Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

камелия

раздел декоративно-цъфтящи

камелия

Мнениеот azalia » 12 Яну 2010, 11:48

Здравейте на всички съфорумци!Много се радвам,че открих този форум,защото съм начинаеща в отглеждането на цветя.Имам нужда от съвет за камелията ми.Купих си я преди 1 година :) В края на лятото оформи 3 цветни пъпки.Като я прибрах преди есенните застудявания,скъпата ми камелийка хвърли едната пъпка. :l Помислих,че ще паднат и другите,но засега се задържаха.Едната пъпка почти се разтвори :D .Чакам вече повече от седмица,но не иска да се разпукне както трябва.Вчера с ужас :( забелязах,че започва да съхне.Знам,че камелиите са много капризни, не трябва да се местят и да се пипат. Какво да правя?през колко време да торя и да поливам капризната принцеса.Имах и още една ,но тя реши,че не и харесва при мен и умря.
Аватар
azalia
Малко цвете
 
Мнения: 12
Регистриран на: 07 Яну 2010, 14:55

Re: камелия

Мнениеот Мериголд » 12 Яну 2010, 16:03

Моите камелии зимуват на остъклена тераса и нямат никакви проблеми. Издържат спокойно около 0 градуса, дори до -5 градуса. Ако държиш на топло и по-тъмно (в стая) е нормално да си хвърли пъпките. За мен камелиите са едни от най-лесните растения.
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Re: камелия

Мнениеот azalia » 12 Яну 2010, 17:14

Мериголд написа:Моите камелии зимуват на остъклена тераса и нямат никакви проблеми. Издържат спокойно около 0 градуса, дори до -5 градуса. Ако държиш на топло и по-тъмно (в стая) е нормално да си хвърли пъпките. За мен камелиите са едни от най-лесните растения.

Моята камелия е в стая до прозорец-южно изложение,но температурата е не повече от 12градуса.Може и да я преполивам.
Аватар
azalia
Малко цвете
 
Мнения: 12
Регистриран на: 07 Яну 2010, 14:55

Re: камелия

Мнениеот Мериголд » 13 Яну 2010, 12:34

Опитвам се да си спомня моите кога за последно съм ги поливала, но има поне две седмици а може би и повече. Пръстта е леко влажна и ако полея след седмица, ще е съвсем малко. Не допускам вода в подложките.
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Re: камелия

Мнениеот SuN » 13 Яну 2010, 20:05

Влажния въздух също е от значение .При мен едната беше в стая с доста сух въздух ,и паднаха всички пъпки .Другата ми е на кухненския плот до мивката на влажно ,а дори не е много светло там. Засега ни една пъпка не е паднала, друг е въпроса че са от лятото до сега мислех ,че трябваше да са цъфнали .
Аватар
SuN
Средно цветенце
 
Мнения: 100
Регистриран на: 21 Мар 2009, 18:04



Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron