Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот xegoux » 05 Май 2010, 13:18

Ето някоя снимчица от покойните ми вече лимони :l .Зимата ме изнената откъде да предположа че тук където живея температурите ще паднат до -22 C, уви това се случва много рядко тук но се случи .Стаята в която зимуваха се оказа не достатъчно отоплена. Някой поне може ли да ми каже какъв сорт са? http://picasaweb.google.com/11308033409 ... directlink
Аватар
xegoux
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Юли 2009, 16:16

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот veso » 28 Юни 2010, 16:40

Здавейте!Имам готова подложка(мандарина)за ашладисване,но немога да си намеря клонче от облагородена.
Молбатами е,ако някой в София има моля да ми пише.
Благодаря предварително.
Аватар
veso
Малко цвете
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Юни 2010, 18:25

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот denis23 » 22 Юли 2010, 23:07

zdraveite (izvinqvam se za latinicata no pisha ot chujbina i nqma bg ezik v language bar) vuprosut mi e kak de si vzema koren ot limonce ima edim mnogo golqm limon vuv edna gradina okolo 3-4 metra i isakam da si vzema korenche ot nego no ne znam kak chetoh che trqbva da si otkusna klon4e ot limona i da go potoplq vuv vlajen pqsuk i sled 25-30 dni shte e gotovo dali e vqrno pls pishete 4e sled 7 dena si trugvam i nqma da moga da si vzema a mnogo iskam da si imam staino limon4e
Аватар
denis23
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Юли 2010, 23:01

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот cvetar » 24 Юли 2010, 18:35

Размножаването може да стане по 2 начина - или чрез вкореняване на резник,за което и ти пишеш,или с въздушен отвод.Вкореняването на отрязан резник е продължително и изисква парникови условия за резника - като го засадиш в пясък,трябва и да го захлупиш с отрязано шише от минерална вода,или със стъклен буркан.А за другия начин,ако не бързаш и хората,които са собственици на лимоновото дръвче, са съгласни - по-добре е да ги помолиш да направите въздушен отвод - това е вкореняване на място,без да се реже резника от дървото.
Имаме тема за този начин и можеш да я прочетеш тук
viewtopic.php?f=17&t=105
Има обяснения с картинки достатъчно,а и този начин е доста по-бърз.Като си пусне корени клончето,си го режеш и си го садиш в отделна саксия.Успех !
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот denis23 » 26 Юли 2010, 18:12

mersi mnogo shte probvam s vkorenqvaneto zashtoto sled 5 dena si trugvam koto se vurna v bulgariq shte pisha dali e stanalo
Аватар
denis23
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Юли 2010, 23:01

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот cvetar » 01 Яну 2013, 14:17

Eто как един руснак облагородява "на пъпка" цитрусова подложка... Вижте филмчето му и сами решете дали ще ви послужи.
За отбелязване е,че показаното облагородяване е лесно осъществимо за любители.И позволява да облагородите съвсем тъничка подложка с дебелината на кибритена клечка - тоест семеначето ви за подложка може да е само на няколко месеца...а можете да използвате за облагородяване пъпка от клонче от продаваните портокали или мандарини по сергиите.

Руският форум е http://forum.homecitrus.ru/index.php?sh ... 331&st=400

Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот cvetar » 17 Фев 2013, 21:21

Горещо препоръчвам на любителите на цитрусови дръвчета да се запознаят с начина,по който във вече споменатия в горния пост руски форум облагородяват семеначета от лимони и портокали на по няколкомесечна възраст с дебелина на кибритена клечка.Начинът е "на разцеп" и не представлява особена трудност.Прочетете темата...

http://forum.homecitrus.ru/index.php?sh ... 050&st=220
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот tatkoto » 13 Яну 2014, 19:18

Здравей цветар , прочетох с голямо удоволствие всичко което си предоставил на един дъх !!! Изглежда не е никак трудно , но ...
Имам един , два въпроса . Миналата година на пролет , направих първия си опит да си ашладисам лимона , по един от гореспоменатите начини. С будна пъпка и т-разрез , но не се получи , а пък за есенното ашладисване нямах материал :( .
Едно нещо обаче ме тормози и мисля , че съм сбъркал !!!

Та когато се ашладисва с будна пъпка , след като отрежа пъпката заедо с малко дървесина , махам ли дървесината да остане само кората с пъпката или слагам заедно с дървесината. Тоест става ли както на спящата пъпка ???

И втория въпрос : Понеже началото на май имам ходене до Гърция , може ли да си отрежа от тамошно дърво няколко клончета , с които след това до края на май да ашладисам или поне да опитам ???
Смисъл края на май да не е късно ???

Благодаря за търпението !!!
Поздрави
Аватар
tatkoto
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 13 Яну 2014, 18:51

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот cvetar » 13 Яну 2014, 21:07

tatkoto написа:Здравей цветар , прочетох с голямо удоволствие всичко което си предоставил на един дъх !!! Изглежда не е никак трудно , но ...
Имам един , два въпроса . Миналата година на пролет , направих първия си опит да си ашладисам лимона , по един от гореспоменатите начини. С будна пъпка и т-разрез , но не се получи , а пък за есенното ашладисване нямах материал :( .
Едно нещо обаче ме тормози и мисля , че съм сбъркал !!!

Та когато се ашладисва с будна пъпка , след като отрежа пъпката заедо с малко дървесина , махам ли дървесината да остане само кората с пъпката или слагам заедно с дървесината. Тоест става ли както на спящата пъпка ???

И втория въпрос : Понеже началото на май имам ходене до Гърция , може ли да си отрежа от тамошно дърво няколко клончета , с които след това до края на май да ашладисам или поне да опитам ???
Смисъл края на май да не е късно ???

Благодаря за търпението !!!
Поздрави

Здрасти !! Е как сега да ти отвърна ...здравей,татко...Не става... :) :) Не се притеснявай,ще се научиш.Имаме си тема,специално посветена на облагородяването на пъпка и там всичко си е казано...виж я и ти.Цитирам оттам

"Често допускана грешка е да се отреже дебело щитче с пъпката не само с кората,а и с доста дървесина под нея.Трябва да се стремим да отрежем само пъпката с кората към нея - без дървесината отдолу под кората."

http://cvetq.info/forum/viewtopic.php?f=17&t=103
Надявам се,че отговорих на единия въпрос...Щитчето трябва да се състои само от пъпката и кората към нея.И никаква дървесина.

А по втория въпрос - можеш,да.Как да си отрежеш клончетата и как да ги съхраниш докато си дойдеш - пише също в тази тема,която ти посочих.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот tatkoto » 14 Яну 2014, 19:46

Благодаря за бързия и изчерпателен отговор , задължително ще пробвам и след това ако стане ще пусна снимка , но и да не стане ще пробвам наесен !! :) :pp2
Аватар
tatkoto
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 13 Яну 2014, 18:51

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron