раздел луковични
Добави отговор

Re: Еремурус Eremurus

28 Апр 2009, 22:36

Вече бях се разтревожила, че тази година еремурусът няма да има нито една пъпка. :l Но днес най-сетне ги видях. :da Миналата година бяха 11 цветоноса. Днес разгръщах листата и броих... Стигнах до 20 и спрях да ги разгръщам. :da

Re: Еремурус Eremurus

29 Апр 2009, 06:41

Олеее, ши да има някаква тайна в гледането.Моя май и тая год няма да цъфне. :l А е вече второгодишен.Ядай някакъв съвет ,мястото ли не му умерих

Re: Еремурус Eremurus

29 Апр 2009, 09:27

zamakat написа:Олеее, ши да има някаква тайна в гледането.Моя май и тая год няма да цъфне. :l А е вече второгодишен.Ядай някакъв съвет ,мястото ли не му умерих

Слънце, слънце, слънце. При мен се появи първия цветонос, когато вече беше направил по-голяма туфа листа. Значи, и по-развита коренова система. Дай му време, бе Ани! Това не ти е петунийче за един сезон. А многогодишно - еремурусумище! :-v

Re: Еремурус Eremurus

29 Апр 2009, 09:37

:) :) :) май не е много на слънче и,но ме е страх да го местя,ще взема да го загубя,че като ги заместя и ги загубвам.

Re: Еремурус Eremurus

29 Апр 2009, 10:34

Дайте,фото...МОЛЯААА! :-p

Re: Еремурус Eremurus

29 Апр 2009, 13:11

Аз още не мога да се похваля с авторско фото, но според мен това е едно от най големите и красиви луковични цветя.Става високо 1-2 м висок цват ,огромен и държи около месец,затова го ползват за рязан цвят и мога да се похваля,че съм виждала на живо в магазин и от тогава нямам спокойствие докато не го намеря :l

Re: Еремурус Eremurus

29 Апр 2009, 16:48

Ето го напъпил
Изображение

Цялата туфа
Изображение

Този бебок ми го подариха есента и ще го чакам с надежда е друг цвят...
Изображение

Re: Еремурус Eremurus

29 Апр 2009, 18:11

Ха, хубво направи, че ги снима ,че да видя туй чудо.А аз хич няма да снимам моя мизерничък еремурус :l

Re: Еремурус Eremurus

27 Май 2009, 22:59

Изображение
Изображение
Вече започна да цъфти! :da
Добави отговор