раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Re: Ашладисване на стаен лимон

21 Мар 2009, 11:09

Кейси откъде се сдоби с цитроните слънце? :da1

Re: Ашладисване на стаен лимон

21 Мар 2009, 11:17

mama Dani написа:Кейси откъде се сдоби с цитроните слънце? :da1

От "Тилия" -40 лв дръвчето миналата година ,незнам сега дали има?
Mama Dani по нататък мога да ти дам ако искаш

Re: Ашладисване на стаен лимон

21 Мар 2009, 11:19

mama Dani написа:Кейси откъде се сдоби с цитроните слънце? :da1

В Тилия имаше цитрон Буда на цена 40лв. парчето високо 20см. :-da
Вид грейпфруд е и даже ядах от плода и е по горчив и безвкусен :P

Re: Ашладисване на стаен лимон

21 Мар 2009, 11:26

Strict написа:
mama Dani написа:Кейси откъде се сдоби с цитроните слънце? :da1

В Тилия имаше цитрон Буда на цена 40лв. парчето високо 20см. :-da
Вид грейпфруд е и даже ядах от плода и е по горчив и безвкусен :P

По принцип плода не е за ядене :D тъй като е само кора и съвсем малко месеста част,но използваема е имено кората,която в източните страни се използва за захаросване и всякакви подобни

Re: Ашладисване на стаен лимон

21 Мар 2009, 11:30

keisi-flowers написа:
mama Dani написа:Кейси откъде се сдоби с цитроните слънце? :da1

От "Тилия" -40 лв дръвчето миналата година ,незнам сега дали има?
Mama Dani по нататък мога да ти дам ако искаш


Ма как да не искам ма маме! :-p Аз пък ще ти дам авокадо, ако искаш и още разни други. :da1

Re: Ашладисване на стаен лимон

21 Мар 2009, 11:40

Ма как да не искам ма маме! :-p Аз пък ще ти дам авокадо, ако искаш и още разни други. :da1[/quote]
Mama Dani само имай търпение,че на доста приятели подарих....,кф ъф; иц; йр ф/еъд.д :D :f

Re: Ашладисване на стаен лимон

30 Мар 2009, 13:01

mama Dani написа:Цветар, инфото е много добро. Зарибявка се случвааа и ще взема да си купя нож за пресадки. :-p

http://ag.arizona.edu/pubs/crops/az1146.pdf
Хайде още малко за зарибявка..... :)

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

08 Апр 2009, 13:51

Здравейте,имам една мандаринка ,която си хванах от семенце още е твърде малка за облагородяване ,но започнах да чета и да се информирам от сега как става .Четох ,четох и разбрах ,обаче едно нещо не мога да схвана каква трябва да е подложката ?За роза знам ,че трябва да е върху шипка ,а за мандаринка ,лимон и портокал или някой цитрусов плод каква трябва да е подложката ?

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

08 Апр 2009, 14:16

SuN написа:Здравейте,имам една мандаринка ,която си хванах от семенце още е твърде малка за облагородяване ,но започнах да чета и да се информирам от сега как става .Четох ,четох и разбрах ,обаче едно нещо не мога да схвана каква трябва да е подложката ?За роза знам ,че трябва да е върху шипка ,а за мандаринка ,лимон и портокал или някой цитрусов плод каква трябва да е подложката ?

Според много книги и постове в нета добрата подложка е тази от семеначе-лимон - защото го дават като най-студоустойчив вид от цитрусите. Аз бих казал от опит,че съм съгласен с това - но още и поради други мои наблюдения - семеначето лимон расте по-бързо от другите видове.Предлагам ти сега да си сееш семка от лимон ...тя до август при добро гледане ще трябва да стане за облагородяване.Срещам и мнения за подложка от портокал - но нищо не съм видял да покажат ...и се осланям на моя си опит...

Re: Ашладисване на стаен лимон

08 Апр 2009, 14:57

Strict написа:В Тилия имаше цитрон Буда на цена 40лв. парчето високо 20см. :-da
Вид грейпфруд е и даже ядах от плода и е по горчив и безвкусен :P

Вижте тук снимки на този цитрус...
http://www.citrusvariety.ucr.edu/citrus/buddha.html

Изображение

А в този руски форум/дано не ви затрудни руският език/ има снимки на толкова видове,че...Е това за мен е цитрусовъд...
http://www.forum.homecitrus.ru/index.php?showtopic=187
Добави отговор