Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

aesculus carnea

раздел декоративно-цъфтящи

aesculus carnea

Мнениеот andondm » 30 Дек 2010, 18:55

Знае ли някой дали при нашите условия Aesculus carnea завръзва плодове и дали може да се размножава от семе
Изображение
Аватар
andondm
Малко цвете
 
Мнения: 30
Регистриран на: 21 Апр 2009, 19:29
Местоположение: Ямбол

Re: aesculus carnea

Мнениеот zamakat » 30 Дек 2010, 21:01

Не знам, ама много красиво дръвче или китка е.

Издръжливост зони: 4-9

Конски кестен, хибрид защо няма да става, може би ще зимува и ще връзва, не знам, поне така ми се струва, щом е кестен то по какъв друг начин ще се размножава, За мен това е ново и интересно.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: aesculus carnea

Мнениеот andondm » 30 Дек 2010, 21:12

Дърво е - конски кестен , цъфтящ в розово (червено). Знам, че вирее в България, но дали връзва кестени и съответно дали може да се размножава като ги засееш?
Аватар
andondm
Малко цвете
 
Мнения: 30
Регистриран на: 21 Апр 2009, 19:29
Местоположение: Ямбол

Re: aesculus carnea

Мнениеот cvetar » 31 Дек 2010, 15:57

andondm написа:Дърво е - конски кестен , цъфтящ в розово (червено). Знам, че вирее в България, но дали връзва кестени и съответно дали може да се размножава като ги засееш?

Здравей,Андоне...В морската градина във Варна има големички екземпляри от това дърво,даже тук имаме тема за него - снимал съм го цъфнало,че много ми хареса.Там има и мнение на Мериголд - та тя смята,че може да се размножи с плод кестен от него.
viewtopic.php?f=6&t=411
Това,че връзва кестени,го видях с очите си - но закъснях с прибирането на реколтата :) някой ме беше изпреварил...Нищо - ще почакам за повече плодове.Но липсата на плод не ме отчайва -аз обичам експериментите и съм сигурен,че може да се размножи чрез облагородяване на фиданка-подложка от обикновения конски кестен,цъфтящ в бяло.Ако имаш калем и подложка,пробвай.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: aesculus carnea

Мнениеот andondm » 31 Дек 2010, 16:09

Не знам къде съм гледал и не съм видял, че има тема за този кестен. Съжалявам, че съм дублирал тема. Ще бъдеш ли така добър ако догодина прибереш малко реколта да ме имаш предвид. :pp7 Бих се пробвал да го присадя, но нямам нито подложка от обикновения, нито калеми от червения конски кестен.
Аватар
andondm
Малко цвете
 
Мнения: 30
Регистриран на: 21 Апр 2009, 19:29
Местоположение: Ямбол

Re: aesculus carnea

Мнениеот cvetar » 31 Дек 2010, 16:14

andondm написа:Не знам къде съм гледал и не съм видял, че има тема за този кестен. Съжалявам, че съм дублирал тема. Ще бъдеш ли така добър ако догодина прибереш малко реколта да ме имаш предвид. :pp7 Бих се пробвал да го присадя, но нямам нито подложка от обикновения, нито калеми от червения конски кестен.

С удоволствие бих те имал предвид... :) А създаването на подложка не ти струва много - просто си посей от обикновените кестени.Може да ти падне път до Варна на теб,или на познат - и да те снабдя след година-две и с калеми,затова бъди готов и за този вариант,че по-бързо се развива.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: aesculus carnea

Мнениеот andondm » 31 Дек 2010, 16:37

Е, това вече е запланувано - в Ямбол е пълно с конски кестени (големи дръвчета) - ще се огледам дали все още има от падналите кестени и ще посея за подложка.
Аватар
andondm
Малко цвете
 
Мнения: 30
Регистриран на: 21 Апр 2009, 19:29
Местоположение: Ямбол

Re: aesculus carnea

Мнениеот naska50 » 25 Яну 2011, 09:03

При мен се получи следното-купих есента кестени и докато ги държах в найл.торбичка , 2 бр взеха, че пуснаха кълнове и аз естествено ги посадих-сега гледам, че 1-то скестенче е пуснало кълнченад пръста, а другото още не е- та въпроса ми е-може ли нещо ПИТОМНО да се очаква !
Аватар
naska50
Малко цвете
 
Мнения: 33
Регистриран на: 26 Фев 2009, 20:42

Re: aesculus carnea

Мнениеот cvetar » 25 Яну 2011, 13:32

naska50 написа:При мен се получи следното-купих есента кестени и докато ги държах в найл.торбичка , 2 бр взеха, че пуснаха кълнове и аз естествено ги посадих-сега гледам, че 1-то скестенче е пуснало кълнченад пръста, а другото още не е- та въпроса ми е-може ли нещо ПИТОМНО да се очаква !

.... :) но за какви кестени става въпрос... темата ни не е за ядливия вид Castanea sativa Mill. ( питомен кестен, европейски кестен) от сем. Букови,а за декоративен такъв ? Пак кестен ще израсне от плода му.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: aesculus carnea

Мнениеот naska50 » 25 Яну 2011, 18:33

Аз питам за ядлив кестен, от тези дето ги продават есента-какво да очаквам-див или питомен, т.е. ядлив и дали се поддава на отглеждане -да стане фиданка?
Аватар
naska50
Малко цвете
 
Мнения: 33
Регистриран на: 26 Фев 2009, 20:42

Следваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron