Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Ашладисване на стаен лимон

Мнениеот cvetar » 20 Мар 2009, 14:58

keisi-flowers написа:Cvetar аз сам съвсем нова тук но не мога да не кажа колко се радвам,че ви открих и мога да науча много от вас!

Приятно ми е да те приветствам с добре дошла :f :f ! Може да напишеш като новодошла нещо повече за себе си тук, ако желаеш...
viewtopic.php?f=2&t=169
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Ашладисване на стаен лимон

Мнениеот keisi-flowers » 20 Мар 2009, 15:19

Благодаря много Cvetar ,най-после и аз да случа на Хора :P
Само да се ориентирам малко и започвам да ви досаждам :D
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

Re: Ашладисване на стаен лимон

Мнениеот zamakat » 20 Мар 2009, 17:09

keisi-flowers написа:Благодаря много Cvetar ,най-после и аз да случа на Хора :P
Само да се ориентирам малко и започвам да ви досаждам :D

Няма такава работа :) Привет и добре дошла :f Сто процента ще намериш приятели,защото тук всички сме си приятели. Врагове нама и всички сме като едно голямо семейство :D
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Ашладисване на стаен лимон

Мнениеот Strict » 20 Мар 2009, 18:26

keisi-flowers написа:Благодаря много Cvetar ,най-после и аз да случа на Хора :P
Само да се ориентирам малко и започвам да ви досаждам :D

досаждането ще е двупосочно :)
защото си наблизо до Палм център и там има много китки :f
ши тъ навивавме да ни пращаш :-vv
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: Ашладисване на стаен лимон

Мнениеот mama Dani » 20 Мар 2009, 19:50

keisi-flowers написа:Благодаря много Cvetar ,най-после и аз да случа на Хора :P
Само да се ориентирам малко и започвам да ви досаждам :D


Здравей! Асеновград ми е много драг и имам много хубави спомени от там. Напоследък ми се случваше често да идвам там /особено лятото миналата година/ и много се кефехме на прекрасния ви център и специфичния макроклимат на града, в който, както в Пловдив старото и новото са с много силно присъствие и някак си - носталгично преплетени. :f А иначе, тук при нас е весело и приятно и наистина си мисля, че ще ти е комфортно във форума. :da . А темата за цитрусите е може би една от най-богатите на компетентни съвети :-vv
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Ашладисване на стаен лимон

Мнениеот cvetar » 20 Мар 2009, 19:52

E,това май беше темата за цитруси.....я да си я продължа...с малко хубави снимки за желаещите да облагородяват цитруси :) Тук обаче ще видите една особеност - Т- нарезът на подложката е направен обратно - Т-то е обърнато или на английски език - inverted-T incision. Много подробни снимки - не ги пропускайте....
http://aggie-horticulture.tamu.edu/citr ... udding.htm
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Ашладисване на стаен лимон

Мнениеот keisi-flowers » 20 Мар 2009, 21:12

Mama Dani следващия път да се обаждате ,ще се радвам да изпием по кафе, а и моята мама е Дани :)
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

Re: Ашладисване на стаен лимон

Мнениеот keisi-flowers » 20 Мар 2009, 21:17

cvetar написа:E,това май беше темата за цитруси.....я да си я продължа...с малко хубави снимки за желаещите да облагородяват цитруси :) Тук обаче ще видите една особеност - Т- нарезът на подложката е направен обратно - Т-то е обърнато или на английски език - inverted-T incision. Много подробни снимки - не ги пропускайте....
http://aggie-horticulture.tamu.edu/citr ... udding.htm

Мале Cvetar направо си златен с тези открития :)
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

Re: Ашладисване на стаен лимон

Мнениеот mama Dani » 20 Мар 2009, 22:58

Цветар, инфото е много добро. Зарибявка се случвааа и ще взема да си купя нож за пресадки. :-p
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Ашладисване на стаен лимон

Мнениеот keisi-flowers » 21 Мар 2009, 10:59

evge написа:Съжалявам, че не успях да кача още снимки. Моята колекция е от две части - едната част от дръвчетата са купувани в България, другата от другаде. Рисковано е да ги оставяте навън през зимата. Намерете им място на закрито по възможност. Преди 4-5 години имах замръзнали 2 дръвчета дори в стая, която не се отоплява (при температура навън -20 градуса във Варна). Дори да не замръзнат - се стресират и после няма да имат плод (даже с години).
По света има много интересни цитруси - сред най-странните са цитрон ръката на Буда (плод под формата на ръка) и бергамона (носещ щастие). За съжаление ги нямам, но правя всичко по въпроса да ги намеря. Можете да ги видите в търсачките. Търся лайм - във форумите пише, че някой си е купил в България, но не пише къде.

Другата ми колекция е от нарциси - имам около 70 различни вида, също събирани с години. Всяка година си решавам какво ще купувам (цветя) и така тази година ще е на карамфила. Купувам всичко, което се предлага и събирам от познати с градини. Старите колекции от цветя попълвам, когато намеря нови сортове.

Искам да кажа за ръката на Буда,че наистина е много атрактивен и си заслужава да го имате в колекцията.Аз имам 3 цитрона и около 10 ина малки ,които встъпват в плододаване много бързо още на 1-2 година
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани