалостимам злополучен опит с нея. Преди време се сдобих с 4 луковици и цъфтяха всяка пролет .После на някакво изложение попаднах на такава жълта и тогава нямах пари в себе си и не взех и след това много съжалих.
Не знам какво стана и червените се загубиха нещо -сега има една -две луковици,които обаче не цъфтят ,но аз не губя надежда. Затова слагам снимка от нета - fritillaria imperialis aurora

Изображение

fritillaria imperialis lutea

Изображение

fritillaria imperialis rubra

Изображение



Сега отдавна следя обаче отдавна не съм попадала на такъв внос.А ето как изглеждат луковичките на фритиларията

Изображение

Размножава се с луковички и семена.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: фритилария-Fritillaria imperialis

Мнениеот katiusha » 17 Ное 2009, 02:14

Фритиларията , която имам аз и дадох на доста хора във форума е оранжева ! Интересното е , че аз се сдобих с нея от една изоставена къща - там расте като луда и цъфти всяка пролет- въпреки , че е оставена на произвола от години , никой не се грижи за нея и е заобиколена от плевели ! Когато си взех няколко за вкъщи -първата година , не ми цъфнаха , но след това нямах проблеми :D
Аватар
katiusha
Средно цветенце
 
Мнения: 150
Регистриран на: 15 Апр 2009, 21:08
Местоположение: Плевен

Re: фритилария-Fritillaria imperialis

Мнениеот zamakat » 17 Ное 2009, 10:02

И моята е такава ,ама що не цъфти вече няколко години подред.Би било добре да си намеря и друг цвят, ама няма внос вече
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: фритилария-Fritillaria imperialis

Мнениеот zamakat » 03 Яну 2011, 18:05

И на всичкто отгоре, като не цъфтяха ,сега пък се и загубиха, на пролет колкото и да заничах, не се показаха. :( Но Господ си знае работата , сдобих си с жълта.

Но понеже има различни видове фритиларии, и може и да има какво да коментираме по другите видове ,които са по рядко срещани,може би ще е по-добре името на темата да е само Fritillaria, а по- надолу да пишем за разните. Сега имаме една тема за шахматната фритилария и една за тази по едрата.Според мен те могат да се обединят.
Не знам , обръщам се към шефовете,да постъпят така, както преценят.


Ето още една интересна фритилария, сигурно много като мен са й вдигнали мерника
Fritillaria camtschatcensis

Изображение

Изображение

Изображение

И още една-Fritillaria acmopetala
Изображение

Изображение

Изображение

И още една-Fritillaria Persica Alba

Изображение

Изображение

Изображение

И още една-Fritillaria Persica

Изображение

Изображение

Изображение

И още една-Fritillaria carica

Изображение
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: фритилария-Fritillaria imperialis

Мнениеот ROSSE » 04 Яну 2011, 14:23

Страхотно цвете е това, фритиларията!
Но при мен не ще да разкрие красотата си!От пет години прави само листна маса :l
Струва ми се ,че не обича да бъде местена.Луковицата е съставена от много /да ги наречем / люспи,не зная точно как се казват, наподобава шишарка. И понеже аз местя растенията си много често /все не мога да им харесам място/ естествено че люспите се отчупват от "грудката",може би това е причината за липса на цвят.
В един съседен двор има две фритиларии, които всяка пролет ми вземат акъла с красивите си големи цветоноси :f но съседката не ги е местила от много години,та затова им се радва :f
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00



Подобни теми


Назад към ЛУКОВИЧНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: husayzopefodi, oyecupjakomo


cron