Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

ПОМОЩ

раздел декоративно-цъфтящи

Re: ПОМОЩ

Мнениеот keisi-flowers » 03 Юни 2009, 12:04

DarinaN написа:Като гледам това е лечебния / увивен жасмин/ имам такъв в градината до една лоза . Пресадих го преди около месец и върви добре. С него нямам проблем. А това за което става въпрос е студоустойчив, има го много по морето, става като храст, цъфти / ако не греша в бяло/ и е много ароматен. Поне така съм го виждала преди години. Беше засят в дворче и направен като жив плет. Направо ще се побъркам от притеснение и ми се :l . Но понеже съм голям инат :) , ще намеря още една саксия, ще я държа да есен и дай Боже да съживя тези нещастни цветенца , ще ги пусна в раздавалника пък дано зарадвам и други. Благодаря , Кейси. На етикета пишеше "Соланум Жасмин", каквото и да значи това, а другия "Соланум" имаше още някакво допълнение- запазила съм етикетите и ще ви го напиша. :-p

Има един който се води италиански жасмин- Jasminum Grandiflorum и може би говориш за него въпреки че и горния вид същ цъфти с ароматни бели цветове .....при всички случаи искам и аз да го имам затова преди да го пуснеш в раздавалника се обаждай :-D :-p
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

Re: ПОМОЩ

Мнениеот DarinaN » 03 Юни 2009, 13:35

Кейс, ако знам че няма да се изложа, ако знам, че това е само обикновено преболедуване след разсаждане ще ти пратя на секундата. Всъшност, защо не пратиш адрес да ти пратя едно растенийце другата седмица / за да го видя как ще се държи дотогава/ . Ако е живо ще го видиш какво точно е, пък и кой знае, може това да стане причина да оцелеят и другите . Айде, несе колебай, давай адреса на ЛС. Реванша остава у тебе :-D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: ПОМОЩ

Мнениеот DarinaN » 03 Юни 2009, 14:18

Жасмин / Jasminum Polyanthum
РАЗДЕЛ: Декоративноцъфтящи

СЕМЕЙСТВО: /

легенда


Описание: От многото разновидности жасмин, може би най-добрата за отглеждане на закрито е по това време на годината е Jasminum polyanthum. Бързо растяща лиана с ароматни цветове. Цъфти в края на зимата и началото на пролетта, около деня на Св. Валентин, в бяло, като пъпките са в розов отенък с големина 3см. Цъфтежът е обилен, а растежът - буен. Ароматът му, въпреки че е екстравагантен, не е натрапчив, както могат да бъдат летните сортове.
Достига до 1м. височина в саксия.
Грижи: Температура около 15 градуса.
Обича висока влажност на почвата и въздуха. През пролетта и лятото поливайте редовно и наторявайте на всеки 2 седмици с тор богат на фосфор (10-15-10), за да подпомогнете развитието на цветни пъпки. През есента и зимата поливайте, когато субстратът засъхне.
Пресаждането може да направите на пролет, след като прецъфти.
Понася добре пулверизиране.
Място: Слънчево до полусенчесто място. Най-често това е място с източно или западно изложение. Необходимо му е около 4 часа директна слънчева светлина на ден.
Размножаване: Чрез семена и полувдървенили се резници през пролетта и лятото.
Съвет на градинаря: Всички сортове жасмин се нуждаят от период на застудяване, преди да образуват цветни пъпки. Това е и причината някой от отглеждащите ги да не успяват да ги накарат да цъфнат повторно. След цъфтежа на закрито, пресадете, подкастрете и изнесете на открито слънчево място. Това ще осигури здраво растение с множество нови клонки и пъпки за следващата зима.

ей това мисля, че е въпросния вид жасмин. поне той най - много прилича по описание , а и по памет това Jasminum Polyanthum мисля че беше написано на етиката. Защо обаче ме подведоха, че това бил студоустойчивия жасмин дето се гледа на открито ?
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: ПОМОЩ

Мнениеот keisi-flowers » 03 Юни 2009, 14:54

[quote="DarinaN"]Жасмин / Jasminum Polyanthum
РАЗДЕЛ: Декоративноцъфтящи

Даринче пратих ти но ако мислиш че има вероятност да се развали твоя изобщо не го разделяй че после ше ме е яд ако твоя умре :da1
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

Re: ПОМОЩ

Мнениеот DarinaN » 07 Юни 2009, 15:12

Когато четеш това съобщение :) , вече е късно за съвети. Май се оказва, че /това за пръв път ми се случва/ растенията преболедуваха. Не знам защо се стресираха до такава степен точно тези две - жасмина и соланума. Днес виждам, че жасмина е спрял да капе , а соланума е избил нови съвсем мънички листенца. А се учудвам толкова, защото откакто ми скроиха този номер пресаждах куп други цветя и те не само че не изглеждат стресирани, а като че ли само това са чакали. Така че нищо няма да ти тежи на съвестта а дай Боже :) и на моята. До скоро.
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: ПОМОЩ

Мнениеот keisi-flowers » 07 Юни 2009, 16:26

DarinaN написа:Когато четеш това съобщение :) , вече е късно за съвети. Май се оказва, че /това за пръв път ми се случва/ растенията преболедуваха. Не знам защо се стресираха до такава степен точно тези две - жасмина и соланума. Днес виждам, че жасмина е спрял да капе , а соланума е избил нови съвсем мънички листенца. А се учудвам толкова, защото откакто ми скроиха този номер пресаждах куп други цветя и те не само че не изглеждат стресирани, а като че ли само това са чакали. Така че нищо няма да ти тежи на съвестта а дай Боже :) и на моята. До скоро.

:) :) :) Браво DarinA -радвам се за растенията !
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

Предишна


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron