Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Фрезия/Freesia/ сем.Iridaceae

раздел луковични

Re: Фрезия/Freesia/ сем.Iridaceae

Мнениеот ROSSE » 04 Окт 2011, 08:48

:-p Мерси за пожеланието!
И в саксия става, но ако е в топло помещение израстват тънки дълги и недъгави растения.При мен не цъфнаха на топло :l
Само хладина-не студ! :pp2
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Фрезия/Freesia/ сем.Iridaceae

Мнениеот axsel » 04 Окт 2011, 10:44

По това което пише,като температурен режим,ще трябва да ги гледам в хладилника за да го спазя. :)
Аватар
axsel
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Авг 2010, 18:48

Re: Фрезия/Freesia/ сем.Iridaceae

Мнениеот Phanagoria632 » 23 Май 2013, 18:00

Гледам аз , че тук никой не е писал отдавна. Чудно ... да не сте се отказали от тези красоти?
Аз обаче ще драсна няколко реда за да споделя моя опит с фрезиите.
Първия ми опит беше миналата година. Горе долу в началото на април и на опаковката пишеше че се садят точно този месец и следващия. Така и направих веднага като се прибрах. Всичко беше наред. Поникнаха и средата на юни Имах първия цвят. Една прекрасна - жълта и ароматна красавица :P . За съжаление с това се приключи целиа сезон. Аз не се отказах. Есента си купих още луковички, ама този път реших да ги садя по раничко. Изчетох една камара писания на тази тема от къде ли не. Направо свят ми се беше завило. И реших. Ще ги садя януари месец тази година. Така и сторих. Края на януари всички луковици бяха посадени. поникнаха за около седмица абсолютно всички. До тук добре. Започнах да чакам. Да ама не. Началото на април започнаха да жълтеят листата и да съхнат. Бях се примирила че фрезия тази година няма да имам и започнах да ги подхранвам докато изсъхнат листата за да ги приспя и догодина да ги садя. Така поливах и торях до миналата седмица когато ми направи впечатление че те не съхнат и не жълтият повече. Започнах да ги наблюдавам. Онзи ден разрових листата им да разгледам по- обстойно и какво да видя :? Имам пет цветоноса :da Направо неможех да повярвам на очите си. Сега с огромно нетърпение ги очаквам да разцъфтят :da :da :da
Ами ... Това е от мен за сега :pp7
Аватар
Phanagoria632
Малко цвете
 
Мнения: 53
Регистриран на: 22 Май 2013, 19:27
Местоположение: София

Re: Фрезия/Freesia/ сем.Iridaceae

Мнениеот vasilkolchakov » 03 Сеп 2017, 13:00

Фрезия- не съм отглеждал досега фрезия и имам притеснения! След 4 месеца все още не са цъфнали, какво да прави виж те ги и моля дай те ми съвет, защото се притеснявам! МНого се грижих за тях и имам надежни ,че ще цъфнат! [img][/img]https://postimg.org/image/sgjfc32r9/
Аватар
vasilkolchakov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Сеп 2017, 12:43

Предишна

Назад към ЛУКОВИЧНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: bsezwela, Google [Bot], osuluwop


cron