Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Pelargonium peltatum / сакъзчета /

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Pelargonium peltatum / сакъзчета /

Мнениеот cvetar » 13 Юни 2013, 20:31

Благодаря ти,но защо за едно и също нещо ти пишеш в две различни теми ? Наистина ли смяташ,че така си по-забележима ? Да,имаш проблем,но си има и правила все пак !
Толкова кратко описваш как си гледаш сакъзчетата,че човек не знае с какъв съвет да започне...Каква ти е почвата ? Не пишеш с какво ги ториш - какъв е съставът на този течен тор ? Това стари презимували коренчета ли са или нововкоренени ? Откъде си ...също не зная и като че ли ако зная ще дойда да ти ги взема сакъзчетата... :) А това е важно,защото климатичните условия за нашите области са различни ...

Прочети тази тема и виж с какво и как торим.А твоите сакъзчета ми се струва,че имат хлороза.Добавяла ли си хелатно желязо при поливане и кога ? Ако не си - купи си препарата Секвестрен и полей 1-2 пъти с него.В агроаптеката при свестен консултант ще ти кажат как,а аз обикновено с този препарат след 2-3 поливки се справям с хлорозата.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Pelargonium peltatum / сакъзчета /

Мнениеот doniiiii » 14 Юни 2013, 08:58

Извинявам се , че писах в две различни теми. Не искам да съм по забележима. Исках да получа само съвет и помощ за моите цветя. Все пак благодаря.
Аватар
doniiiii
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Юни 2013, 20:31

Re: Pelargonium peltatum / сакъзчета /

Мнениеот Phanagoria632 » 28 Юни 2013, 17:14

Дони, това от първата снимка го имаше и при моите купешки сакъзчета от пролетта. И аз не разбрах какъв е проблема но се оправиха. Когато ги взех бяха едни хилави мършави ... абе мизерна преоценена работа .... нямам думи. Както и да е ... Оставих ги в транспортни саксийки с които ги купих. Полагах грижи както при останалите. Започнаха да израстват нови листенца и да се разклоняват тогава махнах гадните листа с които ги взех. Към края на пролетта (някъде месец май) ги посадих в съндъче. Малко на гъсто (8бр. в 50см съндъче) като презункцицията ми беше че няма да отселеят всички и така ще се разредят. Към днешна дата нямам нито една загуба от тях и се късат да цъфтят :ppp . Мисля и че са в отрично здраве поне според мен :D Торенето ми е система халифакс по отношение на пеларгониите. Когато имам цветя за жълт кристалон правя разтвора за тях и каквото остане се поливат мушката и сакъзи. Когато имам за поливане с кафяв или бял кристалон системата е същата. Аз обаче имам друг проблем, но той е за труга тема и сега впускам в идирването й. Става дума за тема петунии.
Успех ти пожелавам и вярвам че сега когато времето се оправи и цветенцата ще тръгнат по добре :pp4

П.П. Дони, не си права, че не си добре дошла
Просто информацията за начина на отглеждането е много важна и колкото по подробна толкова по точно би могло да се определи причината.
Аватар
Phanagoria632
Малко цвете
 
Мнения: 53
Регистриран на: 22 Май 2013, 19:27
Местоположение: София

Re: Pelargonium peltatum / сакъзчета /

Мнениеот cvetar » 23 Ное 2013, 12:11

Време е за прибиране на сакъзчетата - според прогнозите идва застудяване.Остъклен балкон,стълбище или светла и хладна стая ... изберете сами.За остъкления балкон ще са ви много полезни стиропорови подложки под саксиите - плоскости от стиропор с дебелина 2-3 см от опаковки на домакински уреди.Този материал е добър топлоизолатор и така няма да замръзнат корените на цветята в саксиите на терасата ви.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Pelargonium peltatum / сакъзчета /

Мнениеот cvetar » 06 Мар 2014, 17:49

А така изглеждат моите сакъзчета ...снимката е от вчера.С оформени вече първи пъпки

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Pelargonium peltatum / сакъзчета /

Мнениеот cvetar » 31 Мар 2014, 17:26

Хайде хаирлия да е ! На 31 март откривам сезон 2014 на сакъзчетата на моята тераса ! Първите цветове вече са тук...А вашите как са ?

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Pelargonium peltatum / сакъзчета /

Мнениеот Phanagoria632 » 01 Апр 2014, 16:25

Прекрасно изглеждат ... при тебе вече си е направо лято :D
Моите още се съвземат след зимната ексурзия до тъмното и студено стълбище. Надявам се скоро и аз да мога да се похваля с цвят.
Аватар
Phanagoria632
Малко цвете
 
Мнения: 53
Регистриран на: 22 Май 2013, 19:27
Местоположение: София

Re: Pelargonium peltatum / сакъзчета /

Мнениеот cvetar » 12 Апр 2014, 22:01

Цъфтежът продължава,все по-красиво става ...

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Pelargonium peltatum / сакъзчета /

Мнениеот cvetar » 15 Апр 2014, 18:12

Eто така цъфтим още на 15 април ! Има ли конкуренция да се фукне, да покаже нещичко ? Хайде,вашите сакъзчета как са ?

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Pelargonium peltatum / сакъзчета /

Мнениеот cvetar » 16 Май 2014, 17:16

Отдавна май не съм се разписвал тук.... :)

Изображение

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron