Switch to full style
раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Въпрос за Нолина (Бокарнея).

20 Юни 2009, 12:01

Някой има ли опит по отглеждането на Нолина, ровичках доста за информация, но не ми е достатъчна за съжаление. Чувала съм, че растежът и е доста тежък и бавен, това действително ли е така? http://saksia.com/images/11111111111111111.jpg
Разчитам на вашите мнения, благодаря ви предварително. :da1

Re: Въпрос за Нолина (Бокарнея).

20 Юни 2009, 12:25

Да, наистина е така, расте адски бавно и изнервящо. Полива се много малко. Много трябва да се внимава с поливането, и особенно да не пада вода в розетката от листа. Обича висока влажност и/или пръскане на листата с вода. Като при пръскането пак важи да не се мокри розетката

Re: Въпрос за Нолина (Бокарнея).

20 Юни 2009, 17:03

Благодаря за полезната информация HobGoblin! :da1 :D

Re: Въпрос за Нолина (Бокарнея).

21 Юни 2009, 14:36

Здравейте и тук!Искам да ви попитам за нолината.Една приятелка и подариха нолина но в саксииката има 3 растения.Тя иска да ги раздели |и да ми даде едното| но аз не и позволих да разваля красивото цвете.Сега се чудя дали не сгреших -ами ако трябва да се разделят?Ако някои знае нужно ли е да се разделят или не нека ме посъветва.

Re: Въпрос за Нолина (Бокарнея).

21 Юни 2009, 16:08

Все някога се налага. Понеже ги садят близо едно до друго, след известно време наедряват и започват да се опират една в друга.

Re: Въпрос за Нолина (Бокарнея).

21 Юни 2009, 16:24

Те сега са колкото голям орех.Поне това се вижда от тях и се опират едно в друго.Да изчакаме ли есента и тогава да ги разделим?

Re: Въпрос за Нолина (Бокарнея).

21 Юни 2009, 16:37

По-добре на есен

Re: Въпрос за Нолина (Бокарнея).

22 Юни 2009, 13:52

ОК благодаря за съветите
Добави отговор