Switch to full style
раздел луковични
Добави отговор

Re: КАЛА

03 Ное 2009, 17:20

BitterSweet написа: Стигнах до извода, че явно им трябва дъно за да цъфтят. Извадих ги и ги сложих по саксии, кофички от кисело мляко и т.н.

Мила, това което знам от опит за калата е че в малка саксия не цъфти, а расте само на листа. Цветарката от която си купих пролетта грудка най - общо ми обясни така "саксия като кошче за боклук: по - дълбоко и не много широко". Корените на Калата растат както вече си забелязала на дълбочина и трябва да има я осигуриш. :pp4

Re: КАЛА

03 Ное 2009, 18:32

Ами всъщност всичките съм ги сложила в дълбоки съдове :) но със сигурност да имат дъно :) Мисля за напред да ги сложа в голям сандък до оградата :P
Забравих за другата - в стаята имам една кала и я бях забутала в един по-тъмен ъгъл и милата от стремеж за светлина листата и станаха като на трилисник - огромни и с много дълги дръжки по-скоро прилича на палма вече :)

Re: КАЛА

08 Ное 2009, 10:02

SuN написа:За торенето съм съгласна ,ама с поливането трябва много да се внимава. Едната ми изгни :l въпреки че я поливах на две седмици веднъж :(

От опит за калите мога да кажа ,че са водни растения и гледах кала натопена саксийката във езерцето лятото- така видях на снимки във Франция.А за гниенето - гният и на мен ми са изгнивали нови грудки ,но мисля, че не е от водата ами от някаква гниеща болест.напролет си купих черна и червена , черната се скъса да цъфти ,а другата изгни, каквото и да правех като рече да загнива и това -не можах да спра гниенето
Добави отговор