Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

РАЗСАД

пишете всичко за зеленчуковите градини

РАЗСАД

Мнениеот ROSSE » 26 Яну 2011, 14:28

Моля ви, споделете дали започнахте да правите разсад за идващия сезон? :D Преди седмица сложих семенца от домат "Оптима" за рътене ,но само едно семенце ме зарадва :l ,може би,защото семената бяха стари! Много го харесваме този сорт, и ще се наложи да прескоча до града,за да си купя нови семена :(
А вие??????
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: РАЗСАД

Мнениеот cvetar » 27 Яну 2011, 19:01

ROSSE написа:Моля ви, споделете дали започнахте да правите разсад за идващия сезон? :D Преди седмица сложих семенца от домат "Оптима" за рътене ,но само едно семенце ме зарадва :l ,може би,защото семената бяха стари! Много го харесваме този сорт, и ще се наложи да прескоча до града,за да си купя нови семена :(
А вие??????

Ако е за зареждане на оранжерия,може сега.Ама нали не уточняваш... :?
но за ранно полско ( дворско) производство ми се вижда рано още.Аз изнасям разсад за сеене на полето около 1 май - все пак зависи от времето...а семена за него засаждам след 10 март в кофички от кисело мляко.Пикирам по 2 в кофичка около 1 април и чакам да наедреят до изнасяне в началото на май.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: РАЗСАД

Мнениеот ROSSE » 28 Яну 2011, 09:18

Моята практика е следната: Семената засявам средата на януари в малък съд/стара тенджера например/.Когато станат за пикиране,а това е около 10 март, пикирам в кофички от кисело мляко по едно коренче в кофичка.
Средата на месец април посаждам на постоянно място-естествено покривам с малка оранжерия ,която предпазва растенията до 6-7 май.През деня откривам,така се закаляват и много бързо набират сила.
След 10 юни, започвам да обикалям доматите и да се радвам на розовите плодове,а към 20 юни откъсвам вече червени доматки! Ако знаете ,колко са вкусни първите-собствено произведени... :P
Така произвеждам двайсеттина корена, които изпреварват с две седмици плододаването на другите домати :)
Това е! От две години пробвам по същия начин и с пипер, който изпреварва с месец нормално произведения разсад!
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: РАЗСАД

Мнениеот kiara04 » 27 Мар 2011, 14:01

Здравейте, току-що насадих в 20-тина саксийки :b обаче не знам после какво да ги правя смисал като станат поне на 2-3 седмици трябва да ги сложа в кофички от кисело мляко ли? :? и кога ще мога да ги изнеса на терасата която е с източно изложение ... за първа година го правя този номер :da1
ако сърцето ти е тясно,какво значение има, че светът е широк?
Аватар
kiara04
Малко цвете
 
Мнения: 47
Регистриран на: 02 Ное 2010, 14:15

Re: РАЗСАД

Мнениеот cvetar » 27 Мар 2011, 15:01

kiara04 написа:Здравейте, току-що насадих в 20-тина саксийки :b обаче не знам после какво да ги правя смисал като станат поне на 2-3 седмици трябва да ги сложа в кофички от кисело мляко ли? :? и кога ще мога да ги изнеса на терасата която е с източно изложение ... за първа година го правя този номер :da1

...ама си забравила да пишеш какво си засяла !?.. :) петунии ли,домати ли,чушки ли...как да ти се отговори... :-p По принцип на това "слагане в кофички от кисело мляко" му казват "пикиране на разсада" и се прави,независещо от това на колко седмици са станали,а когато растенията развият първите си два същински листа,след първите два,на които казват "семедели".И да, след 1 май вече външните температури ще позволяват изнасяне на двор,тераса ...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: РАЗСАД

Мнениеот kiara04 » 27 Мар 2011, 15:44

cvetar написа:
kiara04 написа:Здравейте, току-що насадих в 20-тина саксийки :b обаче не знам после какво да ги правя смисал като станат поне на 2-3 седмици трябва да ги сложа в кофички от кисело мляко ли? :? и кога ще мога да ги изнеса на терасата която е с източно изложение ... за първа година го правя този номер :da1

...ама си забравила да пишеш какво си засяла !?.. :) петунии ли,домати ли,чушки ли...как да ти се отговори... :-p По принцип на това "слагане в кофички от кисело мляко" му казват "пикиране на разсада" и се прави,независещо от това на колко седмици са станали,а когато растенията развият първите си два същински листа,след първите два,на които казват "семедели".И да, след 1 май вече външните температури ще позволяват изнасяне на двор,тераса ...


Винаги нещо опускам тцтц :b за домати става дума ако се справя с отглеждането може и доматчета да имам :D
ако сърцето ти е тясно,какво значение има, че светът е широк?
Аватар
kiara04
Малко цвете
 
Мнения: 47
Регистриран на: 02 Ное 2010, 14:15

Re: РАЗСАД

Мнениеот cvetar » 27 Мар 2011, 16:06

Ето моите люти чушки,на 2 седмици са - но не са още за пикиране.Трябва да развият поне 2 от същинските листи и да надебелеят още.Около 10 април някъде ще станат за пикиране.

Изображение

Доматите поникват бързо и не ги дръж на топло и тъмно - много ще се издължат.Трябва да са на светло и слънчево,понасят да ги изнесеш на терасата за закаляване на слънце при температури над 15 градуса.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: РАЗСАД

Мнениеот ROSSE » 27 Мар 2011, 16:49

Kiara, разбрах за доматите! Но не ми стана ясно в тези 20-тина саксии по колко семенца пося? :D
Ако си посяла по едно-две ? в саксия -няма да се наложи да пикираш в кофички.Но ако си пуснала в една саксия много семенца-ще пикираш, и ще спазваш указанията на cvetar. :da
Успех ти желая!Дано отгледаш голееееми и вкусни домати! :-D
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: РАЗСАД

Мнениеот kiara04 » 27 Мар 2011, 17:46

ROSSE написа:Kiara, разбрах за доматите! Но не ми стана ясно в тези 20-тина саксии по колко семенца пося? :D
Ако си посяла по едно-две ? в саксия -няма да се наложи да пикираш в кофички.Но ако си пуснала в една саксия много семенца-ще пикираш, и ще спазваш указанията на cvetar. :da
Успех ти желая!Дано отгледаш голееееми и вкусни домати! :-D


Горе-долу по 10 тина семенца 4е те бяха едни малки малкиии :? от десет ако и 3 се хванат ще съм доволна :D чудя се сега някакви други зеленчуци да насадя ли :pp1 много обичам салатки ама дали ще се справя ... Защото само с големия ми мерак едва ли ще се справя :) :) а иначе благодаря за пожеланието ако станат доматите ще ви поканя с цветар на дегустация :-D :-D
ако сърцето ти е тясно,какво значение има, че светът е широк?
Аватар
kiara04
Малко цвете
 
Мнения: 47
Регистриран на: 02 Ное 2010, 14:15

Re: РАЗСАД

Мнениеот ROSSE » 27 Мар 2011, 18:13

Я кажи, ако поникнат всички семенца, къде смяташ да ги посадиш?Имаш ли градина? Защото на терасата ще страдат!Много ще страдат! :l
За салатки е много късно-те се сеят в късна есен за да се консумират на пролет. :f
Ако си имаш градина посей си малко арпаджик и чесън (за чесъна е късно-но ще стане за зелена салата).Все още можеш да посееш репички, моркови...
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Следваща


Подобни теми


Назад към ЗЕЛЕНЧУКОВИ ГРАДИНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: eliofumgi, ugoloyuszuwla


cron