Switch to full style
раздел луковични
Добави отговор

кокиче

17 Мар 2009, 17:49

:-vv Здравейте всички!
Току що се регистирах!
Отскоро имам градина и много ми се иска да завъдя кокичета! Никъде в София обаче не се продават луковици. Много моля, ако някой знае къде мога да намеря да пише!
Благодаря Ви много предварително!

Re: кокиче

17 Мар 2009, 18:18

Здравейте и добре дошли при нас .Ами кокичето е най- лесната работа за намиране -от други съседни градини.Иначе аз мога да донеса по -натъй понеже ходим до София понякога, а и трябва да поувяхнат листата.Следи също по изложенията за цветя.В Бургас на Флората имаше една година кичести кокичета :D

Re: кокиче

17 Мар 2009, 19:57

Около Бр-во има поляни с диви кокичета, естествено те са забранени за пипане, но...все пак във всички дворове това прекрасно цветче с история от преди ледниковия период е взето от там, защото ги има с купища просто. Ако поизчакаш докато пожълтеят листата, както писа Ани, ще имаш достатъчно луковици. :f

Re: кокиче

18 Мар 2009, 14:56

Мерси за отговорите!
Живея в блок (и макар и в добър квартал) никъде няма градинки с цветя. А, честно казано, не мога да тръгна с лопата по улиците, за мъжа пък абсурд...(имам предвид това с краденето). Ходих тук, на софийскта флора, всеки ден по времето на "Флора", но ми отговориха, че били много скъпи и вече не ги продават.
Между другото на Красно село има на "Стелиция магазин" (ако има някой от София сигурно го знае), от там си купих Дамско сърце и сега смятам да го садя на вилата
Имам желание за много цветя, но ако ми помогнете за кокичетата ще съм много благодарна
:f
Поздрави на всички! Аз,между другото, се казвам Надя...

Re: кокиче

18 Мар 2009, 16:11

И като казваме от съседни дворове -кой е казал, че трябва да се краде.Моите кокичета са все от комшии по двор и все са дадени от сърце.Като казваме съседни дворове се има в предвид,че по съседните на вам вили сигурно има кокичета-това не е рядко срещано и го има във всеки двор и всеки стопанин с удоволствие би услужил- все едно като да вземеш сол от комшията. :) Какво да кажа аз с моето бабако ,дето никой го няма в България и където седна и където стана все питам за него ,но уви. :l И така както казва Дани като поизсъхнат кокичетата-към май се обадете,ако дотогава не сте намерили някъде по от близо. :D

Re: кокиче

18 Мар 2009, 16:19

ndk написа:Мерси за отговорите!
Живея в блок (и макар и в добър квартал) никъде няма градинки с цветя. А, честно казано, не мога да тръгна с лопата по улиците, за мъжа пък абсурд...(имам предвид това с краденето). Ходих тук, на софийскта флора, всеки ден по времето на "Флора", но ми отговориха, че били много скъпи и вече не ги продават.
Между другото на Красно село има на "Стелиция магазин" (ако има някой от София сигурно го знае), от там си купих Дамско сърце и сега смятам да го садя на вилата
Имам желание за много цветя, но ако ми помогнете за кокичетата ще съм много благодарна
:f
Поздрави на всички! Аз,между другото, се казвам Надя...

Надяяяяяяяяя :f
чак толкова усилия за кокичета никога не бих направил

Re: кокиче

18 Мар 2009, 17:40

Аааааа, Майки недей тъй.Как така градина без кокиче .Че кой с нова градина- няма да почне от кокичето -то си е първо винаги.Не стига, че първо се показва,но и при засяватето първо почваме от него и аз като почвах преди 20 год. и нищо не разбирах , какво, какво и айде кокичета от бабите.Тогава и пари нямаше ,а и по магазините нищо нямаше -вие знаете.И до ден днешен им се радвам,даже да имаше как още да се размножат.Разсаждам ги ,местя ги от тъй и натъй.Не знам,кокичето много го обичам и не бих го заменила с нито една от засуканите китки :)

Re: кокиче

18 Мар 2009, 22:29

Аз също, в неговата "простота" има толкова величие, но всъщност нищо просто в природата няма! Всичко е уникално, а първото кокиче е нещо, което сякаш ти казва "хайдее, отвори си очичките и стига спинкай зимен сън - виж, зимата най-после си отива...!!!" Как да не го харесаш! :D

Re: кокиче

19 Мар 2009, 11:04

Ей, Дани ,как успяваш винаги да вземеш мислите от моята глава и да ги изразиш по възможно най-точния и поетичен начин :-p

Re: кокиче

19 Мар 2009, 13:08

:) Благодаря за съветите!
Добре че влязох в този форум... чак сега се сетих че имам колеги от други градове, които имат дворове!!! Днес питах един от тях и обеща да ми донесе - ако не забрави :?
Добави отговор