Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Зеленчуци

пишете всичко за зеленчуковите градини

Re: Зеленчуци

Мнениеот Cvete » 19 Сеп 2010, 21:07

ROSSE написа:Не ги засушавам,защото са до кладенеца.Винаги се разлива вода ,освен това ги поливаме обилно заедно със другите зеленчуци.
Всички моркови се развиват добре,с изключение на цветоносните :pp7
....и това е всяка година... :(


За морковите и репичките знам, че растат по различен начин според това по кое време са засети. Дължината на деня им влияе. Ако не се сеят рано на пролет или късно на есен не образуват кореноплод. Нещо с пролетното и есенното равноденствие беше свързано, но не помня точно.
Аватар
Cvete
Малко цвете
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Сеп 2010, 00:04

Re: Зеленчуци

Мнениеот ROSSE » 24 Сеп 2010, 07:39

Дано си спомниш как точно стоят нещата с времето за сеидба.Скоро пак ще сеем моркови,и репички.... :-vv
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Зеленчуци

Мнениеот kiara04 » 07 Дек 2010, 12:36

ето и аз ще се присаединя :D искам да си гледам зеленчуци само че ме тормози един въпрос на село в градината мога да си отгледам примерно 2 килограма краставици примерно който да ми стигнат примерно за седмица в града ама ако ще ги гледам на терасата 2 стъкчета краставици ако родят нещо ще е 2 или 3 краставици и то при късмет .... докаде ще ми стигнат ... затова се питам има ли смисал иначе сега съм много запалена по декоративните ябълки и всякакви декоративни плодни дръвчета и се чудя от каде мога да се сдобия с такива дръвчета и искам сакура мисля :? :? че това беше японска череша или вишна ..
ако сърцето ти е тясно,какво значение има, че светът е широк?
Аватар
kiara04
Малко цвете
 
Мнения: 47
Регистриран на: 02 Ное 2010, 14:15

Re: Зеленчуци

Мнениеот cvetar » 07 Дек 2010, 17:44

kiara04 написа:искам да си гледам зеленчуци само че ме тормози един въпрос ... ама ако ще ги гледам на терасата 2 стъкчета краставици ако родят нещо ще е 2 или 3 краставици и то при късмет .... докаде ще ми стигнат ... затова се питам има ли смисал иначе сега съм много запалена по декоративните ябълки и всякакви декоративни плодни дръвчета и се чудя от каде мога да се сдобия с такива дръвчета и искам сакура мисля :? :? че това беше японска череша или вишна ..

:) Ами като не ти знаем колко ти е голяма терасата... :P има хора с тераси по 100 м2...как да ти отговоря ? Иначе сериозно, може да гледаш,но няма особен смисъл.Сложи някой корен люти чушки от дребничките,ако си им любител - не заемат много място,раждат много - днес е 7.12.,а аз още бера от моите на терасата.Сакура може да си вземеш от разсадник,или да си облагородиш сама на подложка вишна /на калем или на пъпка/ така,както съм направил,показал и написал в специалната ни тема за сакурата тук във форума.
viewtopic.php?f=6&t=53
и в темата за облагородяване на пъпка в раздел "Озеленяване и поддръжка".
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Зеленчуци

Мнениеот Mira_MB » 22 Юни 2011, 12:06

Еееееййййй!
Къде са всички зеленчуко производители....??? :-p
Направих си разсад за зеле Кьосе(по съвет на ROSSE :b ),кога да го сложа на постоянното му място?
В агрото прочетох,че разсада трябва да бъде на 35 дни,защото тогава най лесно се вкоренявал.Дали е така?
Виждам че коренчетата започват да се изкривяват,а ме посъветваха за да го избегна да ги засадя.
Дайте мнение?
Аватар
Mira_MB
Малко цвете
 
Мнения: 63
Регистриран на: 15 Яну 2011, 22:45

Re: Зеленчуци

Мнениеот ROSSE » 24 Юни 2011, 16:18

Всяка година сеем зелето след като извадим чесъна и лука. Може да се каже-до 15 юли.
Разбира се зависи от климатичните особенности на текущата година.Тази пролет малко закъсня, а и лятото също.Но ако разсада е готов, и има свободно място-бучкай.Ще береш реколта по-рано. :-vv
А знаеш ли как се сее зелето на постоянно място?
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Зеленчуци

Мнениеот Mira_MB » 25 Юни 2011, 14:51

Хубав въпрос :-p
Ами мислех на вади като доматите.
Да не греша нещо ей,казвайте!!???!!
:b
Аватар
Mira_MB
Малко цвете
 
Мнения: 63
Регистриран на: 15 Яну 2011, 22:45

Re: Зеленчуци

Мнениеот ROSSE » 26 Юни 2011, 18:45

Точно така!Вадите се приготвят от предния ден, и се поливат обилно.На следващия ден,се скъсяват коренчетата на разсада с една трета.Премахват се най-долните увяхнали листа, а останалите листа се съкращават на-половина.Задължително оглеждай всяко едно стръкче, дали има връхче! Това е :pp2
Успех! :da
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Зеленчуци

Мнениеот Phanagoria632 » 30 Юни 2013, 10:47

Въпреки че отдавна не е писано в темата аз ще се похваля с моите експерименти с домати. Не намерих по подходяща тема по въпроса а и времето ми е много кът за да разчеквам сайта в търсене. Както и да е ...
Това са ми експериментите. Чувала бях че хора си гледад домати в тенекии от сирене. Тази пролет реших и аз да опитам. Проблемът беше намирането на голямо количество тенекии. За това прибягнах и втори есперимент, а именно чували. Както ще видите и в тенекиите и в чувалите доматите се чувстват добре даже и за две салати ще имам да набера. Също така на последната снимка ще видите че доматите не са така високи. Това е третия експеримент. Растенията там са от култуци на останалите и от отчупени стъбла (както са показали господата японци в едни клипчета в друга тема тук).
Ами ... това е снимковия материал към вчерашна дата.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
До момента не са пръскани с нищо и са наторени веднъж с жълт кристалон при засаждането в тенекиите и чувалите и веднъж с оборска тор средно по две шепи на корен. Тези дни пак ще им насипя по малко гледам че много добре им се отрази. Също така се чудя дали да не отстраня малко от листната маса.
З сега толкова от мен.
Аватар
Phanagoria632
Малко цвете
 
Мнения: 53
Регистриран на: 22 Май 2013, 19:27
Местоположение: София

Предишна


Подобни теми


Назад към ЗЕЛЕНЧУКОВИ ГРАДИНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: xucezqez


cron