Switch to full style
раздел луковични
Добави отговор

Божур?

22 Окт 2008, 08:49

На какво място трябва да се отглежда божура!

Re: Божур?

07 Дек 2008, 15:06

Аз не отглеждам божур, понеже просто имам двор 2 на 3 метра и няма къде. Но приятелки и съседки имат това прекрасно цвете в разни цветови гами - бял, розов, червен, кичест и не кичест. Най-хубавите божурови храсти съм виждала в двор, който не е на пряко слънце. Диви божури имах щастието да видя в една местност над Пещера, цъфтяха и растяха под чадър от дъбови дървета в почти пълна сянка. Така, че, където и да го посадиш - мисля, че ще оцелее и ще те радва.

Re: Божур?

04 Яну 2009, 16:27

Ирина аз имам розов и лилав-кичест божур и е на слънце.
Имах и на сянка(под хасмата)но не вървеше добре докато не го приместих на слънце.

Re: Божур?

10 Яну 2009, 00:22

И моите божури са на слънце.Много е важно да не се режат листата след цъфтежа,ако искате да имат цвят следващата година.Почвата да е богата на хранителни вещества.

Re: Божур?

10 Яну 2009, 20:01

И аз имам няколко цвята божури .Проблеми с гледането им не срещам освен че след като си ги сях ги чаках 3-4 год да цъфнат.Защото се пресаждали по жътва когато им изсъхнат листата.Но ако искате божур, нямащ равен на себе си сейте си дървовиден божур. Цветът му е 2-3 пъти по-голям от обикновенния, а цветовете много нежни. Показвам ви моите.

Изображение | Изображение | Изображение | Изображение | Изображение

Re: Божур?

10 Яну 2009, 23:12

Прекрасни са! Напомнят ми един особен аромат, който се носеше в училище, когато на 24 май правехме венци и всичко беше някак много празнично..., но все пак не е особено добре да се късат горките цветенца....
Добави отговор