Switch to full style
раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

камелия

12 Яну 2010, 11:48

Здравейте на всички съфорумци!Много се радвам,че открих този форум,защото съм начинаеща в отглеждането на цветя.Имам нужда от съвет за камелията ми.Купих си я преди 1 година :) В края на лятото оформи 3 цветни пъпки.Като я прибрах преди есенните застудявания,скъпата ми камелийка хвърли едната пъпка. :l Помислих,че ще паднат и другите,но засега се задържаха.Едната пъпка почти се разтвори :D .Чакам вече повече от седмица,но не иска да се разпукне както трябва.Вчера с ужас :( забелязах,че започва да съхне.Знам,че камелиите са много капризни, не трябва да се местят и да се пипат. Какво да правя?през колко време да торя и да поливам капризната принцеса.Имах и още една ,но тя реши,че не и харесва при мен и умря.

Re: камелия

12 Яну 2010, 16:03

Моите камелии зимуват на остъклена тераса и нямат никакви проблеми. Издържат спокойно около 0 градуса, дори до -5 градуса. Ако държиш на топло и по-тъмно (в стая) е нормално да си хвърли пъпките. За мен камелиите са едни от най-лесните растения.

Re: камелия

12 Яну 2010, 17:14

Мериголд написа:Моите камелии зимуват на остъклена тераса и нямат никакви проблеми. Издържат спокойно около 0 градуса, дори до -5 градуса. Ако държиш на топло и по-тъмно (в стая) е нормално да си хвърли пъпките. За мен камелиите са едни от най-лесните растения.

Моята камелия е в стая до прозорец-южно изложение,но температурата е не повече от 12градуса.Може и да я преполивам.

Re: камелия

13 Яну 2010, 12:34

Опитвам се да си спомня моите кога за последно съм ги поливала, но има поне две седмици а може би и повече. Пръстта е леко влажна и ако полея след седмица, ще е съвсем малко. Не допускам вода в подложките.

Re: камелия

13 Яну 2010, 20:05

Влажния въздух също е от значение .При мен едната беше в стая с доста сух въздух ,и паднаха всички пъпки .Другата ми е на кухненския плот до мивката на влажно ,а дори не е много светло там. Засега ни една пъпка не е паднала, друг е въпроса че са от лятото до сега мислех ,че трябваше да са цъфнали .
Добави отговор