Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Да си създадем сами двуцветен хибискус

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Да си създадем сами двуцветен хибискус

Мнениеот cvetana_kostova » 04 Окт 2012, 08:55

Много се радвам на вашите успехи с двуцветните хибискусчета :ppp ,заслужавате да се гордеете с резултатите си.Аз в желанието си да последвам примера ви явно преполях моя хибискус,другия разболях и така се отказах.То и аз като жабата(видяла жабата,че коня го подковават и тя вдигнала крак) :D Поне има на какво да се радвам-на вашите.Желая ви много цветове да ви радват и вас и нас :-da
cveti-53
Аватар
cvetana_kostova
Малко цвете
 
Мнения: 44
Регистриран на: 03 Ное 2010, 18:05

Re: Да си създадем сами двуцветен хибискус

Мнениеот belika » 30 Сеп 2013, 11:30

здравейте отново!

снощи направих първите си присадки на хибискус. 3 странични и 2 централни на разцеп. спазвах хигиена, старах се в привързването със сезал и всички интрукции, които успях да запомня. дано се получи. остатъците от резничетата поставих в парник с торф и перлит и топнати във вкоренител да опитам да вкореня. това са резници от прекрасни хибриди в лилавата гама, за които ми казаха, че са почти невъзможни за вкореняване.

много искам да се получи. ако тръгнат и поотраснат присадките ще продължа с опитите за по-качествено странично присаждане.

Клапан, ти си майстор, но имаш опит, а аз чета и гледам обяснения от разкази, картинки и клипчета. което ми оставя привкус, че все нещичко, някъде, най-същественото зрънце майсторлък ми се изплъзва.

също - имам проблем с ножчето - купих си специално италианско ножче за присаждане, което обаче е доста тъпо. Купих си и швейцарско туристическо ножче с притурка за присаждане, което също затъпих много бързо, а не съм добра в точенето. за следващ път ще си купя скалпел.

пожелайте ми успех :-vv ако тръгнат ще пратя и на вас - разцветките са прекрасни, за съжжаление загубих в бързината етикетите с имената, но преди да започна ги разгледах по картинки в гугъл - красиви са :pp4
Аватар
belika
Малко цвете
 
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Сеп 2013, 23:02

Re: Да си създадем сами двуцветен хибискус

Мнениеот cvetar » 30 Сеп 2013, 14:58

Поздравления !!! Все отнякъде се започва,belika...Разбира се,че ще ти пожелая успех !

Не казваш нищо как си защитила от изсъхване присадените на подложка калемчета.Направи ли им парник ? Това е важно и не го пропускай...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Да си създадем сами двуцветен хибискус

Мнениеот belika » 30 Сеп 2013, 17:24

благодаря ти, Цветар! :-da

на половината направих целокупен парник от голяма туба минерална вода. на другата половина надух пликчета, вързани под връзката на присадката. да отбележа, че единсвеното, на което поставих цял резник с връхче за присадка - до днес листенцата са напълно свежи. на другите използвах само долната вдървовена част от резниците, а връхчетата с листенцата подстригах и с вкоренител сложих да се вкореняват, ако пожелаят. не искам да снимам за сега, защото после ако всичко се провали, както се случи пролетта с клематисовите присадки - ще ми бъде още по-болно като погледна снимките.

дано стане. :pp7
Аватар
belika
Малко цвете
 
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Сеп 2013, 23:02

Re: Да си създадем сами двуцветен хибискус

Мнениеот dobis » 01 Окт 2013, 09:58

Шефе , ти хубаво ми каза да не се занимавам с глупости посред зима ...ама чух ли...
Както и да е , подложката е обезглавена , рязах , мацах , кълцах...подробности. Проблема е, че като захлупих цялата тая гадория , клечката взе че мухляса за два дена , от оня гаден мухъл , който се появява по мокрите саксии когато ги приберем за сефте вътре ...Жива е все още , рано й е да мре , но какво да направя. Хем да е захлупено заради калемчетата , хем да е отворено заради мухъла ...аааааааааа...естествено и слънцето се скри зад облаците ...трябва да е гадно ...тотално.


Белика , стискам ти палците и на краката , строила съм и прайда , и те стискат , че имат по 4 лапи.

Цунки за всикчи :pp4 :pp4
Аватар
dobis
Малко цвете
 
Мнения: 24
Регистриран на: 10 Ное 2012, 21:43

Re: Да си създадем сами двуцветен хибискус

Мнениеот belika » 01 Окт 2013, 10:09

леле, Добис! Прекрасните бебета пекинезчета стискат ли пръстчета? :pp1 Да ги цункаш от мен!

Успех и на теб пожелавам с присаждането! доколкото четох - в случаи на мухъл вероятно пликчето е по-добра опция от целокупния парник :da1

Ако ще помогне - ето темата от руския форум за присаждане на хибискус - има доста картинки:

http://flowers.bitrix.ru/forum/forum19/ ... /messages/
Аватар
belika
Малко цвете
 
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Сеп 2013, 23:02

Предишна


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron