Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Вкореняване на рози

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Вкореняване на рози

Мнениеот Mira_MB » 24 Юни 2011, 10:32

Rosse,какъв цвят роза си взела?
Аватар
Mira_MB
Малко цвете
 
Мнения: 63
Регистриран на: 15 Яну 2011, 22:45

Re: Вкореняване на рози

Мнениеот ROSSE » 24 Юни 2011, 15:52

Резника е от розова роза. Нали знаете, селски дувар, висок метър и половина ,а върху него се простряла три метра влачеща роза. Когато я видях отдалеч, онемях :? Толкова време живея в това село, а не съм я забелязала...
Беше нацъфтяла на кичурчета от по пет шест рози, голяма красота! :da
Самата тя ме викаше:"Искам да ме има и твоя двор! Захвани меееее!"
Не можах да устоя на изкушението! :da
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Вкореняване на рози

Мнениеот Mira_MB » 25 Юни 2011, 14:56

Пък да ви кажа розите ,които посадих тази пролет,почти нищо общо нямат с картинките на опаковката. :l :(
Какво да правя?
Как да си намеря рози,които ми харесват,като не отговарят в разсадниците?
Аватар
Mira_MB
Малко цвете
 
Мнения: 63
Регистриран на: 15 Яну 2011, 22:45

Re: Вкореняване на рози

Мнениеот cvetar » 25 Юни 2011, 18:34

Mira_MB написа:Пък да ви кажа розите ,които посадих тази пролет,почти нищо общо нямат с картинките на опаковката. :l :(
Какво да правя?
Как да си намеря рози,които ми харесват,като не отговарят в разсадниците?

E,аз отдавна съм го посочил начина - като си създадеш розата със собствените си ръце...намираш подложка шипка,харесваш си роза някоя,вмемаш си калем от нея когато е подходящо времето за облагородяване...и действаш.Тук си има описано всичко и с картинки. :-p
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Вкореняване на рози

Мнениеот koalka1 » 02 Май 2012, 14:46

Здравейте!
Много съм боса по отношение на цветята, и моля за извинение, но моля и за помощ!!!
Подариха ми роза-рязана, която увехна, но когато реших да я изхвърля, видях, че си е свила пъпки, от които излизат листенца...отрязах увехналият цвят, и я оставих във вазата и те се разлистват още... Мога ли да я засадя, защото ми се струва кощунство да я изхвърля...та това е нов живот... живея в блок и само в саксия мога да я сложа, долу нямаме градинка и даже място, където да я засадя, и да се захване... :l
Благодаря предварително!
Аватар
koalka1
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Май 2012, 14:27

Re: Вкореняване на рози

Мнениеот cvetar » 02 Май 2012, 18:39

koalka1 написа:Здравейте!
Много съм боса по отношение на цветята, и моля за извинение, но моля и за помощ!!!
Подариха ми роза-рязана, която увехна, но когато реших да я изхвърля, видях, че си е свила пъпки, от които излизат листенца...отрязах увехналият цвят, и я оставих във вазата и те се разлистват още... Мога ли да я засадя, защото ми се струва кощунство да я изхвърля...та това е нов живот... живея в блок и само в саксия мога да я сложа, долу нямаме градинка и даже място, където да я засадя, и да се захване... :l
Благодаря предварително!

Това,което искаш да направиш,се нарича вкореняване на роза от резник.Резникът е част от дръжката на увяхналата ти роза - около 15-20 см парченце от средната част,който ти можеш да засадиш като оставиш една пъпка над почвата в саксия,щом нямаш градинка...и да го похлупиш с отрязана бутилка от минерална вода - за да не изсъхне в горещините.Прочети изцяло тази тема,щом имаш желание - всички твои въпроси вече са коментирани.Не ми се иска да те огорчавам,но шансовете да вкорениш резник са много малки.Все пак опитай,но не си спестявай прочитането на мненията в темата - ще научиш много неща.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Вкореняване на рози

Мнениеот koalka1 » 02 Май 2012, 21:08

cvetar написа:
koalka1 написа:Здравейте!
Много съм боса по отношение на цветята, и моля за извинение, но моля и за помощ!!!
Подариха ми роза-рязана, която увехна, но когато реших да я изхвърля, видях, че си е свила пъпки, от които излизат листенца...отрязах увехналият цвят, и я оставих във вазата и те се разлистват още... Мога ли да я засадя, защото ми се струва кощунство да я изхвърля...та това е нов живот... живея в блок и само в саксия мога да я сложа, долу нямаме градинка и даже място, където да я засадя, и да се захване... :l
Благодаря предварително!

Това,което искаш да направиш,се нарича вкореняване на роза от резник.Резни!!кът е част от дръжката на увяхналата ти роза - около 15-20 см парченце от средната част,който ти можеш да засадиш като оставиш една пъпка над почвата в саксия,щом нямаш градинка...и да го похлупиш с отрязана бутилка от минерална вода - за да не изсъхне в горещините.Прочети изцяло тази тема,щом имаш желание - всички твои въпроси вече са коментирани.Не ми се иска да те огорчавам,но шансовете да вкорениш резник са много малки.Все пак опитай,но не си спестявай прочитането на мненията в темата - ще научиш много неща.

Сърдечно благодаря за бързият отговор! Ще направя опит, въпреки нерадостната прогноза, и ще послушам съвета Ви да прочета повече по темата! :)
Аватар
koalka1
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Май 2012, 14:27

Re: Вкореняване на рози

Мнениеот sasho41 » 14 Май 2012, 22:51

cvetar написа:
Мериголд написа:Някъде в мрежата мярнах опити с присаждане върху глог, с цел да се получи здрав дървесен ствол на щамбова роза. Като се има впредвид че глога е от семейство розоцветни... :roll: Остава да се подбере от кой вид глог да е подложката и да започваме с експериментите :lol:

Ауу,считай,че съм ги почнал експериментите.... ;) при мене в гората има глог колкото искаш - и от червения,и от черния.Аз вече опити с глог имам - облагородявах на подложка глог мушмула.Само да се постопли....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Здравейте,
Нека да се представя първо: :
Току що регистрирал се,който обича и цветята.
От Габрово съм,имаме си градинка в която си засяваме какво ли не,
понякога даже цъфтят и цветя(ако са саморасли).
И въпрос към cvetar:
Какво стана със експеримента със глога и розите имате ли успех,
че и мен ме ядат разни .........т.е. хобита?
Аватар
sasho41
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Май 2012, 22:21

Re: Вкореняване на рози

Мнениеот cvetar » 15 Май 2012, 19:05

Не правих опити с глог.Вместо това предпочетох да облагородявам шипка като подложка напролет "на будна пъпка" за рози,които харесвам.И съм много доволен от резултата.Всъщност така правят и в разсадниците - само че си подбират подложките.А аз и без подбор на подложките ви показвам какво се получи тук вече две поредни години - всички присадени пъпки се прихващат на 100 %...

viewtopic.php?f=6&t=998
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Вкореняване на рози

Мнениеот sasho41 » 15 Май 2012, 21:46

cvetar написа:Не правих опити с глог.Вместо това предпочетох да облагородявам шипка като подложка напролет "на будна пъпка" за рози,които харесвам.И съм много доволен от резултата.Всъщност така правят и в разсадниците - само че си подбират подложките.А аз и без подбор на подложките ви показвам какво се получи тук вече две поредни години - всички присадени пъпки се прихващат на 100 %...

viewtopic.php?f=6&t=998

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Благодаря,стана ми интересно и затова попитах,аз ще опитам
и каквото сабя покаже.....не са малко тревичките и дръвчетата
които съм пратил във рая на растенията.Вие как мислите колко голяма
т.е. възрастна трябва да бъде подложката от глог?
Поздрави
Аватар
sasho41
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Май 2012, 22:21

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron