Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Спрекелия

раздел луковични

Спрекелия

Мнениеот s_t_m » 16 Май 2009, 15:52

Между летните луковични постоянно спорят за първото място Исменето и Спрекелията.
Исменето даже се надига на пръсти - да покаже колко голям цветонос има. Не пропуска да подчертае колко уникално са поставени тичинките й. Как приятно ухае. И колко е в крак с модата с "разнищения ръб" на цветната си чашка.
:P
Спрекелията казва само едно: "Аз съм огненочервена и разтуптявам всяко сърце." :-p

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
s_t_m
Малко цвете
 
Мнения: 59
Регистриран на: 17 Мар 2009, 00:12

Re: Спрекелия

Мнениеот Мериголд » 16 Май 2009, 17:27

Моят опит със Спрекелията завърши твърде печално. Насадих през пролетта, поникна мълниеносно преди да изкара листата, цъфна разкошно и на другия ден от силното слънце и жегата беше прецъфтяла. Като прибавим и наличието на само един цвят - след това имаше само листа. Тъй като ме ядоса, я оставих да презимува в почвата на открито - не оцеля. Исменето е доста по-голямо и има няколко цвята. Цъфтежът е по-продължителен. Аз съм за Неринето. Цъфти по-късно, по-продължително, по-красиво и зимува навън.
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Re: Спрекелия

Мнениеот s_t_m » 16 Май 2009, 17:40

Мериголд написа:Моят опит със Спрекелията завърши твърде печално. Насадих през пролетта, поникна мълниеносно преди да изкара листата, цъфна разкошно и на другия ден от силното слънце и жегата беше прецъфтяла. Като прибавим и наличието на само един цвят - след това имаше само листа. Тъй като ме ядоса, я оставих да презимува в почвата на открито - не оцеля. Исменето е доста по-голямо и има няколко цвята. Цъфтежът е по-продължителен. Аз съм за Неринето. Цъфти по-късно, по-продължително, по-красиво и зимува навън.


Жалко, точно тогава не е трябвало да се ядосаш! :l Луковица на 2 сезона имаше и втори, и трети цвят. А ако засадиш напролет старата заедно с младите луковици, вече цъфтят няколко. Тази пролет изпонаподарих 3 стари и 5-6 млади луковици. Оставих си само 1 стара и 2 млади. Пак опитай със Спрекелията и изчакай да обрастне с много луковици да видиш какво става :( Неринето го чаках 2 години да цъфне и накрая ми изчезна. Но догодина ще опитам отново.
:da
Аватар
s_t_m
Малко цвете
 
Мнения: 59
Регистриран на: 17 Мар 2009, 00:12

Re: Спрекелия

Мнениеот zamakat » 17 Май 2009, 10:28

s_t_m написа:
Мериголд написа:Моят опит със Спрекелията завърши твърде печално. Насадих през пролетта, поникна мълниеносно преди да изкара листата, цъфна разкошно и на другия ден от силното слънце и жегата беше прецъфтяла. Като прибавим и наличието на само един цвят - след това имаше само листа. Тъй като ме ядоса, я оставих да презимува в почвата на открито - не оцеля. Исменето е доста по-голямо и има няколко цвята. Цъфтежът е по-продължителен. Аз съм за Неринето. Цъфти по-късно, по-продължително, по-красиво и зимува навън.


Жалко, точно тогава не е трябвало да се ядосаш! :l Луковица на 2 сезона имаше и втори, и трети цвят. А ако засадиш напролет старата заедно с младите луковици, вече цъфтят няколко. Тази пролет изпонаподарих 3 стари и 5-6 млади луковици. Оставих си само 1 стара и 2 млади. Пак опитай със Спрекелията и изчакай да обрастне с много луковици да видиш какво става :( Неринето го чаках 2 години да цъфне и накрая ми изчезна. Но догодина ще опитам отново.
:da

Спрекелията ми е нова и сега пуска някакви листенца, а неринето ми вече е отвън вече5-6 години ,но за туй време за съжаление е цъфнало само един път,поне му видях цвета.Цъфна някъде преди студа, едно от последните цветя.На следващата година извади детки и сега се вече 4-5 , но не цъфти нещо, може би остана много на сянка, не знам.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Спрекелия

Мнениеот s_t_m » 30 Май 2009, 10:17

И втората ми спрекелия изненадващо цъфна.

Изображение
Аватар
s_t_m
Малко цвете
 
Мнения: 59
Регистриран на: 17 Мар 2009, 00:12

Re: Спрекелия

Мнениеот SuN » 03 Юни 2009, 16:56

Много красиво ,дълго да те радва .
Аватар
SuN
Средно цветенце
 
Мнения: 100
Регистриран на: 21 Мар 2009, 18:04

Re: Спрекелия

Мнениеот marchela » 04 Юни 2009, 19:45

:? невероятна красавица.
Браво-нека те радва дълго с цвят. :da1
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Спрекелия

Мнениеот s_t_m » 04 Юни 2009, 19:51

Благодаря ви, момичета, че харесвате китката ми! Истинската изненада е, че първата има втори цветонос и до ден-два и тя ще цъфне!!! :da
Аватар
s_t_m
Малко цвете
 
Мнения: 59
Регистриран на: 17 Мар 2009, 00:12

Re: Спрекелия

Мнениеот zamakat » 08 Ное 2009, 09:14

Улисани в работа лятото не можах да ви покажа моите спрекелии.Извинете за закъснението.Сега ги извадих и просуших . Ако някой има опит с презимуването им моля да каже как ги овардва зимата.
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39


Назад към ЛУКОВИЧНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: ezifeza, Google Adsense [Bot]


cron