раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

01 Юни 2009, 14:40

vurby25 написа:Цветар, видях, че си писал, че след облагородяване е добре да се пръска с препарати против червеи и други гадинки, но тъй като мойте цитруси си ги отглеждам в саксия в стая, според теб има ли смисъл да ги пръскам с нещо и ако да, препоръчай някой продукт. :D

Ако ти се наложи - от агроаптека си купи Нуреле дурсбан - на опаковката ясно пише за какво се пръска с него и как да си приготвиш разтвор за пръскане...Това,че се отглежда едно растение в стая или на тераса, не им пречи хич на листните въшки,белокрилките,щитоносните въшки,акарите да си го нападнат с кеф ..... :( само не питай откъде ще се вземат - почвата,от други вече заразени цветя,от някой букет ...

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

01 Юни 2009, 15:28

Ок, но да го използвам само ако се наложи, тоест ако забележа, че по листата започват да се появяват рани и такива работи, нали?

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

01 Юни 2009, 15:40

Да.

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

20 Авг 2009, 11:14

Аз пък имам друго питане. :D Знам, че облагородяването може да се извърши и без специални ножици и т. н., но все пак - къде се прадават ножици за облагородяване и други пособия за това начинание? А каква е цената? Предварително благодаря!
Не знам дали ще си вземам скоро, но все пак ми е интересно като информация. Ако някой знае, може да сподели за интересуващите се.
Цветар, ти със специални ножици ли облагородяваш или не?

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

20 Авг 2009, 11:52

Pavlina Nikolova написа:Аз пък имам друго питане. :D Знам, че облагородяването може да се извърши и без специални ножици и т. н., но все пак - къде се прадават ножици за облагородяване и други пособия за това начинание? А каква е цената? Предварително благодаря!
Не знам дали ще си вземам скоро, но все пак ми е интересно като информация. Ако някой знае, може да сподели за интересуващите се.
Цветар, ти със специални ножици ли облагородяваш или не?

Ножици за облагородяване има по градинските отдели на Бриколаж и други,ето ги и тук - колко струват ....
http://www.servina.net/index.php?c=view_prod&stID=11225
Аз облагородявам на пъпка само с едно малко ножче.Ножици имам,знам как - но не ме кефи този начин ...С ножиците се облагородява на калем - те просто улесняват напасването между подложка и калем,като правят вместо вас отрезите,които се съединяват срещуположно.Полезни са при производство на лозички например,където се обработват големи количества.Ето един пример още как изглеждат ножиците и какви отрези се правят с тях на подложката и на калема за облагородяване - текстът там е на английски,но снимките са много хубави - за да добиете представа.

http://jardin-mundani.com/English/GRAFTS/Omega.htm

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

25 Окт 2009, 12:44

Здравейте, сега се включвам с едно въпросче.По магазините се случва да има лимони, портокали с малко клонче и листа на него, дали може да се ашладиса диваче с това клонче? Предварително ви благодаря! Поздрави от Разград!

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

25 Окт 2009, 15:44

ss_na4inae6t написа:Здравейте, сега се включвам с едно въпросче.По магазините се случва да има лимони, портокали с малко клонче и листа на него, дали може да се ашладиса диваче с това клонче? Предварително ви благодаря! Поздрави от Разград!

Здравей ! Да,верно е,че понякога има плодове с малко клонче към тях...Но ти прочете ли цялата тема,преди да попиташ...? Щеше да видиш,че облагородяването на семеначето е за предпочитане да се прави през топлите месеци от април нататък.А плодовете с клонче са в продажба сега,през есента и зимата...Ако си намериш клонче/калемче/ през подходящия за облагородяване период - да,става.Но сега идва зима.А през зимата не се облагородява... :da1

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

03 Дек 2009, 10:25

И аз да се впиша, много бих искала да си отгледам лимонче и след, което да го ашладисам, за сега е в процес на поникване :b

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

04 Яну 2010, 17:23

Здравейте. Казвам се Ангел и съм на 13 г. :-vv Преди две - три години реших да си засъда лимон и невероятно поникна. Сега е стройно, 1 , 70 метрово дръвче. Поливам го редовно и режа върха на стъблото за да може да се разклони. Има 3 - 4 големи разклонени и когато намокриш листата мерише на лимон. Изкарвам го навън през лятото и го пръскам с вода, но никога не съм го наторявал и тем подобни ;(. Исках, ако може някой да ме посъветва какво да правя с него за да може да почне да цъфти и ражда. МОЛЯ ВИ СЕ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ , ПОМОГНЕТЕ МИ

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

04 Яну 2010, 17:54

novak написа:Здравейте. Казвам се Ангел и съм на 13 г. :-vv Преди две - три години реших да си засъда лимон и невероятно поникна. Сега е стройно, 1 , 70 метрово дръвче. Поливам го редовно и режа върха на стъблото за да може да се разклони. Има 3 - 4 големи разклонени и когато намокриш листата мерише на лимон. Изкарвам го навън през лятото и го пръскам с вода, но никога не съм го наторявал и тем подобни ;(. Исках, ако може някой да ме посъветва какво да правя с него за да може да почне да цъфти и ражда. МОЛЯ ВИ СЕ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ , ПОМОГНЕТЕ МИ


Здравей Ангеле, и аз имам едно такова лимонче от семе, сега е на ок 20 години дръвче и още не е цъфтяло и родило,щото трябва да се ашладиса. Отделно и другите ми лимони и мандарини и др цитруси ,които плододават искат много торене иначе не плододават или слабо.Втемите ни за цитруси има описано много от нещата доста подробно само трябва да прочетеш. :D
Добави отговор