Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот cvetar » 01 Юни 2009, 14:40

vurby25 написа:Цветар, видях, че си писал, че след облагородяване е добре да се пръска с препарати против червеи и други гадинки, но тъй като мойте цитруси си ги отглеждам в саксия в стая, според теб има ли смисъл да ги пръскам с нещо и ако да, препоръчай някой продукт. :D

Ако ти се наложи - от агроаптека си купи Нуреле дурсбан - на опаковката ясно пише за какво се пръска с него и как да си приготвиш разтвор за пръскане...Това,че се отглежда едно растение в стая или на тераса, не им пречи хич на листните въшки,белокрилките,щитоносните въшки,акарите да си го нападнат с кеф ..... :( само не питай откъде ще се вземат - почвата,от други вече заразени цветя,от някой букет ...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот vurby25 » 01 Юни 2009, 15:28

Ок, но да го използвам само ако се наложи, тоест ако забележа, че по листата започват да се появяват рани и такива работи, нали?
Аватар
vurby25
Малко цвете
 
Мнения: 16
Регистриран на: 14 Мар 2009, 14:50

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот cvetar » 01 Юни 2009, 15:40

Да.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот Pavlina Nikolova » 20 Авг 2009, 11:14

Аз пък имам друго питане. :D Знам, че облагородяването може да се извърши и без специални ножици и т. н., но все пак - къде се прадават ножици за облагородяване и други пособия за това начинание? А каква е цената? Предварително благодаря!
Не знам дали ще си вземам скоро, но все пак ми е интересно като информация. Ако някой знае, може да сподели за интересуващите се.
Цветар, ти със специални ножици ли облагородяваш или не?
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот cvetar » 20 Авг 2009, 11:52

Pavlina Nikolova написа:Аз пък имам друго питане. :D Знам, че облагородяването може да се извърши и без специални ножици и т. н., но все пак - къде се прадават ножици за облагородяване и други пособия за това начинание? А каква е цената? Предварително благодаря!
Не знам дали ще си вземам скоро, но все пак ми е интересно като информация. Ако някой знае, може да сподели за интересуващите се.
Цветар, ти със специални ножици ли облагородяваш или не?

Ножици за облагородяване има по градинските отдели на Бриколаж и други,ето ги и тук - колко струват ....
http://www.servina.net/index.php?c=view_prod&stID=11225
Аз облагородявам на пъпка само с едно малко ножче.Ножици имам,знам как - но не ме кефи този начин ...С ножиците се облагородява на калем - те просто улесняват напасването между подложка и калем,като правят вместо вас отрезите,които се съединяват срещуположно.Полезни са при производство на лозички например,където се обработват големи количества.Ето един пример още как изглеждат ножиците и какви отрези се правят с тях на подложката и на калема за облагородяване - текстът там е на английски,но снимките са много хубави - за да добиете представа.

http://jardin-mundani.com/English/GRAFTS/Omega.htm
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот ss_na4inae6t » 25 Окт 2009, 12:44

Здравейте, сега се включвам с едно въпросче.По магазините се случва да има лимони, портокали с малко клонче и листа на него, дали може да се ашладиса диваче с това клонче? Предварително ви благодаря! Поздрави от Разград!
Аватар
ss_na4inae6t
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Окт 2009, 12:38

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот cvetar » 25 Окт 2009, 15:44

ss_na4inae6t написа:Здравейте, сега се включвам с едно въпросче.По магазините се случва да има лимони, портокали с малко клонче и листа на него, дали може да се ашладиса диваче с това клонче? Предварително ви благодаря! Поздрави от Разград!

Здравей ! Да,верно е,че понякога има плодове с малко клонче към тях...Но ти прочете ли цялата тема,преди да попиташ...? Щеше да видиш,че облагородяването на семеначето е за предпочитане да се прави през топлите месеци от април нататък.А плодовете с клонче са в продажба сега,през есента и зимата...Ако си намериш клонче/калемче/ през подходящия за облагородяване период - да,става.Но сега идва зима.А през зимата не се облагородява... :da1
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот lorito17 » 03 Дек 2009, 10:25

И аз да се впиша, много бих искала да си отгледам лимонче и след, което да го ашладисам, за сега е в процес на поникване :b
Аватар
lorito17
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:04

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот novak » 04 Яну 2010, 17:23

Здравейте. Казвам се Ангел и съм на 13 г. :-vv Преди две - три години реших да си засъда лимон и невероятно поникна. Сега е стройно, 1 , 70 метрово дръвче. Поливам го редовно и режа върха на стъблото за да може да се разклони. Има 3 - 4 големи разклонени и когато намокриш листата мерише на лимон. Изкарвам го навън през лятото и го пръскам с вода, но никога не съм го наторявал и тем подобни ;(. Исках, ако може някой да ме посъветва какво да правя с него за да може да почне да цъфти и ражда. МОЛЯ ВИ СЕ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ , ПОМОГНЕТЕ МИ
Feel The Magic in http://www.magiata.net !!!
Аватар
novak
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Яну 2010, 17:14

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот zamakat » 04 Яну 2010, 17:54

novak написа:Здравейте. Казвам се Ангел и съм на 13 г. :-vv Преди две - три години реших да си засъда лимон и невероятно поникна. Сега е стройно, 1 , 70 метрово дръвче. Поливам го редовно и режа върха на стъблото за да може да се разклони. Има 3 - 4 големи разклонени и когато намокриш листата мерише на лимон. Изкарвам го навън през лятото и го пръскам с вода, но никога не съм го наторявал и тем подобни ;(. Исках, ако може някой да ме посъветва какво да правя с него за да може да почне да цъфти и ражда. МОЛЯ ВИ СЕ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ , ПОМОГНЕТЕ МИ


Здравей Ангеле, и аз имам едно такова лимонче от семе, сега е на ок 20 години дръвче и още не е цъфтяло и родило,щото трябва да се ашладиса. Отделно и другите ми лимони и мандарини и др цитруси ,които плододават искат много торене иначе не плододават или слабо.Втемите ни за цитруси има описано много от нещата доста подробно само трябва да прочетеш. :D
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron