Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

КАЛА

раздел луковични

Re: КАЛА

Мнениеот milimi » 03 Ное 2009, 17:20

BitterSweet написа: Стигнах до извода, че явно им трябва дъно за да цъфтят. Извадих ги и ги сложих по саксии, кофички от кисело мляко и т.н.

Мила, това което знам от опит за калата е че в малка саксия не цъфти, а расте само на листа. Цветарката от която си купих пролетта грудка най - общо ми обясни така "саксия като кошче за боклук: по - дълбоко и не много широко". Корените на Калата растат както вече си забелязала на дълбочина и трябва да има я осигуриш. :pp4
Изображение
Аватар
milimi
Малко цвете
 
Мнения: 35
Регистриран на: 20 Окт 2009, 09:46

Re: КАЛА

Мнениеот BitterSweet » 03 Ное 2009, 18:32

Ами всъщност всичките съм ги сложила в дълбоки съдове :) но със сигурност да имат дъно :) Мисля за напред да ги сложа в голям сандък до оградата :P
Забравих за другата - в стаята имам една кала и я бях забутала в един по-тъмен ъгъл и милата от стремеж за светлина листата и станаха като на трилисник - огромни и с много дълги дръжки по-скоро прилича на палма вече :)
Аватар
BitterSweet
Малко цвете
 
Мнения: 12
Регистриран на: 01 Ное 2009, 17:48

Re: КАЛА

Мнениеот zamakat » 08 Ное 2009, 10:02

SuN написа:За торенето съм съгласна ,ама с поливането трябва много да се внимава. Едната ми изгни :l въпреки че я поливах на две седмици веднъж :(

От опит за калите мога да кажа ,че са водни растения и гледах кала натопена саксийката във езерцето лятото- така видях на снимки във Франция.А за гниенето - гният и на мен ми са изгнивали нови грудки ,но мисля, че не е от водата ами от някаква гниеща болест.напролет си купих черна и червена , черната се скъса да цъфти ,а другата изгни, каквото и да правех като рече да загнива и това -не можах да спра гниенето
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Предишна


Подобни теми


Назад към ЛУКОВИЧНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron