Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот cvetar » 24 Фев 2013, 15:14

Няма нужда от промяна на условията на отглеждане,докато цъфти.Поливай,когато видиш промяна на цвета на корените от зелени към сивкави - това е знак за нужда от поливане и може да е не на 7..9 дни,а и до 10-12 - сама ще преценяваш.И не сменяй мястото.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот steisy_v » 24 Фев 2013, 23:28

Много благодаря за отговора!:) Ще следвам препоръчаното! :D Не спирам да се радвам на пъпките и ги поглеждам през час (когато сам си вкъщи)! Нямам търпение да цъфнат! До момента не съм ги торила. Кога да започна? И изобщо да започвам ли? Изглеждат си фалеанопсисчетата ми много добре. Имат по около 7-8 листа - доста големи и здрави , лъскави. Както вече споделих единият вече е напъпил цвят, но на другия му изсъхна стебълцето - мисля, че му казват цветонос, и аз го изрязах. Чудя се дали да торя и кога? А и от както съм ги приютила у дома, не съм ги присадила?

П.С. Когато цъфне фалеанопсисчето ми , ще кача снимки да се похваля :da ! Май вече съм зависима и аз! Както писах купих ги преоценени с идеята да пробвам да ги отглеждам и ако не стане да не ме е яд. Ако се справя успешно и запазя сега цветовете, май няма да са ми първите и последни орхидей. Цъфне ли, ще тичам да си купя още! :da1
Аватар
steisy_v
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Фев 2013, 02:12

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот cvetar » 25 Фев 2013, 17:27

Ако искаш - качи тук някоя снимка отблизо да ги видим...така по-лесно ще се прецени от какво имат нужда.Успех в отглеждането им и много да те кефят !
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот Inna » 04 Мар 2013, 19:54

Здравейте,
Бих искала да ви помоля да изкажете мнението си за моите красавици, тъй като нещо ми се струва че не е наред с тях. Имам ги от август 2012 и цъфтяха до септември и от тогава все така изглеждат. По-голямата изкара едно ново листенце някъде през октомври и сега от около месец имам една пъпчица, а по-малката си е така от както прецъфтя и се притеснявам малко. Поливам ги чрез накисване, когато посивеят коренчетата. Ето я по-голямата Изображение. Ето и по-малкатаИзображение.
Благодаря ви предварително. :)
Аватар
Inna
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Мар 2013, 19:15

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот cvetar » 04 Мар 2013, 21:15

Смятам,че имаш чудесни орхидеи и няма от какво да се притесняваш.Е,сигурно малко бързаш - искаш все да цъфтят...но свиквай с по-бавни процеси при тези цветя - нещата се развиват с месеци...Казваш,че поливаш - но трябва и да ториш ! А нищо не казваш за торене и как го правиш ? Продава се специално за орхидеи тор,а може и да поливаш с вода,в която си разтворила зелен кристалон - пак става.Ще цъфнат - може да им е малко тъмно...но не описваш къде стоят. Искат много светлина,без да е директно слънце.Напоследък обаче и аз виждам много цъфнали орхидеи около нас,които са изложени на много слънце...и се скъсват да цъфтят ...а уж не е по правилата да са изложени на пряко слънце...та и аз се замислям как на хората цъфтят с едни такива пожълтели листа...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот Inna » 04 Мар 2013, 21:28

Много благодаря за отговора :)
Тъй като съм в малка квартира нямам голям избор къде да стоят, но през зимата стояха и все още са на гардероба близо до вратата и прозорците на терасата (преместих ги там защото само в тази стая отопляваме), а като се затопли времето смятам да ги преместя в кухнята, тъй като там е по-светло. А що се отнася за торенето, имам тор специален за орхидеи и ги торях при всяко поливане, обаче някъде прочетох, че не е трябвало да се торят всеки път и затова последните два или три пъти когато ги поливах не съм слагала тор. :)
Аватар
Inna
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Мар 2013, 19:15

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот Inna » 20 Мар 2013, 21:26

Здравейте
Искам да ви помоля за помощ, за осми март ми подариха още един фаленопсис и беше много хубав и учудващо още не са му паднали цветовете, но проблема е в листата :l . Започнаха да се появяват едни тъмни петна и след което две от листата пожълтяха и аз ги махнах. Сега имам само две листенца, обаче на едното има пак такива петна :l . Ако някои има опит с този проблем много ще се радвам да ми помогне :l
Аватар
Inna
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Мар 2013, 19:15

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот Bianka_rm » 28 Мар 2013, 15:39

Здравейте, искам да попитам защо листата на моите орхидеи пожълтяват и какво да направя, и корените започват да изсъхват, много ми е жал като ги гледам така, дали ги преполивам или пресъхват(поливам ги по един път на седмица, като ги кисна във вода със специален разтвор за орхидеи) или им е студено, не мога да разбера....
Аватар
Bianka_rm
Малко цвете
 
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Авг 2012, 16:04

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот cvetar » 28 Мар 2013, 16:52

Без да си ни ги показала - как и ние да разберем ? Предполагам само,че ако ги поливаш по-често от нужното,започват да загниват корените им.Не пишеш къде ги държиш - възможно е от течение или сух въздух да става така с листата.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот Bianka_rm » 29 Мар 2013, 12:13

Извинете ме за невежеството, но от половин час се пуля и не мога да разбера как да публикувам снимките, някой ако може да ми каже ще съм благодарна :)
Аватар
Bianka_rm
Малко цвете
 
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Авг 2012, 16:04

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron