Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

отглеждане на азалии

раздел декоративно-цъфтящи

отглеждане на азалии

Мнениеот da-ni » 11 Юни 2009, 09:49

Много бих искала да си отглеждам азалия,но всеки казва ,че е много капризна.За рожденния ми ден ми подариха бяла за сега я държа в службата и е добре,но не смея да я орежа.Посъветвайте ме. :-da
Аватар
da-ni
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 14 Май 2009, 11:52

Re: отглеждане на азалии

Мнениеот jekova » 11 Юни 2009, 23:44

Азалията не е декоративно листно!!!На първо време я занеси у вас за да не привикне на мястото което е в момента, защото промените не им понасят добре(почват да им капят листата без да са изсъхнали).Можеш леко да й подрежеш върховете, но след като е прецъфтяла.Пресаждане само в кисела почва с pH 5.0-5.5!!! :D
Аватар
jekova
Напредващи
 
Мнения: 10
Регистриран на: 31 Май 2009, 14:49
Местоположение: Варна

Re: отглеждане на азалии

Мнениеот stela75 » 14 Юни 2009, 23:44

jekova написа:Азалията не е декоративно листно!!!На първо време я занеси у вас за да не привикне на мястото което е в момента, защото промените не им понасят добре(почват да им капят листата без да са изсъхнали).Можеш леко да й подрежеш върховете, но след като е прецъфтяла.Пресаждане само в кисела почва с pH 5.0-5.5!!! :D

Искам да попитам какво значи това че им капят листата без да са изсъхнали?Аз имам една на която от месец са и окапали листата.Сега съм я орязала но няма промяна.Тъкмо се канех да я изхвърля!!!Дали не е мъртва???
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен



Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron