Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот Atsvetanov » 10 Фев 2015, 20:38

Здравейте, туко-що се регистрирах във вашият форум, от скоро се появи интерес в мен към ашладисването и искам да се пробвам на едно мандариново дръвче което имам от около 7 години от семка . Тази година цъфна за 1-рви път и завърза едно плодче , та въпроса ми е от къде мога да взема калем или пъпка с които да го ашладисам ?

пс. Ето я и нея
Изображение
Аватар
Atsvetanov
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Фев 2015, 20:26

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот cvetar » 10 Фев 2015, 21:06

Здравей и добре дошъл ! Щом е цъфнало и има плод, защо ще го облагородяваш ? Обикновено за подложка се ползват семеначета от грейпфрут или лимон,защото не е най-подходяща за целта мандарината.И друго - подложката е добре да е 1-2 годишна,за да се отделя добре кората и при облагородяване на пъпка. А калеми и пъпки за облагородяване ще си вземеш от познати - които имат вече дръвче с харесвани от теб плодове.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот Atsvetanov » 11 Фев 2015, 00:32

Това е , че направи 3 цвята от който и 3 те вързаха 2 паднаха а един остана , какво ще ме посъветвате да я оставя така ли ?
Аватар
Atsvetanov
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Фев 2015, 20:26

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот cvetar » 11 Фев 2015, 18:41

Atsvetanov написа:Това е , че направи 3 цвята от който и 3 те вързаха 2 паднаха а един остана , какво ще ме посъветвате да я оставя така ли ?


Специално за облагородяване на пъпка като подложка ще е старичка вече.Реши си сам,какви плодове искаш да ражда и можеш ли да си намериш калеми за облагородяване.Съвети може много да се дадат, но всичко зависи все пак от това какво можеш и какви други цитрусови имаш за да вземеш калеми.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот liver » 04 Мар 2015, 23:07

Здравейте! Аз съм нов тук и с голяма радост се включвам ( главно за да питам ). От скоро имам страст към тропическите растения и от семки тези седмици си прихванах 2 мандарини и 1 лимон за сега ( очаквам и втори да поникне). Тъй като нямам никаква представа относно отглеждането на растения от този вид имам няколко въпроса. Ясно че трябва да се ашладисат тези мандарини и лимони. Тъй като се поразрових в нета видях как трябва да оформям короната на растенията. Не ми се вижда много сложно ще се постарая да го направя така. В момента те са току що поълнали и са около 3-4 см. Въпросът ми е следният. Първо трябва да се ашладисат и тогава да почне оформянето на храста или как ще е по -добрият вариянт. А и кога е хубаво да се ашладисат, в смисъл на 1год, 2год. или при определен техен растеж.
Аватар
liver
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Мар 2015, 22:11

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот cvetar » 05 Мар 2015, 21:33

Запознайте се и с тази тема - ще даде отговор на почти всички ваши въпроси

viewtopic.php?f=17&t=103

и да, като станат с дебелина на молив в основата, може да се облагородят по начина "на пъпка" . Как ще облагородите зависи и от вашите умения в тази област. Може да са с тази дебелина още на една година , но може и да станат на две - от вашите грижи зависи всичко.
Оформянето на корона се отнася за плододаващо облагородено дръвче - а за такова, което предстои да се облагороди, няма смисъл.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот liver » 06 Мар 2015, 19:24

cvetar написа:Запознайте се и с тази тема - ще даде отговор на почти всички ваши въпроси

http://cvetq.info/forum/viewtopic.php?f=17&t=103

и да, като станат с дебелина на молив в основата, може да се облагородят по начина "на пъпка" . Как ще облагородите зависи и от вашите умения в тази област. Може да са с тази дебелина още на една година , но може и да станат на две - от вашите грижи зависи всичко.
Оформянето на корона се отнася за плододаващо облагородено дръвче - а за такова, което предстои да се облагороди, няма смисъл.



Благодаря много!
Аватар
liver
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Мар 2015, 22:11

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот olive » 25 Фев 2016, 00:30

Здравейте,бихте ли ми казали след като ашладисването на лимона трябва да се извърши през май месец, а дотогава дръвчето, от което трябва да се вземе клонче вече няма да има пъпки, а вече може би ще е вързало и плод дори, как тогава може да се случи това нещо?
Аватар
olive
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Фев 2016, 00:18

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот cvetar » 25 Фев 2016, 21:31

А за какви пъпки си говорим, че няма да ги има през май ? Вие изобщо прочетохте ли темата за облагородяване на пъпка в нашия форум ? Нужни са ни не цветни пъпки, а тези в основата на лист от избрано клонче ...Та как нямало да ги има тях през май ?
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Предишна


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], Google Adsense [Bot]


cron