Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Lathyrus sylvestris L. /Секирче/

раздел декоративно-цъфтящи

Lathyrus sylvestris L. /Секирче/

Мнениеот cvetar » 12 Мар 2011, 19:44

Изображение

Растенията от този род са многогодишни или едногодишни тревисти растения.В България са установени около 30 вида.Миналото лято си събрах семена от този вид и ще пробвам как ще изглеждат на терасата.Верно,че цветовете им не са така едри като на тези,които се продават като миксове,но така ухаят,че не устоях...Растението прилича външно на грах,след прецъфтяване образува подобни на граховите,но по-дребни шушулки с по 4-5 семена в тях,а в природата семената оцеляват спокойно през зимата,за да се развият отново напролет.Ако някой има опит с това цвете - споделяйте,моля, за сроковете на сеене.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Lathyrus sylvestris L. /Секирче/

Мнениеот pachetooo » 13 Мар 2011, 20:22

Аз го имам от 3-4 години насасдено в земята.Помня че до садих септември ,но и сега през март също става ,но се равива по-късно.Никне за около 1-2 седмици.Задължително там кадето го сееш му направи по каквото да се катери.Като поникне го пази от белокрилките,много го обичат.Ако го садиш в градината на есен го изрезваш додъно и го затрупваш със шума и сега през март го открваш.
Аватар
pachetooo
Малко цвете
 
Мнения: 16
Регистриран на: 05 Мар 2011, 22:52

Re: Lathyrus sylvestris L. /Секирче/

Мнениеот azalia » 14 Мар 2011, 13:46

И аз имам същото растение като на снимката.Моето пък го н ападат акари,но е много борбено и не загива.Преди 3 години майка ми го изкопа от н ейната градина и ми го даде.Цяло лято цъфти,но за по-обилен цъфтеж му махам увяхналите цветове.Зимата го оставям без да изрязвам.Ако се случи топло време цъфти до късна есен.Лятото торя с кристалон с висок процент на калий и оградата ми се покрива с розово-цикламен облак. :)
Аватар
azalia
Малко цвете
 
Мнения: 12
Регистриран на: 07 Яну 2010, 14:55

Re: Lathyrus sylvestris L. /Секирче/

Мнениеот ROSSE » 18 Мар 2011, 16:33

Много благодарно растение :f :f :f
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Lathyrus sylvestris L. /Секирче/

Мнениеот cvetar » 21 Мар 2011, 08:25

pachetooo написа:Помня че до садих септември ,но и сега през март също става ,но се равива по-късно.Никне за около 1-2 седмици...

В чашка на терасата 3 пробни семена поникнаха за 10 дни - от 9 до 19 март... :-p
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron