Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Любими орхидеи :)

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Любими орхидеи :)

Мнениеот HobGoblin » 22 Окт 2009, 22:16

icegirl написа:Лора,сега трябва да намалиш поливането и да спреш торенето
лично аз сипвам вода в паничките или пръскам върху корите вода с пръскалка


вода в паничката е малко вредничко за фалчетата. след поливане трябва много добре да се отцеждат, иначе загниват особенно ако е топло
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Любими орхидеи :)

Мнениеот HobGoblin » 22 Окт 2009, 22:24

Lora555 написа:
HobGoblin написа:
Lora555 написа:Хубав ден!
Благодаря за отговорите, прилагам и снимки:

така изглеждаше преди :D
http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak ... 2313_n.jpg

и сега:
http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak ... 1201_n.jpg

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak ... 9671_n.jpg

http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak ... 2089_n.jpg

Хайде "доктори"... :)


добре изглежда. това което си счулипа е корен, не е чак толкова страшно ако е само той. добре е да си е в прозрачната саксия( фотосинтезира с корените ) и...като че ли водата трябва една идея повече. как я поливаш и на колко време и с какво я ториш и колко редовно


Веднъж седмично я кисна, за по един час в чешмяна вода с "концентриран универсален тор Лактофол клюс витамини",като слагам половин капачка, а преди със специален за орхидеи, но не се сещам как се казваше, но той беше само за цъфтеж. Споредвас сега в състояние на покои ли е и кога мога да очаквам да цъфне?
И още нещо ако се появи корен и пак започне да расте нагоре така ли да го оставя? Не ми изглежда особенно карасив. В крагът на шегата, корените и са ми много гадни, приличат ми на червеи! :)


покоя зависи от теб, т.е. ако е на топло и я ториш ще цъфне пак. добре е на 2-3 цъфтежа да я оставиш да си почине, и освен това зимата осветеността е по-малка. може да я оставиш сега на по-хладно и да поливаш само с вода 2-3 месеца или азотни торове само. корените са си такива и в естествени условия растат нагоре, защото фаленопсиса расте с корените нагоре и с цвят надолу. за топенето - 15-20 мин са достатъчни, няма нужда цял час да я киснеш. Ако сега я преместиш на по-хладно и по-сенчесто, това е стимул за образуване на нов цветонос, така че... :D докато си почива сега от цъфтежа, може да я ториш с преобладаващо азотни торове за листна маса. трябва да имаш около 5-7 листа, тогава се чувства най-добре. наглеждай и малката орхидейка, като корените и станат 2-4 см, можеш да я отделиш.
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Любими орхидеи :)

Мнениеот Lora555 » 23 Окт 2009, 09:58

Благодаря за съветите, ще ги спазвам стриктно и се надявам грижите ми да дадът резултат. :D
Аватар
Lora555
Малко цвете
 
Мнения: 14
Регистриран на: 20 Окт 2009, 12:43

Re: Любими орхидеи :)

Мнениеот Lora555 » 11 Ное 2009, 12:13

И да, вече се показва нов цветонос, а малката орхи вече си има 3 коренчета и листата и са толкова големи и красиви! :D
Много съм доволна и благодарна за добрите съвете, а когато дойде време да отделям бебето, пак ще допитвам до вас специалистите!
Хубав ден!
Аватар
Lora555
Малко цвете
 
Мнения: 14
Регистриран на: 20 Окт 2009, 12:43

Любими орхидеи :)

Мнениеот Lora555 » 22 Ное 2009, 11:12

Добро утро в този прекрасен, слънчев неделен ден!
Дойде време да попитам за отделянето на малката орхидея (кейки). Коренчетата и вече са около 4см дълги и според оказанията по-горе, мога да я отделя. Въпросът ми е, дали сега е подходящ сезон за отделяне? Как се отделя и каква почва трябва да си закупя? Къде ще е добре да я държа (на топло, слънчево или...) и има ли разлика при поливането?
Ако някой има снимки на малка орхидея, ще се радвам да ги видя!

Поздрави и весел ден! :D
Аватар
Lora555
Малко цвете
 
Мнения: 14
Регистриран на: 20 Окт 2009, 12:43

Re: Любими орхидеи :)

Мнениеот HobGoblin » 22 Ное 2009, 22:48

Ако ти е топло там, може и сега. Третирането по нищо не се различава от възрастното растение. Субстрата си е същия, т.е. кори, поливки и т.н. Отделя се с нож, който е добре преди това да стерилизираш с малко спирт(аз топя в спирт и го запалвам). След като отрежеш, поръси и двата среза с фунгицид, или с канела. И не поливай 2-3 дни за да може да калцира раната. Това е :D чакаме снимки да се порадваме и ние.
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Любими орхидеи :)

Мнениеот Lora555 » 23 Ное 2009, 12:47

HobGoblin написа:Ако ти е топло там, може и сега. Третирането по нищо не се различава от възрастното растение. Субстрата си е същия, т.е. кори, поливки и т.н. Отделя се с нож, който е добре преди това да стерилизираш с малко спирт(аз топя в спирт и го запалвам). След като отрежеш, поръси и двата среза с фунгицид, или с канела. И не поливай 2-3 дни за да може да калцира раната. Това е :D чакаме снимки да се порадваме и ние.


Супер!!!
Още утре отивам за материали и ще извърша "операцията" и обезателно ще пусна снимки. Благодаря ти Hob Goblin! :D
Аватар
Lora555
Малко цвете
 
Мнения: 14
Регистриран на: 20 Окт 2009, 12:43

Re: Любими орхидеи :)

Мнениеот Lora555 » 01 Мар 2010, 00:01

Здравейте на всички! :)
Може би вече е малко късно , но Честита нова година (подвизите ми в сайта са от миналата 2009)!
И веднага бързам да се поваля имах бебе орхидея, която трябваше да присъдя, което се случи сполучливо и благополучно, благодарение на съветите на специалистите от сайта, благодаря много! :-p А също така, знам трудностите с намирането на прозрачни саксии и имах късмета и щастието а вляза в един цветарски магазин и продавачката да ми предложи да ми даде почва и саксия на симвилична цена. :D
Та както разбрахте хахах всичко мина успешно и бебето привикна нямам никакви проблеми, но сега имам ново бебе, което май има такива! То е на един месец, но листенцата му са като отхапани и е доста по вяло от първото. Майката не мърда на никъде сега не я поливам мнг и съм я оставила да си почива.
Въпросът ми е за бебето, дали да го оставям или да го махна като е така болно? За съжаление не мога да пратя снимки, но предполагам, че не е нещо ново и необичайно!

Благодаря за вниманието и ще чакам мнения :-D
Аватар
Lora555
Малко цвете
 
Мнения: 14
Регистриран на: 20 Окт 2009, 12:43

Re: Любими орхидеи :)

Мнениеот Gradinar » 01 Мар 2010, 08:41

Лора радвам се за твоя успех! И още повече се радвам, че ние сме ти помогнали за това :)
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50

Re: Любими орхидеи :)

Мнениеот baba_tzveta » 01 Мар 2010, 10:18

Лора, според мен не махай новото бебе, остави го още малко, може и да позакрепне, пък в края на краищата нали ще има и други листенца, тези нищо че са като "отхапани", ако са зелени и свежи, всичко ще е наред.
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google Adsense [Bot], ioxojejivvol


cron