Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот cvetar » 24 Юни 2012, 22:43

Няма спор,че е красиво цвете,Грета... :) Но...все някога прецъфтява,нали ? Отрежи целия цветонос внимателно.Като си свикне с новото място и усети грижите ти - пак ще те зарадва.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот Greta » 25 Юни 2012, 12:03

cvetar написа:Няма спор,че е красиво цвете,Грета... :) Но...все някога прецъфтява,нали ? Отрежи целия цветонос внимателно.Като си свикне с новото място и усети грижите ти - пак ще те зарадва.



Да, така е, много е красиво, просто те завладява.
Отрязах цветоноса почти до края, трябва ли нещо по-специално да направя? Чета да се слага канела на мястото, където е отрязана, но не съм направила нищо по въпроса ....
Сега я пулверизирам всяка сутрин - въздушните корени, които са сиви, ще я полея отново, когато видя, че и другите корени са започнали да изсъхват .... а да я торя ли тогава, до момента не съм? Принципно я бях вадила от саксийката и й бях махала изгнилите корени, или поне тези, които ми се видяха такива .... Да я присаждам ли?
Хубав ден от мен!
Аватар
Greta
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Юни 2012, 15:21

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот cvetar » 25 Юни 2012, 16:31

Ти май много и се стараеш.Недей заляга чак толкова - ще си свикне с новото място.Торенето прави като във водата за киснене на корените слагаш тор.Купи си - има специален комбиниран за орхидеи и там си пише как и колко слагаш.Аз ползвам зелен кристалон и моята орхидея се развива добре.Ако корените и са много излезли извън съда - ще я преместиш.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот manibo » 21 Юли 2012, 11:44

Имам фалаенопсис от есента. След прецъфтяването през декември цъфтя отново от май до началото на юли. След прецъфтяването клончетата пожълтяха и ги отрязах до здраво.Основното стъбло също започва да жълтее, отрязах една част, но продължава. Какво да правя? Не съм наторявала почвата.
Аватар
manibo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Юли 2012, 11:29

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот tndr » 07 Ное 2012, 00:01

Здравейте!

Моля ви помагайте!
Лятото ми подариха прекрасен цвят орхидея, от много скъп човек, не искам да я загубя. Беше много топло и някъде след месец цветовете и окапаха. Остана само стеблото, успокоиха ме че така ставало да съм я оставила без да я пипам да я поливам веднъж в месеца с накисване 30 мин във вода и това било. Ама нещо ме съмнява. Цветето не е добре. Сега е на топло вътре и на страничен прозорец за да няма пряка слънчева светлина. Купих течна тор, купих и компос за орхидеи спеицално но не смея нищо да направя преди да попитам вас. Моля това цвете трябва да го съживим. Вече няколко месеца е така и не зная какво да правя.
Направих и няколко снимки за да видие в какво състояние е за да ме посъветвате какво да направя:
http://mecho.name/AVI/IMG_5993.JPG
http://mecho.name/AVI/IMG_5994.JPG
http://mecho.name/AVI/IMG_5995.JPG
http://mecho.name/AVI/IMG_5996.JPG

Листото едното има лека резка отстрани а това отгоре не знам като пъпчица е но няма промяна от месеци.
:l
Аватар
tndr
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Ное 2012, 23:45

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот cvetar » 07 Ное 2012, 21:21

tndr написа:Здравейте!

Моля ви помагайте!
Лятото ми подариха прекрасен цвят орхидея, от много скъп човек, не искам да я загубя. Беше много топло и някъде след месец цветовете и окапаха....Ама нещо ме съмнява. Цветето не е добре...но не смея нищо да направя преди да попитам вас. Моля това цвете трябва да го съживим. Вече няколко месеца е така и не зная какво да правя.
Листото едното има лека резка отстрани а това отгоре не знам като пъпчица е но няма промяна от месеци.
:l

Първо здравей ! И да знаеш,с орхидеите не се бърза... :) Те не са мушката - полееш и хоп цъфне ! Орхидеите правят всичко много бавно - с месеци...От снимките това което видях - ами няма какво да те притеснява.Цветето тъкмо си е добре.А бавното развитие на листа и дали ще пусне нов цветонос - за него може и 2 години да минат ! Да,при моята беше така.Прочети темата и ще видиш.Цветето ти си е живо,а проблемът е в теб,че много бързаш да видиш промени,които орхидеята ще направи при добро гледане,но ще минат месеци.И в това няма нищо необичайно.Без паника - гледай си я,тори си я,тя сама ще си каже и ще те научи на търпение.И аз бях като теб...но свикнах и се научих да чакам.И нещата се подредиха.Да е на топло и светло - другото тя сама ще си го направи.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот tndr » 08 Ное 2012, 11:46

Здравей!

Ох, успокои ме малко! А колко редовно да я поливам?
Проблема е че една стая по-хладна и по влажна там се и готви, а другата е по-топла и по-суха. Иначе ми казаха на северен прозорец и на не пряка слънчева светлина... Ако я уморя... :pp1 Ще се гръмна!
Аватар
tndr
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Ное 2012, 23:45

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот cvetar » 08 Ное 2012, 13:38

tndr написа:А колко редовно да я поливам?... Ако я уморя... :pp1 Ще се гръмна!


А,тази орхидея е корава - няма да ти се даде лесно.Поливай не по разписание,а като разгледаш корените и.Ако са зелени - няма нужда от поливане.Ако променят цвета си към сиво-бял,значи е време за поливане.Моята я поливам през 7-8 дни с накисване в торов разтвор за половин час.Изрежи една 3-литрова бутилка от минерална вода до под половината като чаша,в която приготвяш разтвора и топиш там чашката с корените на орхидеята.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот tndr » 08 Ное 2012, 14:50

Добре, благодаря за съвета, ще опитам!
Дано успея! :pp1
Аватар
tndr
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Ное 2012, 23:45

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот steisy_v » 24 Фев 2013, 02:37

Здравейте! :)
Искам първо да поздравя всички,които са част от този форум и да изкажа задоволството си от това, че вече и аз съм част от вас! Имам орхидея Фалеанопсис от около 1 година и половина. Купих я цъфнала, но с малко поувяхнали цветове и посивели корени (беше преоценена). Успях да я съживя - просто я поставих в близост до южен прозорец и започнах да я поливам на 7-9 дни чрез потапяне в стайна температура вода. Цветовете и окапаха след около месец и след това не цъфтя около 5-6 месеца. През този период доста пъти се образуваха пъпки, но много бързо изсъхваха и окапваха. Сега е напъпила доста пъпки и са пред фаза на разтваряне на цветовете. Искам да попитам дали има някакви особености в поливането през фаза на цъфтеж? Страхувам се да не увяхнат папките:( Може ли някои да ме посъветва как да се грижа за нея през фаза на цъфтежа. Много благодаря! :D
Аватар
steisy_v
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Фев 2013, 02:12

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron